מערכת היחסים בין הפועל באר שבע לצמד הזרים איסאק קואנקה ומיהאי קורהוט ממשיכה להיסדק, אחרי שהשניים לא לקחו חלק במשחקונים באימון הפתיחה שנערך אתמול, היום (רביעי) קיבלו השחקנים הודעה רשמית מברק בכר שהם אינם בתכניות לעונה הבאה.

בעקבות כך, ההונגרי והצ'כי לא ימריאו יחד עם חבריהם לקבוצה למחנה האימונים בפולין כחלק מתכנית ההתשה שאולי תביא לפרידה מהירה. החלוץ הצ'כי, תומאש פקהארט, גם מתנדנד, אבל נכון לרגע זה הוא נמצא בתוכניות המקצועיות לאור ההערכה לה זוכה מברק בכר. לפי דיווחים ביוון, פקהארט מעוניין לחזור לשחק בליגה היוונית ומהלך כזה יתאים לשני הצדדים. כפי שפרסמנו אתמול, הצ'כי הוצע לפאוק סלוניקי שסירבה בנימוס בטענה שהיא ממתינה לתשובות ממסםר חלוצים בכירים יותר.

פקהארט, קורהוט, מליקסון וקואנקה (מרטין גוטדאמק)

המגן השמאלי קורהוט, מדוכדך מהסיטואציה אליה נקלע, זאת לאחר שהוא ורעייתו התאקלמו היטב בישראל ואף חוזהו הוארך בתחילת העונה האחרונה בשלוש שנים נוספות. באשר לספרדי, המצב מורכב הרבה יותר. קואנקה אינו מוכן לוותר על חוזהו המוערך בכ-600 אלף יורו בעונה והצעות מקבוצות אחרות מרחבי היבשת לא ממהרות להגיע. בעקבות כך, בבירת הנגב נערכים לסאגה ארוכה שספק אם תפתר בזמן הקרוב. הספרדי סיפר לחבריו כי הוא מצפה שיכבדו את החוזה שלו: "לא קיבלתי מספיק צ'אנסים בבאר שבע ובגלל זה קשה לי למצוא קבוצה ואני לא מוכן לוותר על החוזה שלי".

הסיטואציה הסבוכה הזו, עוצרת את תוכנית החימוש של האלופה. הצוות המקצועי שואף לחזק את הקבוצה במספר עמדות והקושי ביצירת הסדר עם הזרים שאינם בתוכניות לא מאפשר לברק בכר לצרף זרים אחרים במקום. "ניסינו להגיע להסדר שיתאים לכולם, אבל זה לא הולך ואם לא תיהיה ברירה הם יראו את המשחקים מהיציע", אמרו גורמים במועדון. 

ג'ון אוגו (רדאד ג'בארה)

בעניין אחר, קשר נבחרת ניגריה, ג'ון אוגו, ממשיך להתראיין לרגל פתיחת המונדיאל וגם הפעם התייחס לעתידו בקבוצה: "אם אני אגיד שאני לא מחפש להתקדם לליגה טובה יותר אני אשקר. יש לי חוזה בקבוצה שלי בישראל. זכיתי באליפות הליגה שלוש פעמים ברציפות ואני משחק לעיני אוהדים שאוהבים אותי. אני מוכן לאתגר אחר אם מדובר בליגה ברמה גבוהה. אני רוצה להשיג זאת, אבל אני חייב להיות מקצוען בכל מה שקשור לזה. אם קבוצה כלשהי תרצה אותי היא תצטרך לפנות לקבוצה שלי ואם הפועל באר שבע תתן לי את ברכת הדרך אז אני אלך ואתקדם בקריירה שלי".