יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, בוחן אפשרות למנות את רוי קין למאמן נבחרת ישראל, כך נודע לראשונה ל-ONE. עיני אמנם מגבה את המאמן אלישע לוי, אך לא מרוצה מאיך שנראית הנבחרת ובוחן להחליף את אלישע בסיום הקמפיין בשחקן העבר, שמשמש כיום כעוזר מאמן נבחרת אירלנד.

ל-ONE נודע כי עדיין לא נעשתה פנייה רשמית לקין, אך נעשו גישושים. עיני התייעץ עם אנשי כדורגל בכירים ושמע חוות דעת על קין. בכיר בהתאחדות לכדורגל אמר ל-ONE: “עופר מעריך את אלישע כבן אדם, אך לא מרוצה מתוצאות הקמפיין”.

בהתאחדות לכדורגל העדיפו שלא להגיב לדברים.

עופר עיני. בוחן את המועמדות של קין (רדאד ג'בארה)עופר עיני. בוחן את המועמדות של קין (רדאד ג'בארה)

נבחרת ישראל – מקום רביעי במוקדמות המונדיאל

נבחרת ישראל מדורגת כרגע במקום במקום הרביעי בבית 7 במוקדמות מונדיאל 2018 עם תשע נקודות בשישה משחקים, כאשר מקדימות אותה ספרד ואיטליה, להן 16 נקודות, ואלבניה, לה מאזן זהה. כזכור, הנבחרת פתחה את משחקיה בקמפיין בהפסד לאיטלקים 3:1, המשיכה בניצחונות על מקדוניה (1:2), ליכטנשטיין (1:2) ואלבניה (0:3), אך אז ספגה הפסדים מספרד (4:1) ואלבניה (3:0).

לכחולים לבנים נותרו ארבעה משחקים עד תום הקמפיין, נגד מקדוניה וספרד בבית, ונגד איטליה וליכטנשטיין בחוץ, והיא תנסה להשתחל אל המקום השלישי על חשבון האלבנים במטרה לזכות להגרלה נוחה יותר לקראת הקמפיינים הבאים.

אלישע לוי. קמפיין בינוני (רדאד ג'בארה)אלישע לוי. קמפיין בינוני (רדאד ג'בארה)

רוי קין – שחקן אגדי, קריירת אימון פושרת, פה גדול

קין (46) נחשב בשנות ה-90 לאחד הקשרים הטובים בעולם. לאחר ששיחק אצל בראיין קלאף המוערך בנוטינגהאם פורסט, ב-1993 חתם במנצ’סטר יונייטד של אלכס פרגוסון עבור שיא ההעברות הבריטי בזמנו (3.75 מיליון ליש”ט) והיה מעמודי התווך שהובילו את הקבוצה להצלחה. השיא של קין והשדים האדומים הגיע בזכייה בטרבל ב-1999. קין שימש כקפטן של יונייטד בין 1997 עד 2005, אז עזב את המועדון בטונים צורמים בעקבות ביקורת פומבית שהעביר על שחקנים בערוץ הטלוויזיה של המועדון.

קין עוד הספיק לשחק חצי שנה בסלטיק, אך פרש בעקבות פציעה. לאחר מכן אימן את סנדרלנד, איפסוויץ’ טאון ואסטון וילה. משנת 2013 הוא משמש כעוזרו של מרטין אוניל בנבחרת אירלנד.

רוי קין ומרטין אוניל (רויטרס)רוי קין ומרטין אוניל (רויטרס)

קין נחשב ל”פה גדול” וכאחד שלא שומר דברים בבטן. בעבר היה מעורב במספר שערוריות כולל כניסה חזקה בשחקן של מנצ’סטר סיטי ומריבה מתוקשרת עם מאמן נבחרת אירלנד במונדיאל 2002, מיק מקארתי, שבגללה נזרק הביתה.