הטעויות הרבות של שופטי ליגת העל בתקופה האחרונה, בעקבותיהן הוזעקו השופטים לכינוס חירום של איגוד השופטים שנערך היום (רביעי) ושבו השתתפו גם יושב ראש ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ויו”ר מנהלת הליגות הנכנס ארז כלפון, מתחילות לתת את אותותיהן.

עוד לפני הכנס, הופיע בפני הוועדה המקצועית אלי חכמון, שהודה כי אחרי שצפה בווידאו המשחק בין הפועל רעננה להפועל חיפה, הוא הבין שהוא קיבל החלטה לא טובה כשלא שרק לפנדל לזכות רעננה.

כמו כן, דנו אנשי הוועדה עם חכמון על כך שבאימון הכושר היה לו ויכוח עם האחראי למבחני הכושר של השופטים בשאלה האם ייצאו בגשם או לא ואיך יתנהל המבחן ושאלו אותו: “האם היית מתנהל כך מול הבוחנים של אופ”א?”. חכמון הודה שטעה בהתנהלותו. בשבועות הקרובים חכמון צפוי שלא להיות משובץ.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ניר קלינגר: לא היינו מספיק קילרים

גם רועי ריינשרייבר הופיע בפני הוועדה, כאשר נאמר לו כי יש לו ירידה גדולה ביכולת המקצועית ומצפים ממנו להרבה יותר. כזכור, ריינשרייבר שלף לעבר ברוסו כרטיס אדום במהלך ההפסד של עירוני קריית שמונה 4:0 למכבי חיפה.

ריינשרייבר שולף למבוקה את הצהוב (עמית מצפה)

בכנס עצמו, שנערך לאחר מכן, מנכ”ל האיגוד יריב טפר אמר לשופטים ש”מי שלא ישמור על הכללים לא יהיה חלק מנבחרת השופטים”. טפר עבר בין השאר על הכללים כמו הגעה למשחקים כמו שצריך, אימונים, כנסים ומשלוח דו”ח שיפוט עד השעה 10:00 בבוקר. כמו כן, אמר להם: “אני לא רוצה לראות שאנשים מדברים אחד על השני בקבוצות הוואטסאפ, ואם כבר שזה יהיה בדרך חברית. מי שלא יפעל לפי הכללים יישב בבית. אם תתנהלו כמו שצריך, אז לא תתנו לאנשים חומרים כדי לדבר עליכם”.

כמו כן, טפר הביא את העובדה שבמשחק הגביע בין מכבי חיפה למכבי תל אביב בו אליסון דוס סנטוס דרך על גבו של וידאר קיארטנסון, אלי חכמון נתן גרסה אחת בדו”ח, ואילו לירן ליאני נתן גרסה שונה בראיונות בהם התראיין. טפר אמר לשופטים: “לא יכול להיות כזה מצב שאחד אומר א’ והשני ב’. תבדקו אחרי משחק שאתם באותו קו ביניכם”.

יריב טפר (חגי ניזרי)

בהמשך לפרסום ב-ONE על התנהלותם של דניאל בר נתן ולירן ליאני, באיגוד הודו כי תהיה להם בעיה לשבץ את השניים בקרוב באותו צוות שיפוט. כמו כן באיגוד שיבחו את הגעתם של יו”ר המנהלת ארז כלפון, ויו”ר ההתאחדות עופר עיני לכנס, ואמרו שאין ספק שהם מצפים שהדבר יתרום, לאור החיזוק שהשניים נתנו לשופטים.