1. יש להבהיר כבר בתחילה. המשחק שישוחק בשעות הערב של  חמישי הבא באצטדיון לויטה בכפר סבא, אינו בשום פנים ואופן משחק העונה. מדובר, אם להיות אמיתיים, במשחק בין הקבוצה הטובה בליגה (זו שהביסה היום בעשרה שחקנים את האריות מנשר להם הפסדנו לא מכבר), לאחת הבינוניות שבה, ולפי פערי היכולת בין השתיים, בעיקר בחודש האחרון, תחשב תוצאת תיקו לראויה, וניצחון לחצי סנסציה. משחק העונה, אם כבר נדרשים לאחד כזה, התקיים בשבוע שעבר כשכפר סבא השחילה רביעייה לאחים מנצרת, שגם הם אגב, טובים מאיתנו בהרבה. אז בואו נצא כולנו מהסרט הזה "שבטוח שהפועל תעלה ליגה", כדברי המאמן עומר פרץ. רק ככה אולי נעלה.

מוטי ברשצקי מול ירון טסלר (משה חרמון)

2. מוטי איווניר עזב או הועזב כשהפועל מרוחקת שתי נקודות ליגה בלבד מהמקום השני. וזו, אף אם מקבלים את הסברה שמוטי בעצמו רצה לעזוב, תוצאה של גישה לפיה יהיה זה אסון אם הפועל לא תעלה ליגה כבר השנה. וזה לא אסון חברים, בוודאי אם לוקחים בחשבון שממילא אנחנו בתקופת המתנה עד למציאת רוכש, שבהונו יכול להחזיר את הפועל שלנו למצב שבה היא מתחרה על מקום מכובד באירופה מול זלצבורגיות למיניהן ולא נושמת לרווחה כשחדרה עושה מהפך בראשון, מה שמשאיר אותנו במקום השלישי בטבלה. אז לעלות זה לא חזות הכל, ודי לבוא בטענות לניסנובים, שבלעדיהם, תשאלו את המפרק הג'ינגי קוטלר, יש סיכוי שהיינו מתעניינים היום בתוצאות של הסקציה מנס ציונה או של מועדון הכדורגל ירמיהו מחולון.

מוטי איוניר (שחר גרוס)

3. ועם זאת, יהיה מוטי איווניר הראשון להודות שהפועל לא שיחקה כדורגל גדול העונה. ארבעת הניצחונות הראשונים היו במידה רבה אחיזת עיניים, בוודאי שני אלו שהושגו בדקה האחרונה של תוספת הזמן, ולאו דווקא אחרי סדרת החמצות מזעזעות, אם כבר היו אלו היריבות שיכלו דקה שתיים קודם לכן לנצח.

וזה לא שהפועל של היום, ולא שאיש יכול היה לצפות לכך, שיחקה טוב יותר. אז נכון שבניגוד לרבים מעמיתי איני מבין בכדורגל עד כדי כך שאוכל לקבוע עם כמה בלמים היא צריכה לעלות בהרכב, אבל אני מבין מספיק על מנת לדעת שגם אם יש שני בלמים בהרכב של פרץ, לא שטפה הפועל את הדשא, ולולא הברקה אחת של גלבאן, ספק אם היינו מוציאים נקודה. איזה מזל שהמשחק מול כפר סבא הוא לא משחק העונה, הבה נקווה שזה מול אחי נצרת בסיבוב השני יחשב לכזה.

פדרו גלבאן (אחמד מוררה)

4. ויכול להיות שאחרי משחק העונה, בעזרת השם והמאמן הבא, נגד אחי נצרת או איזו הפועל פתח תקווה, אצטרך לבלוע את הכובע שאין לי, אבל כמו שהדברים נראים עכשיו, הרכישה של גלבאן היא הדבר שהניסנובים מצטערים עליו הכי הרבה. ואל תספרו לי על הבישול שלו היום, כי את המהלך הזה הוא יוכל לספק גם כשישהה באיזה בית אבות יוקרתי בארגנטינה עוד חצי מאה. ויותר משמזכיר הוא כפי שקיווינו את שלום תקווה בעונת הפרישה, הוא מזכיר בכבדותו את שייע פייגנבוים שתי עונות לאחריה.

מסאי דגו (רדאד ג'בארה)

5. ולידידינו מסאי דגו נגיד כך. אתה עושה יופי של עבודה בכפר סבא, אבל מבלי אינטרס וכל רצון לסכסך, קצת בעייתי מבחינתך להשאר בכפר סבא אחרי החצי זובור ששום עושה לך בתקשורת. כי כמו שזה נראה מכאן, אלי טביב אינו הבעלים היחיד בכדורגל הישראלי שרוצה לשמש כמאמן, ואולי באמת כדאי לך לעבור לקבוצה שהסגל שלה טוב הרבה פחות מזה של כפר סבא, אבל מצד שני הנכד של ניסנוב לא נכלל בו.

טוני וואקמה מוקף בשחקני הגנה של מכבי תל אביב (מרטין גוטדאמק)

ואי אפשר לסיים מבלי לומר שיש לנו השנה יופי של צמרת בליגת העל, ובתור חובבי האנדרדוג באשר הם, יהיה זה נחמד אם השנה תזכה בצלחת קבוצה אחרת מהאלופה החביבה וסגניתה. והיה זה מאוד נחמד, אם כבר נחמד, להיווכח שבאר שבע בעשרה שחקנים טובה ממכבי באחד עשר. שבת שלום נחמדים.