לאחר כמעט ארבע שנים כמנכ"ל ולאחר מכן כיו"ר המנהלת, אורן חסון מסיים בימים אלו את תפקידו אותו הוא עוזב לטובת עסקים פרטיים. חסון החליט שזה התזמון הנכן מבחינתו להמשיך הלאה.

במהלך כהונתו במנהלת חסון זכה להערכה רבה מבעלי הקבוצות אותם הוא הצליח לאחד סביב המנהלת, וידע לנווט היטב את הפעילות עם כל האינטריגות והאגו  שיש מצד בעלי הקבוצות חלק כלפי האחרים. הוא נחשב לגורם בר סמכא בקרב הקבוצות, דאג להביא לשקט ואיחד את המנהלת. בנוסף, בתקופה שלו המנהלת מכרה את זכויות השידור בסכום שיא.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אורן חסון בראיון פרידה מהמנהלת

מנגד, חסון לא הצליח להביא ספונסר לליגת העל ואף לא נתנו לו להעביר את התכנית לליגת מילואים, שאין ספק שהייתה עוזרת מאוד לשיפור הכדורגל הישראלי, אך חלק מבעלי הקבוצות חשבו רק על עצמם ולא בדיוק על טובת הכדורגל. למרות שכבר לפני כשנה דירקטוריון המנהלת אישר לעבור לעבוד במתכונת שההחלטות הרגילות יתקבלו על ידי שלושה אנשים, ביניהם דירקטור חיצוני, המנהלת עדיין לא עברה לעבוד בצורה כזו.

המנהלת בתקופה של חסון עברה מהפך בכל הקשור לנראות של המוצר, שדרוג האצטדיונים, ההכנסה בשימוש הדיגיטלי וכו'. ייאמר לזכותו של חסון שהוא עבד לטובת הכדורגל, כמעט בכל שבוע נפגש עם ראשי הקבוצות פגישות אישיות, היה בשטח, הבין מה הבעיות, מה צריך לשנות ולשפר והיה  יו"ר דומיננטי.

חסון. יו"ר דומיננטי (איציק בלניצקי)

כעת בראיון לסיכום התקופה שלו חסון מדבר על הכל בפתיחות: ההצלחות, הכישלונות, מבנה המנהלת, המאבק במנהלת בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע, אי ההצלחה לגייס ספונסר, הקטנת הליגה, ההסכם עם ההתאחדות והמחליף שלו – ארז כלפון.

איך אתה מסכם את התקופה שלך במנהלת אותה התחלת בתור מנכ”ל וסיימת כיו”ר?
“אלו מהתפקידים היותר מעניינים שעשיתי במהלך הקריירה העסקית שלי. ברמה האישית, התקופה במנהלת אפשרה לי לשלב בין הידע והניסיון שלי בעולם העסקי לבין העיסוק בתחביב או הדבר שאני הכי אוהב שלא קשור לעולם העסקים, שזה עולם הספורט בכלל והכדורגל בפרט”.

במה אתה חושב שהצלחת ובמה נכשלת במהלך כהונתך?
“המנהלת רשמה לא מעט הישגים בארבע שנות הפעילות בהן היא קיימת. מדובר בהישגים בכל מה שנוגע לתשתיות, לנושא של ניהול, שקיפות, פרוטוקולים ותרבות שיח, וזאת לצד דברים בהם המשימה עדיין לא הושלמה. אני חושב שהמדינה צריכה להכיר בעובדה שעל מנת להגיע להישגים היא צריכה להשקיע יותר בתשתיות”.

"נדרשת התערבות של רשויות החוק וגורמי האכיפה" (אורן בן חקון)

מה היית עושה אחרת?
“שאלה לא פשוטה. יש לא מעט דברים שהייתי עושה אחרת. בכל מה שקשור במלחמה באלימות, שזה אחד האתגרים המרכזיים שהצבנו לפנינו, אני חושב שאנחנו יכולים לרשום הישג חלקי ביותר. אני חושב שזה קשור לתפיסת העולם של מדינת ישראל. אנחנו יכולים לראות את אותם עבריינים שמגיעים למגרשי הספורט, נתפסים על ידי המשטרה ומסיבות כאלה ואחרות, בין אם זה הפרקליטות שמחליטה לא להעמיד אותם לדין או בין אם זה שופטים שמקבלים החלטות תמוהות כמו למשל להרחיק אוהד של קבוצה מתל אביב מהאצטדיון בדוחא למשך שנה, זו החלטה של מי שבאמת לא מבין את המשמעות שלה. לצד זה, אנחנו רואים שיש שופטים שהחמירו בצורה קשה את הענישה אבל אין עדיין קונסיסטנטיות בדבר הזה. אני חושב שכדי לשנות את תרבות הספורט ולשפר את החוויה של הצופים שמגיעים למגרשים נדרשת התערבות של רשויות החוק וגורמי האכיפה ובעניין, הזה לפחות לדעתי, זה עדיין לא נעשה מספיק”.

נראה שלא כל כך הצלחתם להעיר את המדינה בנושא.
“בגלל זה אמרתי שאני מסמן הצלחה חלקית בנושא. אבל בכל זאת אני יכול לסמן הצלחה בכך שלפני ארבע שנים לא זכור לי שקבוצה הגישה תביעות אזרחית נגד האוהדים שלה ושקבוצות פעלו נגד האוהדים שלהן. אני חושב בעניין הזה שקבוצות עושות הרבה מאוד, משקיעות משאבים ונלחמות בכל אותם הפורעים שמגיעים למגרשים, ואני בכוונה לא קורא להם אוהדים, אבל לבדנו, כלומר ההתאחדות, המנהלת והקבוצות, לא נוכל לפעול לבד. לצערי הרב, רשויות האכיפה לא מקפידות על התייצבות של אוהדים מורחקים בתחנות המשטרה בזמן משחק. אני חושב שעל מנת להפוך ולשפר את חווית הצפייה במשחק הכדורגל, המדינה חייבת להיכנס לעובי הקורה ולסייע לקבוצות לבעלים, למנהלת, להתאחדות ולבתי הדין להגיע להישגים גדולים יותר”.

חסון. "המדינה חייבת להיכנס לעובי הקורה" (רדאד ג'בארה)

האם העזיבה שלך קשורה לכך שהרגשת תחושת מיצוי ושאתה לא יכול לקדם אותה יותר?
“ממש לא. אני חושב שהמנהלת הניחה את התשתיות והיסודות להתפתחות הכדורגל. אני חושב שהמנהלת אומנם רחוקה מלהשלים את המטרות שלה ויש עוד הרבה דברים שצריך לעשות, אבל היא עשתה כברת דרך מאוד משמעותית. העזיבה שלי הגיעה ממניעים אישיים. אני רוצה להתפנות לעסקים הפרטיים שלי וזו הסיבה היחידה שבגינה עזבתי”.

אבל בזמנו רצית לעזוב כבר ביחד עם אורן באומן ואז מן הסתם זה לא היה בגלל העסקים.
“אני מכיר את הטענה אבל היא ממש לא מדויקת. לקחתי על עצמי את תפקיד היו”ר מתוך ידיעה שאכהן בו במשך שנה או שנתיים כדי להתפנות לעסקיי ובהחלט לא רציתי להשאיר חלל ריק. לאחר שהשלמנו את המשימה להביא מנכ”ל חדש שכבר נכנס לעניינים, התפנינו למציאת יו”ר ואני מרגיש שאני עוזב היום את המנהלת שנמצאת בידי הנהגה צעירה, רעננה וחדורת מוטיבציה שאוהבת את הכדורגל. לכן אני מרגיש סיפוק מאוד גדול”.

“לא מזהה מתיחות יוצאת דופן בין מכבי ת”א לב”ש”

אתה חושב שמבנה המנהלת כיום הוא נכון או שהיית משנה אותו?
“זו שאלה מעניינת. אני חושב שהתחלנו להוביל לשינוי במבנה ההנהלה בכל מה שקשור לדרך קבלת ההחלטות. העברנו החלטה שעוגנה בתקנון המנהלת וצריכה עדיין לעבור את אישור הנהלת ההתאחדות, לפיה תהליך קבלת ההחלטות יתבצע על ידי יו”ר המנהלת ושני דירקטורים חיצוניים על מרבית ההחלטות, למעט נושאים ספציפיים מקצועיים”.

אבל הצבעתם בנושא לפני שנה ומאז התהליך תקוע.
“זה נכון. ההחלטה עברה לפני 10 חודשים. במנהלת היא אושרה והקבוצות הצביעו פה אחד. כרגע נותר להעביר את זה בהנהלת ההתאחדות. כרגע יש מנכ”ל ויו”ר חדשים ואני מאמין שהם יפעלו לצורך העברת ההחלטה גם בהתאחדות בזמן הקרוב”.

חסון בישיבת מנהלת (משה חרמון)

היית גורם בעל סמכות שיצר שקט בין הקבוצות וכולם כיבדו אותך, אבל עדיין לא הצלחת להעביר את כל ההחלטות שרצית. למשל כל הנושא של ליגת המילואים.
“כעובדה זה נכון. אבל אני חושב שיש לזה כמה רבדים. יש נושאים כבדים שצריכים לעבור תהליך הבשלה לפני שבעלי הקבוצות יבינו שהם נכונים. אני חושב שאחד הדברים שהכי הפתיעו אותי בארבע שנים במנהלת, זו רמת המחויבות והאכפתיות של בעלי הקבוצות בשתי הליגות הבכירות. אני חושב שהם תמיד רואים את טובת הכדורגל לנגד עיניהם. אני יכול לתת כמה דוגמאות. למשל, תהליך שדרוג האצטדיונים הוותיקים. יש בעלי מועדונים שקיבלו החלטה שגוזרת עליהם לא לשחק באצטדיונם הביתי כי הם הבינו שזו הדרך לגרום למשרד הספורט ולרשויות המקומיות להשקיע באצטדיונים. למשל בדוחא, ק”ש, אשדוד ואשקלון הייתה לנו ביקורת מאוד גדולה למה הכל מתבצע בבת אחת, אבל בדיעבד אני חושב שזו הייתה החלטה אמיצה וטובה. רק במחזור האחרון אשקלון אירחה את בית”ר ירושלים ואם היינו מצלמים את המשחק הזה בעונה שעברה היית רואה גבעת חול עם קצת עשב ממול אבל היום היו 5,000 איש באצטדיון, תאי הלבשה, חדרי שופטים, קופות, מזנונים וחווית הצפייה השתפרה. אני חושב שלצד תנופת בניית אצטדיונים החדשים בשנים האחרונות, שיפור האצטדיונים הוותיקים הוא אחד ההישגים הגדולים של המנהלת”.

האם יש מאבק סמוי במנהלת בין מכבי ת”א להפועל ב”ש? איך אתה הסתדרת בניהול מאבקי האגו של שני המועדונים הגדולים האלה?
“קודם כל זה אתגר. מדובר באינטרסים של קבוצות גדולות ששונים מאינטרסים של קבוצות קטנות. אחד האתגרים בניהול המנהלת הוא להגיע לתוצאה שתשביע את רצונם של כל בעלי הקבוצות. אני חושב שגם בחלוקת כספי זכויות השידור, חלוקת כספים בכלל וגם בנושא של הנגשת אמצעים לטובת ניהול המנהלת, הצלחנו להעביר את כל ההחלטות בצורה טובה. לגבי הנושא של מכבי ת”א וב”ש, אני חושב שאני לא מזהה מתיחות יוצאת דופן ואני יכול לתת דוגמה שסותרת את הטענה הזו. רק השבוע הצבענו על נושא של הזרים. שתי הקבוצות בניגוד לקבוצות אחרות היו תמימות דעים שצריך להשאיר את כמות הזרים הקיימת ואף להגדילה”.

כל חיי הייתי אוהד כדורגל ובארבע השנים האחרונות עסקתי בניהולו. אני לא הולך לשאת בשום תפקיד רשמי אבל ברור שתמיד אעמוד לרשות בעלי הקבוצות, המנכ”ל ויו”ר המנהלת

אבל לעומת זאת יש את הנושא של הגדלת התקציב שם אנחנו יודעים שיש דעות מנוגדות מצד שני המועדונים.
“אני לא רוצה לדבר על הנושא הזה כי קיימנו רק את הדיון הראשוני ולא הבאנו את זה לדירקטוריון ולא גיבשנו המלצות. זה הועלה על ידי אחד מהנציגים אבל עדיין לא עובד. לעצם השאלה עצמה – מדובר באחד האתגרים הכי גדולים. להצליח לגבש החלטה שתניח את דעתם של כל הצדדים זה אתגר גדול מאוד. בנוגע למודל הגדלת התקציב. לידיעתי זה לא מודל שקיים במקומות אחרים. יש לזה המון רבדים כמו הגבל עסקי וכל מה שקשור לדיני עבודה . זה עדיין כל כך בוסרי שמוקדם לקיים דיון בנושא”.

מדובר בנושא שיכול לטלטל את הנהלת המנהלת.
“שמעתי את המשפט הזה בערך לפני כל החלטה שהעברנו. כמו שאמרתי, לקחת את סכום הכסף שהשגנו באמצעות זכויות השידור ולהחליט על מנגנון שיצליח לרצות קבוצות גדולות וגם כאלה מהליגה הלאומית, גם על זה שמעתי שזה יכול לטלטל את המנהלת ובסופו של דבר זו החלטה שהתקבלה  לא פה אחד כשקבוצה אחת התנגדה, זו החלטה שהתקבלה בתוך פחות משעה על ידי 29 קבוצות מתוך 30”.

בוא נחזור למכבי ת”א וב”ש. כמה אמוציות יש בין שני המועדונים הללו?
“מדובר בשתי קבוצות שמתחרות על האליפות בחמש השנים האחרונות, אז ברור שבנוסף לתחרות הספורטיבית ישנה גם תחרות עסקית. למרות זאת, אני חייב להגיד שלאורך כל הדרך הדיונים היו תרבותיים ללא האשמות וירידה לפסים אישיים”.

שחקני מכבי ת"א והפועל ב"ש. "יש גם תחרות עסקית" (רדאד ג'בארה)

“צריך לטייב את התחרות בליגה”

מה עמדתך בנושא הקטנת ליגת העל?
“זו שאלה מורכבת. דעתי היא שצריך לטייב את התחרות בליגה ואחת הדרכים היא לצמצם את כמות הקבוצות ל-12 ואולי גם לפצל את הליגה הלאומית לשתיים. למעשה ליצור שלוש ליגות מקצועניות – על, לאומית וארצית ובסופו של דבר זה יעשה טוב לכולם. בנושא של חלוקת הכספים אני חושב שאפשר לחלק את סך הקופה ל-30 קבוצות לשלוש ליגות. בכל מקרה, זה לא נושא שהוא בסמכות המנהלת בלבד ואני לא פעם השמעתי את דעתי בנושא בצורה ברורה. אני מבין את החסרונות בדבר הזה וזה נושא שדנו לגביו גם עם חברינו בהתאחדות אך עדיין לא הצלחנו לגבש איזושהי תוכנית שתניח את דעתם של כולם”.

אתה ממליץ למחליף שלך לקדם את העניין הזה?
“כן. זה נכון מבחינה מקצועית, תחרותית ושיווקית. אם הליגה תהיה בת 12 קבוצות יהיו יותר מפגשים בין קבוצות שנלחמות על האליפות וגם על הירידה וזה דבר שיתרום לרמת העניין וימשוך יותר צופים למגרשים. אין לי ספק שככל שהתחרות עולה יותר קהל יגיע למגרשים וזה ייצור תנופה. כמות קהל גדולה אומר יותר רייטינג ושיש יותר רייטינג מגיע יותר כסף”.

ארז כלפון. המחליף (נעם מורנו)

הזכרת את הספונסרים. לא הצלחת בתקופתך להביא ספונסר למנהלת. כמה זה קשה ולמה לא הצלחת בגיוס?
“אני חושב שהאתגר הבא של המנהלת זה לגייס ספונסר. אנחנו במשך שנה ניהלנו משא ומתן בין הקבוצות. ברור שזה לא דבר טבעי שכאשר קבוצה גדולה כמו בית”ר ירושלים מעניקה נכסים למנהלת לעומת קבוצה קטנה ובסופו של דבר צריך למצוא מנגנון שאותם הנכסים, עם זה למשל מסכי הפרסום והפטצ’ים על החולצות, יעבדו במנגנון משותף שכל הקבוצות ירצו להעניק את אותם הנכסים בעזרתם נוכל לשווק את שם הליגה. זה תהליך שלקח לנו כמעט שנה כדי ליישב איזושהי תוכנית שתתקבל על ידי כל הקבוצות ורק ביוני בשנה שעברה קיבלנו את המנדט לעשות כך ולגבש תוכנית פעולה ומטרות עסקיות אותה הצגנו לבעלי הקבוצות. יצאנו עם התוכנית לדרך ואני יכול להגיד שהיינו קרובים לסגור עסקה עם בזק שהייתה אמורה לקחת חסות על הליגה, אבל כתוצאה מהפרשה שהתפוצצה בבזק עצמה זה לא יצא לפועל”.

לפי גורמים בבזק זה לא היה כל כך קרוב לסגירה.
“למיטב ידיעתי המשא ומתן שניהלתי הגיע גם עד מנכ”לית בזק שהבנתי שנתנה את ברכת הדרך. אבל בכל מקרה זה לא רלוונטי. בימים אלה אנחנו נמצאים במה שנקרא “רוד שואו” והמטרה היא למתג את ליגת העל לחברות בשוק ויש לי אמונה מאוד גדולה שלקראת העונה הבאה לליגת העל יהיה ספונסר רשמי”.

המשחק המרכזי כיום לא משודר בערוץ פתוח ובעקבות כך נוצרה ירידה ברייטינג שמובילה לפגיעה בכדורגל עצמו. לדוגמה, גורמים במועצת ההימורים טוענים שההימורים על הכדורסל הישראלי, הולכים ומתקרבים בגודלם לאלו שמתבצעים על הכדורגל.
“קודם כל, כל מה שאנחנו עושים בכדורגל צריך להיבחן על ידי איזונים. מצד אחד אנחנו רוצים לגייס כמה שיותר כסף לקבוצות על מנת שישקיעו יותר כסף בכדורגל ושהוא ישתפר ולטובת העניין נאלצנו לשלם מחיר שהחלטנו להעביר את המשחק המרכזי לערוץ לא פתוח. מצד שני אנחנו לא רוצים לפגוע במותג על מנת שנוכל לגייס כספים וספונסרים. בחנו את הדברים ואני חייב לציין שאנחנו מופתעים לטובה. היה קיים חשש שתהיה פגיעה קשה יותר אבל בסופו של דבר מדובר בפגיעה של שני אחוז. ירדנו ממוצע של 9.5 אחוז ל-7.2 אחוז. אני רוצה לקוות ולהאמין שככל שתגדל התחרות כך גם הרייטינג יעלה”.

שכטר מול באבין וטיבי. המשחק המרכזי לא בערוץ פתוח (איציק בלניצקי)

עוד שנה מסתיים ההסכם בין המנהלת להתאחדות, למה הוא עדיין לא הוארך?
“ההסכם הוא לחמש שנים וכרגע אנחנו מסיימים את השנה הרביעית. הנושא הזה כבר נדון שלקראת סיום העונה האחרונה של ההסכם הצדדים ייכנסו למשא ומתן ואני לא רואה שום בעיה בנושא. היחסים מצוינים וברור שכל צד מנסה לטייב את ההסכם מבחינתו אבל אני חושב שאחד הדברים החשובים לכדורגל הם יחסים טובים בין הגופים. המנהלת צריכה התאחדות חזקה ואני משוכנע שגם ההתאחדות צריכה מנהלת חזקה לידה. אני חושב שלמרות המחלוקות שצצו כל צד ידע להתגמש ולקבל את ההחלטות לטובת הכדורגל.  מה שמנחה את ראשי שני הגופים הוא רק טובת הכדורגל”.

“בעלי הקבוצות לא יכולים להביא להצלחה לבדם”

אחרי שלא הצלחת עם המינוי של אבי בלו למנכ”ל הצלחת לתקן זאת מהר מאוד ומינית את ניקולס לב במקומו. איך אתה רואה את התפקוד של לב והאם הוא האיש הנכון?
“אני חושב שניקולס הוא מנכ”ל מצוין. הוא מלא תשוקה ואנרגיה והוא מגיע עם הרבה מאוד תשוקה וניסיון בתחום הדיגיטל שזה תחום מאוד חשוב. הוא ישתלב בצורה מהירה וטובה וביחד עם היו”ר החדש אני משוכנע שהם יצעידו את המנהלת למשימות והאתגרים הלא מעטים שעומדים בפניהם”.

היית יו”ר מאוד דומיננטי ופעיל בתוך הקבוצות, בניגוד למה שצפוי לקרות עם מחליפך ארז כלפון. איך התרשמת ממנו?
“אם לא הייתי חושב שהוא האיש הכי נכון, אז לא הייתי מוביל את המהלך. ארז הוא מנהל מוכשר ואיש מאוד מקושר ונעים הליכות. הישגיו עומדים לפניו ואני משוכנע שהוא יצליח. לגבי שאלת הדומיננטיות – כל אחד וסגנון הניהול שלו. הנוכחות היא לא זו שמבטיחה הצלחות. אני הייתי מאוד מעורב ובקשר מאוד רציף עם כל בעלי הקבוצות ואני בטוח שגם ארז יידע לעשות זאת בדרכו”.

יורם באומן, היו”ר הקודם, עדיין עוזר למנהלת מבחוץ והיה מעורב במינוי של ארז. איך המעורבות שלו עוזרת מאחורי הקלעים?
“יורם הוא מייסד המנהלת. הפכנו לידידים מאוד קרובים ואני מלא הערכה למה שעשה במנהלת. יש לו מניות רבות בהצלחה. הדרך שלו ברוגע ובנועם לחבר את האנשים ולייצר קונצנזוס הפכה אותו לאיש הכי ראוי לייסד את המנהלת והייתה לי זכות לעבוד איתו במשך תקופה ארוכה. כאשר החלטנו לחפש יו”ר, בעלי הקבוצות ביקשו להיעזר בקשריו ובניסיון שלו ויורם היה מעורב והמליץ לנו. אני רק יכול להגיד שבעקבות כך אנחנו עוד יותר בטוחים בבחירה שלנו”.

יורם באומן ואורן חסון. "יש לו מניות רבות בהצלחה" (רדאד ג'בארה)

הכדורגל תקוע במקום. נכון ששיפרתם את הנראות ואת המוצר אבל עד שלא ייכנסו מספיק כספים מהמדינה לא נתקדם לשום מקום. מה אתה חושב על כך?
“אני מסכים עם כך. אני רק אסייג ואומר שהכדורגל לא דורך במקום. עובדתית בשנים האחרונות יש לפחות שתי קבוצות שמגיעות לשלב הבתים של הליגה האירופית וזה דבר שלא היה לפני כן. הליגה היא תחרותית ויש השנה מאבק אדיר על האליפות ונגד הירידה. למרות זאת, אני אגיד בצורה מאוד ברורה שעל מנת שהכדורגל יוכל להמשיך לצעוד קדימה צריכה להיות עזרה ברמת המדינה שתרצה להשקיע בתשתיות הספורט ולפתח את הספורט כאשר הכדורגל הוא כמובן הספורט המוביל, לא נגיע להישגים ולא נצליח להביא את ההתפתחות שכולם רוצים. לדוגמה, אם גם במחלקות נוער של מועדונים גדולים ילדים בני 13 ו-14 מתאמנים במגרש והפעם היחידה שהם עולים לשחק 11 נגד 11 היא ביום שבת, איך אנחנו מצפים מה להשתפר? כולי תקווה, אחרי שפורסם כי תוכנית המתקנים תצא לדרך לאחר ששמעתי עליה כבר שלוש שנים, תמנף את הצמיחה ואת ההישגים וכמו בעסקים נראה את זה תוך שלוש עד שבע שנים. אבל לבד, בעלי הקבוצות לא יכולים להביא להצלחה. אני יכול לתת דוגמה מפולין שם קיבל ראש הממשלה החלטה ב-2002 אחרי היעדרות של 25 שנה ממפעלים גדולים, להשקיע שלושה מיליארד יורו בכדורגל וראינו את התוצאות של זה עם בניית האצטדיונים ואירוח יורו 2012. הם אירחו גם את גמר הליגה האירופית והעפילו לרבע גמר היורו האחרון”.

לסיום אורן, אתה מתכוון להמשיך להתעסק בכדורגל?
“כל חיי הייתי אוהד כדורגל ובארבע השנים האחרונות עסקתי בניהולו. אני לא הולך לשאת בשום תפקיד רשמי אבל ברור שתמיד אעמוד לרשות בעלי הקבוצות, המנכ”ל ויו”ר המנהלת. הכדורגל יקר לי ואני חושב שעל מנת להמשיך להשקיע ולשפר צריך להמשיך להשקיע ועצתי תמיד תהיה פתוחה”.

חסון. "לא הולך לשאת בשום תפקיד רשמי" (נעם מורנו)

כאוהד שרוף של הפועל ת”א, אתה מתכוון להיות מעורב יותר בקבוצה עם סיום תפקידך?
“במשך כהונתי במנהלת לא הלכתי למשחקים ונהגתי ללכת למשחקים של קבוצות אחרות. מעולם לא הסתרתי את אהדתי לקבוצה אבל היא מעולם לא נהנתה מטובות הנאה ואני יכול להגיד לך שלא פעם הם התלוננו להחמרה בכל מה שנוגע להתנהלות מולם, מה שלא נכון כמובן. אין ספק שעכשיו אוכל ללכת ליותר משחקים של הפועל ת”א”.