הפועל תל אביב רחוקה מלהבטיח את מקומה בליגת העל, כך הומחש היטב אתמול (שישי) באצטדיון המושבה, כשהאדומים סיימו ב-0:0 מאכזב מול הפועל חדרה והיו צריכים להודות על כך שלא הפסידו את המשחק, אבל בעלי המועדון כבר דנים בעונה הבאה באופן עקרוני ולא מסכימים לגבי תקציב הקבוצה.

כזכור, ב-ONE פורסם בשבוע שעבר כי זאב גרינברג, אחד מבעלי המועדון, טען כי הוא עלול לעזוב במידה שיגיע אדם שיקנה את חלקו בבעלות וכי הוא לא פוסל את האפשרות שהדבר שיקרה, אם כי הוא לא מחפש בעצמו "מחליף". הסיבה לכך היא העובדה שגרינברג יוזם תקציב ללא "השקעה מהבית" בעונה הבאה, תקציב שיסתמך על הכנסות המועדון. בכך, תקציב שכזה עשוי לעמוד על כ-20 מיליון שקלים, בהנחה שאדי גוטליב לא יימכר לאירופה בקיץ.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רפואה:"מאוד מאוד מאוכזב"

בניגוד אליו, האחים ניסנוב סבורים כי יש להשקיע כספים בקיץ ולשים כמיליון שקלים כל אחד (לפי אחוזי הבעלות - שרון ואיציק ניסנוב מחזיקים 37.5%, מאיר תושב 37.5% וגרינברג 25%), כדי להעלות את התקציב לאזור ה-24-25 מיליון שקלים. במצב כזה, מכירה של גוטליב תקרב את התקציב לכ-30 מיליון שקלים. הפער הזה בין תקציב נטול השקעת בעלים לבין תקציב שרחוק, אמנם מהתקציבים אליהם התרגלו האדומים בעבר, אבל עוד איכשהו ראוי, מעסיק את ארבעת הבעלים בשיחות סגורות בימים אלו.

בחזרה למשחק. לאחר שנדמה היה כי הקבוצה עלתה על דרך המלך והיא תשייט עד לפלייאוף העליון לפחות, החבורה של קובי רפואה הציגה משחק חלש להפליא מול הקהל הביתי, כשמנגד הקבוצה הלוחמת של ניסו אביטן שכלל לא הרגישה כמו אורחת. "היינו צריכים לעשות יותר בבית", התאכזב אחד השחקנים. "כולנו עצבניים אחרי המשחק הזה וקשה לקחת ממנו את החיובי, שזה בעצם הנקודה כי לא הגיע לנו. שער אחד שלנו היה פותח את המשחק ועושה אותו קל, אבל לא עשינו את זה".

מוליץ', גוטליב ושחקני חדרה מאוכזבים (איתי כהן)מוליץ', גוטליב ושחקני חדרה מאוכזבים (איתי כהן)

"נראינו קטסטרופה, איך יכול להיות דבר כזה שניראה ככה? כמעט כולם היו בינוניים ומטה", ביקר גורם אחר במערכת. "לא רצנו מספיק, לא ייצרנו מצבים, לא מההתקפה ולא מהקישור. פסים אנמיים, אף אחד לא השתחרר משחקן או עשה פעולה אישית טובה. הכל באדישות, הכל לאט. מזל שלא הפסדנו רק". באותה נשימה, במועדון החמיאו לשוער אריק ינקו, שלמעשה היה זה שהציל את האדומים עם כמה הצלות ששוות נקודות.

אריק ינקו (אחמד מוררה)אריק ינקו (אחמד מוררה)

בגזרת הנעדרים, מוטי ברשצקי ריצה מול חדרה עונש הרחקה לאחר שספג חמישה כרטיסים צהובים והוא צפוי לחזור להרכב לקראת הפועל קטמון ביום שני הבא. כמוהו, גם מרווין פירסמן, שתוכנן לפתוח בהרכב, אבל קם עם חום גבוה ונשאר בביתו. עדן הרשקוביץ צפוי גם לשוב לאימונים ולחזור לסגל, בעוד ג'וזף גנדה, רז נחמיאס, ישראל ראש ודניאל גרץ עדיין פצועים.

בתוך כך, אדי גוטליב שוב היה במוקד העניינים של אוהדי האדומים, שבוע לאחר שמחו נגדו מול עירוני נשר באצטדיון רמת גן וחיכו לו בסיום המשחק, כאשר “זכה” לקריאות בוז ולמחיאות כפיים בעת ובעונה אחת בכל פעם שנגע בכדור במושבה. היחס האמביוולנטי כלפי הבלם נמשך, בעוד הוא רשם משחק טוב מאוד כהרגלו, לאחר היעדרות של למעלה מחודש. 

אדי גוטליב עם מורדי דדון (איתי כהן)אדי גוטליב עם מורדי דדון (איתי כהן)

בכל מקרה, במתחם חודורוב ציינו כי רשמית לפחות, טרם החל המו"מ בין הצדדים לגבי הארכת החוזה, אבל הכוונה ידועה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, וגוטליב אמור לקבל שדרוג ונושא סעיף השחרור שלו צפוי להתבהר. גורם במערכת העריך גם כי הנושא ייסגר עוד החודש.