מאמן הפועל תל אביב קובי רפואה הורחק היום (רביעי) משני משחקים של קבוצתו על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, זאת בשל העלבת השופט והתנהגות בלתי הולמת במשחק מול ראשון לציון ביום שישי האחרון, כאשר המשחק הראשון אותו יחמיץ יהיה מול מכבי חיפה בגביע המדינה. בנוסף, הקבוצה נקנסה ב-4,000 ש”ח בשל זריקת חפצים מהיציעים, בעוד איציק ניסנוב אחד מבעלי הקבוצה הורחק ממשחק אחד לאחר שגם הוא נאשם בהעלבת שופט המשחק ובהתנהגות בלתי הולמת.

תגובת הפועל תל אביב: ״תמוה ואף מקומם שמאמן אשר לא עמד לדין מעולם על הסעיפים שבהם הואשם, נענש בחומרה וללא התחשבות מצד בית הדין. לדיין הוצגו סרטונים אשר נוגדים את דוח השיפוט שהגיש השופט ואף מכתב שכתב מנהל האצטדיון, מר אבי סמובסקי, אשר נכח בקרבת האירוע וכתב במפורש כי לא היה כל מגע בין השניים. קובי רפואה הוא מאמן הוגן, שמעולם לא העליב שופט ומכבד את האיגוד. צר לנו שרגע לפני אחד המשחקים החשובים של המועדון העונה, החליט בית הדין להתעלם מכל הנתונים שהוצגו בפניו ובחר להתמקד בדוח השיפוט בלבד, ללא התחשבות בעברו של רפואה. יחד עם זאת, אנו סומכים על המאמן והצוות המקצועי שיביאו את הקבוצה ברמת מוכנות מקסימלית למשחקים הקרובים״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רפואה: לא יודע איך קוראים לשופט

בדיון על התקרית בין קובי רפואה לשופט המשחק אמר רפואה: "אני מתנצל שנכנסתי למגרש כי זה לא מתפקידי. בדרך כלל יש כבוד בין מאמנים לשופטים. לא איימתי עליו, חלילה, בסך הכל שאלתי למה הוא מוסיף רק דקה אחת כי היו הרבה בזבוזי זמן, לא דיברתי על השיפוט שלו. אני מתנצל על זה שבכלל נגעתי בו. באתי אליו בצורה חברית. טיפה הרמתי את הקול שלי בגלל האמוציות של המשחק. בעבר לא היו לי שום בעיות עם שופטים".

הדיין לנדאו הגיב: "הסף של ההתנהגות המקובלת בין שופט למאמן נחצה. דיברת איתו גם אחרי התקרית הראשונה ואחרי המשחק. מערכת יחסים בין מאמן לשופט היא מורכבת. היה פה כשל התנהלותי שלך מול שופט המשחק".

בתוך כך, בהפועל תל אביב מתכוננים במרץ לקראת המשחק מול מכבי חיפה ביום ראשון הקרוב, במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה, כאשר במקביל התבהרה התמונה לגבי הפצועים במתחם חודורוב: ניר לקס (שישה שבועות) וישראל ראש (חודש לפחות) לא ישחקו מול הירוקים, בעוד אדי גוטליב ודניאל גרץ בספק.

ניר לקס ואביחי ידין (משה חרמון)ניר לקס ואביחי ידין (משה חרמון)

לקס, שחזר מוקדם מדי לאחר הפציעה הקודמת שלו בשריר הארבע ראשי ממנה כבר נעדר לאורך חודש וחצי, הצטרף לראש, שסובב את הברך באימון בשבוע שעבר ומתח את הרצועה הצדית. גוטליב הסובל מכאבים בברכו, טרם התאמן השבוע באופן מלא אך בקבוצה יעשו הכל כדי שישחק מול חיפה וגם מאמינים שלבסוף הוא יעשה זאת. בנוגע לגרץ, ששבר את הבוהן ברגלו, הוא ערך הבוקר חצי אימון ובוולפסון ינסו להכשירו לקראת יום ראשון.

בנוסף, הפועל ת"א והספונסרית הראשית "ארקיע" יערכו תחרות במשחק מול מכבי חיפה, בה אוהדים ינסו את מזלם בבעיטה ללוח מטרה מתנפח, כאשר הזוכים יוכלו לזכות בזוג כרטיסי טיסה לזנזיבר.