מה לא נאמר ונכתב על המצב העגום והבלתי נסבל שקורה במכבי חיפה.

מנקודת המבט שלי, ואני כבר הרבה זמן אומר את זה, רק מי שנמצא בתוך המערכת יודע ויכול להושיע אותה מקריסה טוטלית. לבוא ולתת עצות מהצד זו לא חכמה גדולה וגם אני שמזוהה עם המועדון הזה לא בא לתת בטור הזה עצות, כי אני כבר שנים לא נמצא בתוך המערכת ולא יודע באמת עד כמה המערכת הזו פגומה וצריכה שינוי.

דבר אחד שאני בטוח בו מבלי להיות בתוך הקבוצה, האווירה והקרמה החברתית והניהולית לא טובה, ועל זה יעידו כל השחקנים שעברו שם בשנים האחרונות, שדקה אחרי שעזבו את המועדון המפואר הזה אמרו משפט אחד שמסכם את כל מה שקורה במכבי חיפה בשנים האחרונות ובמיוחד בתקופה האחרונה: "היינו שחקנים עצובים במכבי חיפה ועכשיו כשעזבנו אנחנו מרגישים רצויים ואוהבים במקום החדש". זאת נורה אזהרה לכל מקום עבודה, לכל עסק וגם לקבוצת כדורגל. אם העובדים שלך לא מגיעים במצב רוח טוב ואנרגיות חיוביות לעבודה אין סיכוי שהעובד, או במקרה פה השחקן, יפיק מעצמו את המקסימום. כל בן אדם אוהב לבוא למקום עבודתו כשהוא שמח בחלקו ולא מדוכא.

איתי שכטר חוגג. הבעיה? שמישהו יתחיל לבדוק למה שחקנים עוזבים בכאלה תחשות (איתי כהן)

יש לי הרגשה שזו הבעיה המרכזית במכבי חיפה לפני כל הניתוחים, המאמנים שהיו ויהיו בעתיד, ולפני כל השחקנים ואנשי ההנהלה שנמצאים כיום במועדון. האווירה, מצב הרוח, והאנרגיות השליליות, בגלל זה מכבי חיפה ממשיכה להתרסק עונה אחרי עונה, חודש אחרי חודש ומשחק אחר משחק.

המסכן בכל הפרשה הזו זה הבעלים יענקל'ה שחר, אבל רק לו התשובות.  להשקיע מליונים או מאות מליונים כנראה זה לא מספיק. יענקל'ה חייב לשנות את האווירה שם, אחרת המועדון הזה ידעך, ואל תתפלאו אם יום אחד גם האוהדים הנהדרים שלו יבגדו בו ויחליטו לא להגיע, זה יהיה הסוף של האימפריה.

מבחינה מקצועית מבלי להיכנס לדקויות אי אפשר להתווכח עם בחירת השחקנים הלקויה, כיום לובשים את חולצת הסגל שחקנים שלא מגיע להם ללבוש את החולצה הירוקה, החוזים המטורפים ששחקנים בינוניים מקבלים להרבה שנים, והכי גרוע כרגע בחירה של הצוות המקצועי, ובמיוחד המאמן, שלא מכירים את ה-DNA של מכבי חיפה, אלה האחרונים שהייתי מפיל את האשמה עליהם,  הם נמצאים בסיטואציה שקשה לצאת ממנה.

יעקב שחר. הוא סובל יותר מכולם (איציק בלניצקי)

אבל הם גם לא מכירים את הרחוב החיפאי, את הרוח של מכבי חיפה, לכן הם לא מתאימים להיות אנשי הצוות שיובילו את מכבי חיפה בסיטואציה הנוכחית. מכבי חיפה חייבת לחזור למקורות, לבסיס, ל-DNA החיפאי שלה, אולי זה יציל אותה. שפיות כלכלית, צוות מאמנים ישראלי נורמלי, שחקני בית, ולא להתפתות יותר מדי. כיום הם שמים פלסטר על פלסטר שלא יוביל את המועדון לכלום.