תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית נדבר על עזיבתו של אלי טביב את בית”ר ירושלים, על המשחק אמש של מכבי ת”א מול הקבוצה מהבירה ופרישתו של ברק יצחקי, נדון על סכסוך העבודה בכדורסל הישראלי וכן הבלאגן בעכו והפגיעה בחנן ממן שלא קיבל זר פרחים.

“חוץ מהשבועיים האחרונים, בית”ר עשתה עונה פנטסטית”

שוחחנו עם שוער העבר של בית”ר ירושלים, איציק קורנפיין, על מצבה של הקבוצה והחלטתו של הבעלים אלי טביב לקחת צעד אחורה.

איציק, מה אתה חושב על מה שקורה בבית”ר?
“אני לא יודע על מה הבלאגן של טביב. בית”ר ירושלים חוץ מהשבועיים האחרונים עשתה עונה פנטסטית. לא מבין על מה הרעש. מבחינת קהל, לא היה קהל כזה, מבחינת כמויות, בעשר השנים האחרונות. זה ברור לחלוטין שאני לפני כולם מתנגד לכל הנושא הזה של מחאות לגיטימיות אבל מצד שני יש בעיות בהתנהלות, התנהלות של טביב לא תמיד ברורה. הקהל חושב שהחלטות מתקבלות מתוך אינטרסים”.

איפה המקום של אלי אוחנה?
”אוחנה קיבל החלטה לגבי ראיונות לתקשורת. לפני חודשיים שלושה הוא לא דיבר בכלל בתקשורת. אני חושב שהציבור צריך לדעת מה קורה במועדון. כי מה שקרה מהצד עם בן זקן לא נראה טוב. אני לא חושב שאפשר להשוות את ההתנהלות בין בית”ר להפועל ב”ש זה שני שדרות שונות”.

אלי טביב. ישקיע או לא? (נעם מורנו)

איך תתמודדו עם כך שיש קבוצה בלי בעל בית?
”שני נושאים במסיבת העיתונאים שלא קיבלתי מידע בעניינם: כמה בית”ר עולה ומה תהיה המוערבות של טביב מעכשיו”.

מישהו מהעירייה צלצל לטביב?
”אני לא יודע. רק יודע שהמערכת יחסים עם העירייה יותר טובה אחרי שאלי אוחנה הצטרף למועדון”.

אתה דיברת עם אלי טביב?
”אני לא דיברתי איתו. לגבי אוחנה, הוא קיבל החלטה, יכול להיות מראש, הוא נכנס לתפקיד שלא כ”כ מוכר לו ורצה ללמוד את התחום איך מתנהלים. יש מילכוד לאוחנה כי הוא יצטרך לדעת איך הוא יתנהל”.

מה אתה חושב שיקרה?
“אני חושב שמה שהיה שנה שעברה יהיה אותו דבר. טביב ישים כסף. אם הוא לא רוצה להשקיע איך זה שאתמול החתימו שני שחקנים משמעותיים”.

אלי אוחנה. ישאר במועדון? (נעם מורנו)

מה יהיה עם בית”ר?
“גם בתקופה שלי ארקדי לא שם כסף חמש שנים והצליח להחזיק את המועדון. בית”ר יכולה להזרים כסף. זה אומר שצריך להתחיל למכור שחקנים בגלל זה אמרתי שיש מילכוד לאוחנה והוא יצטרך לגייס כספים. גם אם ראש העיר יעזור לו זה לא יהיה בסדר גודל כמו שבעל בית מוציא כסף”.

איך עיריית ירושלים תעזור לבית”ר?
”העירייה לא יכולה לעזור. בית”ר קבוצה פרטית. כל עוד אלי טביב לא ינקוט במספר אף אחד לא יוכל לעזור לו”.

כמה בית”ר שווה?
”אני חושב שבית”ר ירושלים שווה ללא הגירעונות כמו שטביב השקיע במועדון. מגיע לו לקבל כסף, זה עסק”.

אתה חושב שיהיו קונים למועדון?
”אני חושב שכן אם הסכום יהיה הוגן”.

למה שאדם ירכוש את בית”ר אם כל אחד מסיים שם לא טוב?
”יש אנשים שאוהבים את זה. מחפשים עניין, פירסום וכסף”.

“הכדורסל הישראלי הפך להיות שואו”

שוחחנו עם עיסוואי פריג’ חבר הכנסת על הכוונה להתערב בכדורסל הישראלי עקב מצב השחקנים הישראלים.

למה החלטתם להתערב בנושא?
“אני מודאג מכל מה שמתרחש בענף הכדורסל שהפך להיות שואו. החלטנו לקחת דיון באיך מייצרים שחקנים ישראלים ומה מעמד השחקן הישראלי בכלל”. 

עיסוואי פריג''''- יו"ר השדולה (חגי ניזרי)

מה אתם בכנסת יכולים לעשות?
”אנחנו לא מתערבים אלא רק מדברים על סוגיות בספורט. אנחנו מעלים סוגיות זוהי חובתנו. גם זה יעלה בדיון העדפה של מס הכנסה של שחקן זר על פני מקומי. המטרה היא איך מגיעים למצב שיהיו יותר ישראלים בכדורסל ושלא יהיה רק שואו לפי מצב הרוח של מכבי תל אביב”.

מה הקשר של הכנסת?
”חשוב לי הכדורסלן הישראלי, חשוב לי איך בונים שחקנים מלמטה ולכן הסוגיה הזאת צריכה לבוא לדיון. שנים שרק מעלים כותרות ולי זה חשוב שהציבור יהיה מעורב יותר. אנחנו לא צריכים להתערב בנוגע לכמה זרים ומתאזרחים יהיו אבל לקיים דיון על מצב הכדורסל והכישלונות זה מחובתנו, דברים כמו חוסר השגיות זה מול עינינו”.