המשפט שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לפני מספר חודשים: “לא היה כלום כי אין כלום”, מזכיר לי את מצבה של מכבי חיפה. אין בה כלום בשנים האחרונות, וגם אחרי גיא לוזון שיעזוב את הקבוצה בימים הקרובים לא יהיה בה כלום, כי כל העסק שם מבחינה מקצועית מתנהל בצורה הגרועה ביותר.

היום על המגרש במשחק היוקרתי נגד הפועל חיפה, מכל האוסף שחקנים הירוקים, הייתי משאיר אולי 2-3 שחקנים ושולח את כולם הביתה, כי הם לא ראויים ללבוש את החולצה הירוקה. לא בגלל שהם לא שיחקו טוב היום, מכבי חיפה הייתה בשתי דרגות מעל הפועל חיפה למרות שהפסידה, אבל את מי זה מעניין? מכבי חיפה סיימה את העונה וצריכה להסתכל לעתיד הקרוב, בניית הקבוצה לעונה הבאה. הייתי משאיר את אליסון דוס סנטוס, מאור בוזגלו ועומר דמארי, לגבי עומרי גלזר, הוא בחור עם פוטנציאל, אבל הגול גם היה באשמתו הישירה, הוא עדיין צריך עוד להשתפשף.

שחקני מכבי חיפה מאוכזבים (עמרי שטיין)

הפועל חיפה, שלעומת מכבי חיפה הייתה חלשה וכמעט לא עברה את החצי במיוחד במחצית הראשונה, חזרה עם מלוא הנקודות ומלוא המחמאות. ניר קלינגר ניצח בענק את גיא לוזון בזה שהבין שהפועל חיפה לא ברצלונה, לא ריאל מדריד ובטח לא מנצ’סטר סיטי. הפועל חיפה קבוצה טקטית, ממושמעת שיש לה שיטה וסגנון. קלינגר משחק על עמידה נכונה במגרש ויציאה למתפרצות. ניר מבין שהוא לא הולך לשנות את הסגנון ,כי אם ישנה הפועל חיפה תתרסק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: "מתוסכלים ומאוכזבים"

קלינגר לא מתבייש לעשות חילופים הגנתיים בדקות האחרונות, וגם לא מתבייש לעשות בונקר בסוף, והראה גם היום שהוא ווינר גדול, שבמאני טיים שיחק אותה בגדול. לעומתו גיא לוזון, הכין את הקבוצה טוב, מכבי חיפה שלטה ללא עוררין במשחק והגיעה לכמה מצבים שהיו צריכים להספיק. אבל מה לעשות גיא, זה לא המומנטום שלך, לא הזמן בגלגל המזלות, כנראה שזה כבר לא יקרה במכבי חיפה.

ניר קלינגר מרים את עדן בן בסט (עמרי שטיין)

אין לי ספק שזה היה משחקו האחרון של גיא לוזון במכבי חיפה, אחרת לך תבין את הבוס. גיא, זו לא בושה להתפטר ולהגיד “תודה רבה קיבלתי צ'אנס אדיר, פשוט לא הלך לי”. יש לגיא תכונה אחת שאני אוהב, הוא נראה אחלה גבר, וגברים מודים שגם לא מצליחים וטועים. זה הזמן שלך גיא להודות ליענקל’ה על הצ'אנס וכמו גבר לעזוב, למרות שזה כואב, אבל הקריירה  שלך עוד ארוכה ורבת מכשולים.

לסיום, היה דרבי ברמה מקצועית חלשה מאוד, אומנם אטרקטיבי ומעניין, אבל לא ראינו איזה משחק גדול, אבל בעיר אצלנו תמיד מעניין. בתור אחד שגדל במכבי חיפה והיה היום במשחק, כאב לי לראות את מכבי חיפה מתרסקת, ואני לא רואה גם שום עתיד.