מכבי תל אביב תפגוש הערב (חמישי, 21:00) את הפועל חולון לגמר גביע המדינה בכדורסל, ורק אחת מהן תסיים עם התואר הנכסף. המאמנים של שתי הקבוצות – נבן ספאחיה ודן שמיר, ערכו את מסיבת העיתונאים לקראת המפגש הלוהט. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור ישיר כאן באתר ובערוץ ONE.

החבורה של נבן ספאחיה תגיע להתמודדות אחרי 73:76 על מכבי אשדוד/באר טוביה בשלב חצי הגמר. מן העבר השני, חולוניה תגיע אחרי ה-67:76 על הפועל ירושלים ותקווה להפתיע את הצהובים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: "מה שהיה בחצי הגמר לא נחשב"

מאמן מכבי ת”א, נבן ספאחיה, אמר לקראת המשחק: “שלום לכולם (בעברית), שום דבר לא צריך להעיר אותי, אני תמיד ער. העפלנו לגמר ונעשה את הטוב ביותר כדי לנצח. יש מולנו קבוצה טובה מאוד. עשינו התאמות מהמשחק מול אשדוד ונראה איך זה יעבוד. גלן רייס ג’וניור? חשוב להגביל אותי, אבל זה לא המפתח היחיד, זה ריאליסטי לעצור אותו, אבל אני לא יכול לקבוע כמה הוא יקלע. אם הוא ישחק טוב, נצטרך לשפר את השמירה, אבל הוא לא השחקן היחיד כי זו קבוצת קליעה נהדרת, קבוצת שלשות טובה מאוד. מה שהיה בתחילת העונה זה משהו אחר, אבל אז החשיבה שלי הייתה שונה, כל משחק הוא מטרה חדשה והזדמנות. אם אין לחץ לקראת משחק כזה, זה סימן לא טוב. לכל מאמן יש לחץ ובמכבי ת”א הלחץ הוא לפני כל דבר. אם שומרים כל העונה על דבקות בשיטת המשחק, זה עוזר מאוד. זה קשה, אבל דבר חיובי”.

נבן ספאחיה וג'ון דיברתולמאו (איתי כהן)

ג’ון דיברתולומאו, קפטן הצהובים, הסביר: “זה מרגש להגיע לגמר, כל הקבוצה נרגשת, אנחנו מצפים למשחק הזה. אני חושב שהגישה שלנו היא חלק ממי שאנחנו, אנחנו מקצוענים ולוקחים גם את הדברים הפחות טובים. אני חושב שזה חשוב לכל השחקנים לא רק לי להתעלות. שום דבר לא נופל על שחקן אחד, אלא על הכתפיים של כולנו”.

ג'ון דיברתולמאו מתאמן על הזריקה (איתי כהן)

“בסך הכל, מסביב ומבחוץ ממה שאני מרגיש ,יש חגיגה ענקית אצלנו בעיר וכל מי שקשור לקבוצה”, טען מאמן חולון דן שמיר. “העונה הראשונה שלי ושל שלומי הייתה לפני שבע שנים והפסדנו למכבי תל אביב. חזרנו למעמד חצי הגמר ועשינו עוד צעד וזה מאוד מיוחד. התחושות שלי בסדר, כרגיל, מחכים למשחק. גמר גביע הוא לא דבר שקורה כל כך הרבה פעמים לכל אחד, התשוקה קיימת אצל כל מי שבביזנס הזה”.

גלן רייס ג'וניור (איתי כהן)

עוד הוסיף: “אנחנו צריכים להתרכז לא בדיבורים מסביב, כי חולון היא מעניינת, אבל גרמנו לאנשים להיות שמחים לפני יומיים וננסה לעשות זאת שוב. מכבי ת”א היא הקבוצה הקצבית ביותר באירופה, בפוזשנים, אבל גם אנחנו מהירים, אז לא נבוא להאט. יש למכבי מובילי כדור מאוד אגרסיביים, אני יודע שיהיה משחק מעניין. זה משחק שקשה לשמור על איכות בגלל המהירות. התכוננו לכל האפשרויות, הסתכלתי על המשחק הזה של מכבי ת”א כמשחק יורוליג”.

דן שמיר (איתי כהן)

קפטן חולוניה, שלומי הרוש, הסביר: “זה גמר גביע ראשון שלי, אז בוודאי שיש התרגשות רבה. יהיה לי הרבה זמן להתרגש עד המשחק, אני מקווה שנגיע מוכנים למשחק. הגיע לפה שחקן ברמה מאוד גבוהה, הוא לוקח את הקבוצה עליו וסוחב אותה לרגעים טובים. רייס? יש עוד שחקנים חוץ ממנו וזה עושה טוב לשחקנים שמסביב, שיכולים לעשות את העבודה שלהם. זה הצליח בחצי הגמר”.

שלומי הרוש וחנן קולמן (איתי כהן)