לאחר החשיפה ב-ONE של תוכנית המתקנים בספורט הישראלי, שרת התרבות והספורט מירי רגב הציגה היום (רביעי) את תוכנית המתקנים הלאומית 2027 במהלך הוועידה השנתית של מרכז השלטון המקומי וקק”ל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רגב: בשורה ענקית לחברה הישראלית

מדובר בבנייה ושיפוץ של 331 מתקנים במאות רשויות ברחבי ישראל בסכום של יותר מחצי מיליארד שקלים, כאשר יש אישור לביצוע מיידי. השרה הציגה את התוכנית לפי ארבע עקרונות: עיקרון המיצו, עיקרון הגמישות, עיקרון הפריפריה ותמריצים.

רגב אמרה עם יציאתה מהאולם: “מאוד מתרגשת להציג את התוכנית כי אני חושבת שזה יום חג אמיתי לספורט הישראלי, אין כאן דיבורים, רק מעשים. אחרי שנתיים של עשייה מאוד מאומצת אל מול המועצה הלאומית לספורט, הטוטו, משרד המשפטים ומשרד האוצר הבאנו בשורה אדירה לחברה הישראלית. כל אזרחי מדינת ישראל ראויים ליהנות ממתקני ספורט איכותיים לא רק במרכז הארץ אלא גם בפריפריה, במגזר הערבי ובמגזר החרדי.

מירי רגב (נעם מורנו)

איך גורמים לראשי הרשויות להתחיל ולפעול כבר ממחר: “אמרתי להם דורמיינטוס (רדומים) לא במחוזותינו, נתנו תמריץ שמי שיתחיל את הבנייה יקבל תוספת של 150 אלף שקלים. מי שלא, נצטרך בלב ברירה ובצער גדול פשוט לבטל לו את ההרשאה אם תוך שנתיים לא יממש אותה. כשנכנסתי לתפקידי ראיתי שלטוטו יש המון כסף ובאוצר אמרו שאם יש כל כך הרבה כסף בטוטו אז ניקח אותו לאוצר והם אמרו בצדק למה שהכסף ישכב ולא יעשו איתו דבר. עכשיו אמרנו שהכסף לא עובר לאף מקום והוא צריך לעבור רק לאזרחי המדינה, לספורטאים ולספורטאיות שלנו, לאיגודים ולענפים שאנחנו רוצים לפתח. אני שמחה שבהחלטה הזאת שלנו מבינים ראשי הרשויות שמי שלא יעבוד במהירות מהרגע שקיבל את ההרשאה אחרי שנתיים יבוטל ויצטרך שיגיש מחדש ונראה מה יהיה”.
מנכ”ל הטוטו, איציק לארי: “היה קשה, מדובר במהפכה אמיתית ואני לא זוכר מצב כזה. שחררנו הרשאות בסכום של 600 מיליון שקל לכמה מאות רשויות. זאת מהפכה אמיתית והבשורה היא שהרשויות יכולות להתחיל לעבוד כבר מחר בבוקר ונקווה שתוך שנה וחצי נראה מאות מתקנים חדשים ברחבי מדינת ישראל. הרשויות מבינות את חשיבות מתקני הספורט שזה חלק מאיכות החיים של התושב. כל מי שחי פה בשנים האחרונות לא יכול שלא להבחין במהפכה שחלה במתקני הספורט במדינת ישראל וזה הרבה מאוד תודות לרשויות המקומיות”.

איציק לארי (נעם מורנו)