לפני שאנחנו מתחילים לכתוב על כדורגל ועל מה שהיה במשחק, אני קורא לאיתן שמואלביץ' ודודו ביטון להתפטר. בכל מקום עבודה שמכבד את עצמו, אחרי פאשלה כזו אנשים משלמים את המחיר בכיסאם.  

כשהטעות כזו ברורה, כשהכדור היה מטר בתוך השער, אם שני האחראים על ההחלטה הזו, הקוון ושופט הרחבה, לא רואים דבר כזה, מקומם לא בתחום השיפוט. לא ייתכן שכל המדינה רואה ורק השניים שבאמת צרכים לראות, לא ראו.

למזלם ולמזלה של מכבי ת"א, זה לא השפיע על התוצאה, אבל טעות כזו פטאלית במשחק כזה גדול לא זכורה לי הרבה זמן. אני לא מאשים את לירן ליאני השופט הראשי, מהמקום שהיה ובזווית בה היה, את האירוע הזה היה לו קשה לראות. הוא תלוי בקוון ובשופט הרחבה והם הפילו אותו בגדול. בסופו של דבר יזכרו מי השופט ולא שופט הרחבה והקוון. כבר הוכח לנו שככל שיש יותר שופטים, כך יש יותר טעויות. הגיע הזמן לחזור לשופט ראשי ושני קוונים, ושכל אחד יהיה אחראי על הדברים.

צוות השיפוט בראשות ליאני יורד לחדרי ההלבשה (איציק בלניצקי)

משחק העונה לא התעלה לרמה גבוהה, אך היו בו הרבה אירועים שלא קשורים לכדורגל כמו השער שנפסל ושלושה אדומים מוצדקים מבחינתו של ליאני. אם יש לי טענה אחת היא מופנית רק לשחקנים, שלא הציגו את רמתם הרגילה וגרמו למשחק להיות ברוטאלי, מה שפגע באיכות המשחק.

מכבי ת"א הייתה יותר טובה ואני אומר כבר הרבה זמן, הפועל ב"ש לא בשיאה. הניצחון של מכבי ת"א טוב לליגה, לטבלה, ואם אתם שואלים אותי מי במומנטום טוב יותר להמשך העונה, ברור שמכבי ת"א. אם היא תשמור על יציבות, היא בדרך הנכונה לקחת אליפות.

ג'ורדי הימר על אלירן עטר והוא החזיר לו בשער ניצחון ובמשחק הכי טוב שלו מאז שהוא חזר למכבי ת"א (אגב, אני לא מבין למה קרויף הוציא את עטר, שהיה השחקן הכי חם שלו על המגרש. טעות של מאמן מכבי ת"א). הקישור של מכבי ת"א היה הרבה יותר נמרץ ויותר טוב. דור מיכה מוכיח כל פעם מחדש שהוא הכוכב של מכבי ת"א בתקופה הזו, ועל פיו יישק דבר.

אלירן עטר מקבל אהבה מהקהל הצהוב בסיום (נעם מורנו)

לעומת הצוהבים, הפועל  ב"ש הציגה יום חלש מאוד, עם וואקמה ואוגו במשחק מחריד. בכלל, אוגו כבר חושב שהוא פירלו או וראטי. הגיע הזמן שמישהו יוריד לו את האף, כנראה שהוא שכח שהוא כוכב של הפועל ב"ש ולא של מנצ’סטר יונייטד או ברצלונה. ההתנהגות וההתפרעות שלו על המגרש היום יכולה להראות לו את הדרך החוצה מהפועל ב"ש. אני בטוח שאלונה לא אהבה את ההרחקה המיותרת הזו, שגמרה לקבוצה שלה את המשחק.

גם וואקמה המצוין בדרך כלל לא הגיע למשחק ושותק כמעט לחלוטין. נראה שמשהו עובר על שני הניגרים, הם לא אותם שחקנים רעבים שראינו בשנתיים האחרונות.

וואקמה מול טיבי. לאן הוא נעלם? (נעם מורנו)

גם לא הבנתי את הצבתו של עבד אלחמיד בקישור של ב"ש, טעות קשה של ברק בכר. זאת אחת הסיבות שגרמה לאלופה להפסיד היום את המשחק בקישור, ובכלל נראה שהקבוצה של בכר מאבדת גובה ונראה שהלחץ הגדול משפיע עליה. תוסיפו את הפציעה של בן שהר, החיסרון של ויטור, העזיבה של בוזגלו, ב"ש נחלשה מאוד ויש סיכוי גדול שהיא תאבד את האליפות.

לסיכום, היה לנו משחק לא ברמה גבוהה, מכבי ת"א של ג'ורדי קרויף ניצחה בכל פרמטר היום, ודווקא הלחץ הרג את הפועל ב"ש וברק בכר, שהיום לא תפקדו בכלל ויצטרכו למצוא את הפתרונות להמשך העונה, למרות שלטעמי אין להם הרבה כאלה. אם היו שואלים אותי מי מבין שתי הקבוצות, מכבי ת"א או הפועל ב"ש, תזכה בסופו של דבר באליפות, אני הייתי בוחר במכבי ת"א.