בית המשפט המחוזי בת"א דחה הערב (רביעי) את בקשתו של קפטן הפועל באר שבע אליניב ברדה להשתתף בקורס הפרו. השופט רחמים כהן ביטל אף את הצו הארעי בעניין וקבע כי ברדה יצטרך לשלם להתאחדות לכדורגל הוצאות משפט בסך 25 אלף ש”ח.

השופט כהן כתב בין השאר בהחלטתו כי: "בבקשה נטען שלא נעשו חקירות נגדיות במסגרת הדיון בפני בית הדין. עובדה זו לא נטענה בתצהיר, הועלתה בבקשה וצוינה לפרוטוקול. מנגד טען ב"כ ההתאחדות לכדורגל שלא זכור לו שב"כ המבקש ביקש לחקור וסורב על ידי בית הדין. בתשובה לבקשה נטען, שב"כ המבקש ויתר על חקירתו של ניר לוין. נחזה, שבית הדין, קיים בפניו הליך מלא, שמע את הצדדים והוציא תחת ידיו פסק דין מנומק היטב. נראה, לכאורה, שבית הדין לא חרג מסמכותו ולא פגע בעיקרי הצדק הטבעי".

בהתאחדות לכדורגל הביעו סיפוק מההחלטה, בצד ביקורת על ברדה ועורכי דינו: "בעוד ששחקנים כמו יוסי בניון, טל בן חיים ואחרים קיבלו את החלטת ההתאחדות ובית הדין העליון כי שחקן פעיל אינו יכול להיות חלק בקורס הפרו, ברדה ועורכי דינו לנסות להטיל דופי בטוהר הליך הקבלה ובשיקול המקצועי הנקי של הוועדה. הבקשה של ברדה ושל עורכי דינו, ולא משנה מי מהם הגה את הרעיון הגרוע, להוציא מישהו מהקורס ולהכניס את ברדה במקומו, חצתה כל גבול".

הדיון של ברדה בבית המשפט (איציק בלניצקי)

עוד תוקפים בהתאחדות לכדורגל: "מצופה מברדה, דמות ספורטיבית ומופתית, כי יידע לשים גבול למהלך כל-כך לא ראוי. הניסיון לטעון כי נפל דופי בהליך שקיימה הוועדה התנפץ לרסיסים כצפוי, ועל כך מלוא המחמאות ליועץ המשפטי של ההתאחדות, עורך הדין עמית פינס, ולעורך הדין אבישי איפרגן. לא במקרה השית בית המשפט על העותר תשלום הוצאות משפט בסכום לא מבוטל של 25 אלף שקלים”.

“ברדה הוא ספורטאי גדול ובוודאי נכון לו עתיד מבטיח כמאמן או כבעל תפקיד במועדון בכדורגל הישראלי לאחר שיתקבל כדת וכדין לקורס הפרו העתידי, אבל הפעם הוא טעה בגדול", סיכמו בהתאחדות.