לא הכל ורוד בהפועל באר שבע. אלופת המדינה שהחלה את אימוניה לקראת עונת 2018/19 החליטה שאיסאק קואנקה ומיחאי קורהוט אינם בתוכניות המקצועיות של ברק בכר, והשניים קיבלו הוראה להתאמן בנפרד משאר השחקנים עם תחילת האימון, בתגובה התחצף קואנקה לחלק מהצוות המקצועי. בב”ש זעמו על הקשר הספרדי, שיעמוד בשבוע הבא לדין משמעתי. עד אז, במועדון יעמידו לרשות קואנקה מאמן שיעביר לו אימונים באופן אישי.

בנוסף, טוני וואקמה, איחר בחזרתו לישראל. הניגרי הודיע לראשי המועדון כי הוא מתעכב, זאת לאחר שהיה אמור לנחות היום (חמישי) בישראל ולהצטרף לאימוני הקבוצה. וואקמה עדיין לא כשיר זכר לקרע בגיד בשריר הירך האחורי שספג בסיום העונה האחרונה, ולצוות הרפואי עדיין יש עבודה רבה כדי שיוכל לעמוד לרשותו של ברק בכר בתחילת מוקדמות ליגה האלופות. 

טוני וואקמה (איציק בלניצקי)

גורם בבאר שבע מסר שהשחקן הודיע על איחורו וכשיגיע יקיימו עמו שיחה, כדי לברר מה הסיבה לכך, כשלא מן הנמנע שמדובר בלחץ מצידו לטובת שדרוג שכרו. אגב, וואקמה ערך יחד עם אחיו דיקסון (המשחק בצרפת) מספר אימוני כושר במהלך חופשה בדובאי וציין זאת בפני אנשי הקבוצה. 

בנושא אחר, למרות הפלונטר הנוגע לשחרורם של איסאק קואנקה ומיחאי קורהוט, האלופה ממשיכה בחיפושים אחר חיזוק זר, כשהמטרה העיקרית היא שחקן בעמדת הקשר 50-50. קשר בית"ר ירושלים אריק סאבו עדיין נמצא בתמונה, אך בצוות המקצועי בוחנים מספר מועמדים נוספים בעמדה זו. 

במקביל, החלוץ גיא מלמד צפוי להמשיך בקבוצה. בבאר שבע בדקו מספר אפשרויות לצרף חלוץ ישראלי בכיר ולהשאיל את מלמד לקבוצה אחרת בישראל, אך ההיצע הדל והיכולת הטובה של החלוץ במחזורי הסיום הובילו את הצוות המקצועי לקבלת החלטה זו.

גיא מלמד חוגג (איציק בלניצקי)