בית”ר ירושלים רק רוצה לסיים את העונה אחרי החודש הקשה שעבר עליה. לאחר ההפסד 3:1 מול מכבי תל אביב, יארחו הירושלמים את הפועל חיפה למשחק האחרון של עונת 2017/18, למה שיהיה המשחק האחרון של בני בן זקן כמאמן הקבוצה, ואולי של שחקנים נוספים במועדון. המאמן דיבר במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות מול החבורה של ניר קלינגר.

תקלה טכנית
ישיר: מסיבת העיתונאים האחרונה של בן זקן

“בוקר טוב לכולם, אני חושב שמסיבת העיתונאים הזאת תפקידה לקראת הפועל חיפה. אתמול הוצאתי הודעה והיא הייתה מסודרת ומובנת” אמר המאמן לגבי החלטתו שלא להמשיך בעונה הבאה. “יהיה זמן לשאול באופן אישי ואני אענה, כרגע אעדיף להתעסק בקבוצה, משחק אחרון מול הפועל חיפה”.

משחקו האחרון כמאמן בית”ר בטדי: “זה משחק בית אחרון אחרי עונה ארוכה, אפשר להגיד מוצלחת עם סוף טיפה מאכזב. בסופו של יום מדובר בעונה מצלחת למועדון. בעל הבית דיבר במסע”ת וכינה את זה עונת שיא שלו מבחינתו, בהתקדמות של המועדון משחק הבית האחרון זו אפשרות להחזיר טעם טוב. נשמח לנצח אם אפשר ובסופו של יום להודות לשחקנים. נשמח שזאת הסיטואציה שתהיה”.

ההפסד למכבי ת”א: “גם במשחק האחרון עלינו במטרה לשמור על המקום השני, לא רק כדי לשחק. כרגע יש אפשרות בסבירות מסוימת שנוכל לחזור למקום השני. נתאמן, נתכונן ונקווה שנצליח לעשות את זה”.

שחקני בית"ר מאוכזבים (נעם מורנו)

הפסד כספי במידה ולא יסיימו במקום השני: “אני חושב שברמה העקרונית אנחנו אנשים מקצועניים, מבחינה הישגית זה יותר חשוב. כמובן שאם יש בונוס כספי אף אחד לא יזלזל בזה. בעונה כזאת שהיינו מאוד קרובים גם בליגה וגם בגביע, אם יש אפשרות לזכות במקום השני, ננסה לעשות את זה”.

התחושה לשחק שוב נגד הפועל חיפה בטדי אחרי ההפסד בגמר: “זה מאחורינו. ברור שזאת הייתה אכזבה, כרגע התקדמנו, משחקים מול הפועל חיפה במחזור האחרון, בניסיון להשיג את המקום השני. זה מעניק אופטימיות, מאפשר להסתכל קדימה, זה מה שאנחנו עושים”.

אלון תורג'מן ושון גולדברג (נעם מורנו)

הירידה ביכולת ובאנרגיות: “אין ספק שאחרי גמר הגביע, למעשה יש ירידת מתח באופן טבעי. נאבקנו בצמרת עד לרגעים האחרונים וגם בגביע היינו עד הסוף. במשחקים כאלה דורשים ממך מקסימום הכנה מנטלית ומקצועית. ברגע שזה מאחורינו, יש ירדת מתח טבעית שלא תמיד אפשר למנוע אותה. גם נגד בני יהודה וגם נגד מכבי תל אביב שחקנים מאוד רצו במסגרת האפשר. הגענו בסגלים חסרים. כרגע גם ניאלץ להסתדר עם סגל פחות מלא. בסוף, כשאתה שם את החולצה של בית”ר זו אחריות מאוד גדולה, עושים את המקסימום בכל תנאי, כל ניצחון נותן הרגשה טובה. תמיד ניצחון הוא תרופה להרבה דברים, נשמח לעשות את זה במשחק האחרון”.

העובדה כי שחקני מפתח לא מקבלים הארכת חוזה במועדון: “במהלך כל השנה שיחקו שחקנים שיש איתם אפשרות להמשך, רובם חותמים למספר שנים. אם יש אפשרות לתת הזדמנות לעוד שחקנים, אז נותנים. בכל רגע נתון היה שחקן אחר שהתבלט. מגיעים לישורת האחרונה מאוד קבוצתיים, כל שחקן ששיחק היה לו חלק בעונה הזאת, אבל מי שיהיה על המגרש ינסה להביא את עצמו לבית”ר ירושלים. אני מאמן הקבוצה, תפקידי להכין את השחקנים לנסות ולנצח כמה שיותר משחקים, מקצועית ומנטאלית. זה הכל, זה התפקיד”.