ישיבת הגישור בין אדי גוטליב להפועל תל אביב לא הניבה פרי והבלם ימשיך בהליך הבוררות שכבר החל עם הגשת תביעת השחרור, זאת לאחר שלא הושגה הסכמה לגבי סעיף השחרור שלו לקראת חודש ינואר, במשרדו של המגשר עו''ד חנוך קינן בתל אביב. את הבלם ייצגו עורך הדין רועי רוזן ועורך הדין יובל שדמי. את האדומים ייצג היועץ המשפטי של המועדון ולישיבת הגישור הגיעו הבעלים שרון ניסנוב וזאב גרינברג.

תחילה, קינן פתח את הישיבה וציין כי הדיון יתנהל ברוח טובה ובמטרה להגיע להסדר. מדובר בגישור הראשון בכדורגל הישראלי לפי התקנון החדש של ההתאחדות הכדורגל שמעודדת את ההליך בניהולם של בוררי ההתאחדות, בתנאי שלא ינהלו את הבוררות לאחר מכן ובמידת הצורך. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בגוטליב ובעלי הפועל תא בגישור

לאחר דברי הפתיחה, קינן שמע את שני הצדדים בנפרד בשני סבבים, כאשר בכל פעם הצד השני המתין בחוץ. בתום כשעתיים וחצי של שיחות, לא הושגה הסכמה וגוטליב, באמצעות עו''ד רוזן, יבקש עוד היום מההתאחדות למנות בורר ובכך תצא לדרך הבוררות השנייה שלו מול הפועל, בה ידרוש השחקן להשתחרר מהקבוצה ולקבל 17,500 אלף שקלים המגיעים לו לטענתו על שכר חודש אוגוסט. הפערים בין הצדדים היו גדולים מאוד. בעוד האדומים דרשו כי מחירו של השחקן יעמוד על כ-800 אלף יורו, מצדו של הבלם הציעו סכום נמוך בצורה משמעותית וללא אחוזי שליטה הכרטיס.

המגשר עו"ד חנוך קינן (נעם מורנו)
שולחן הגישור בין הפועל תל אביב לאדי גוטליב (נעם מורנו)

כזכור, גוטליב, המנסה להשתחרר מהפועל ת”א מאז חודש ינואר השנה, כמעט עבר לאופה הרוסית בקיץ אך העסקה נפלה ברגע האחרון, ולאחר מכן סירב לעבור למכבי חיפה ולמ.ס אשדוד. לאחר שלא הצליח למצוא קבוצה בקיץ, הגיש הבלם תביעת שחרור מהפועל ת"א לפני כשבועיים, במסגרתה גם הלין על הפרת הסכם מולו ועל פגיעה במוניטין ועוגמת נפש "עד כדי סבל ממש". מאז סוף העונה שעברה, הוא לא חלק מסגל הקבוצה.

מנגד, האדומים קבעו לקראת סגירת חלון ההעברות תג מחיר לבלם – 1.5 מיליון יורו – לאחר שאופה וחיפה כבר הסכימו מוקדם יותר הקיץ לתג המחיר הקודם – כ-550 אלף יורו. עתה, נידון בגישור תג המחיר וכמובן שחרורו המיידי של הבלם. אם לא יימצא פיתרון המוסכם על שני הצדדים, ההתאחדות לכדורגל תמנה בורר מטעמה ובקרוב תחל הבוררות בין הצדדים.

אדי גוטליב ועו"ד רועי רוזן (נעם מורנו)
שרון ניסנוב וזאב גרינברג (נעם מורנו)