לאחר החתימה על החוזה החדש לחמש שנים נוספות, מאמן בני יהודה, יוסי אבוקסיס, דיבר אתמול (שלישי) במסיבת עיתונאים לקראת המשחק הערב (רביעי, 19:15) מול מכבי נתניה. על החוזה החדש, הוויתור הזמני על משרת המאמן בנבחרת ישראל ועל עתיד קבוצתו. 

“יש לי מחויבות גדולה מאוד למועדון”, אמר אבוקסיס בתחילת דבריו: “יש לי מחויבות גם לברק באופן אישי, לאוהדים של בני יהודה וזה לא היה פייר מבחינתי למשוך את המועדון הזה ולחכות עד אמצע או סוף יוני, לא יודע מתי ייבחר מאמן לנבחרת כדי להחליט. יש פה מועדון שלם, מועדון חזק עם בעלים שמשקיע כל כך הרבה כסף ולהחזיק אותו עד הרגע האחרון זה לא פייר מבחינתי”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: מרגיש מחויב לקהל

עוד הוסיף: “בני יהודה זה לא מועדון שהוא ברירת מחדל. כיף לי ואני נהנה פה, אני שמח לראות את השחקנים בחדר הלבשה, את הצוות המקצועי והניהולי, יש משהו טוב כאן ואני יודע להעריך את המקום שאני נמצא בו. כשאתה נמצא במקום שטוב לך בו, אל תפזול למקומות אחרים כי אם אתה מחפש יותר מידי בחוץ, אתה מפסיד את מה שיש לך בבית וזה אומר הכל. ההצעה הזו הייתה כבר מתחילת העונה וכל שבוע ברק אמר לי ‘בוא תחתום’, דווקא בתקופות הפחות טובות שלנו הוא הציע לי לחתום כי הוא האמין בי ובדרך כל הזמן”.

האם התאכזב מהתנהלות ההתאחדות: “אני לא אכנס להתנהלות של ההתאחדות, אני חושב שהם עושים מה שטוב להם וזה בסדר. זה לא משהו שאני הולך לבקר אותו גם. אני עושה מה שטוב לי ולבני יהודה, זאת גאווה גדולה לאמן את נבחרת ישראל וזה כבוד עצום לכל מאמן אבל בטיימינג הנוכחי כרגע זה מה שנכון לי ולבני יהודה. אם עדיין אהיה מועמד לקדנציה הבאה, אני מאוד מאוד אשמח”.

יוסי אבוקסיס באימון (שחר גרוס)

העונה הבאה: “אני מתחיל לעבוד על העונה הבאה, התחלתי כבר ואני רוצה להיות ממוקד רק פה ולא להיות חצי ראש פה וחצי ראש בנבחרת. המועדון נותן לי את כל האפשרויות ואני מקבל כל כך הרבה קרדיט, אין הרבה מועדונים בארץ שמאמן עובד לפי הראש שלו. אתה יכול להיות במועדון ענק ולא ליהנות ואתה יכול להיות בבני יהודה, שהוא לא מועדון קטן, הוא מועדון טוב, וליהנות. בשנה הזאת בני יהודה הצליחה לייצר שחקנים בתוך ההצלחה שלנו בפלייאוף העליון, תוך כדי תנועה שחקנים הפכו לשחקנים טובים וזה משהו שלא היה לנו בשנה שעברה. אני שמח שיש פה בסיס שחקנים טוב עם חוזים לשנים הבאות כמו רוב ההגנה והקישור האחורי שלנו, כמובן שנצטרך להתחזק כמו כל קבוצה ובדרך כלל זה בחלק הקדמי כמו שכולם מחפשים.

“אנחנו נצטרך לדעת אם לחכות או לא לחכות מבחינת המושאלים כי אלה באמת שחקנים שאנחנו רוצים, אבל מצד שני אנחנו תוך כדי בודקים שחקנים. אם נראה שיש שחקנים טובים שאפשר להביא מיד אז נביא, אבל אם יהיה לנו היסוס אז נחכה עם המושאלים כי אלה שחקנים טובים שאנחנו רוצים אותם. אנחנו לא לחוצים ונביא בקצב שלנו מבלי לחץ של שום גורם”.

שחקני בני יהודה באימון (שחר גרוס)

המושאלים והבאת חיזוק: “אין תאריך יעד למושאלים, אנחנו לא קובעים זמנים לאף אחד. נצטרך לשמוע את הצד של מכבי ת”א לגבי השחקנים ולראות מה הם מחליטים, יש שם מאמן חדש שירצה לראות ולבדוק, אבל גם הם לא יכולים להביא 50 שחקנים לאימונים שלהם. אנחנו רוצים גם להביא שחקנים שיהיו פה בלי קשר למושאלים, שחקנים שיוכלו להיות שלנו, ברק גם רוצה שתהיה לו אופציה לקנייה לגבי המושאלים של מכבי. ברק חושב על הקבוצה לטווח ארוך ורואים את זה בהחתמה שלי”.

סיום העונה: “בשבועות האחרונים אני מרגיש שאנחנו סחוטים, הקבוצה התחילה להתאמן באמצע יוני וסיימה את הגביע בסוף מאי, ואני מרגיש על שחקנים, לא רק פיזית, זה גם בראש. יחד עם זאת אני מפרגן לשחקנים שעדיין מגיעים למשחקים עם רעב ורצון. הפגרה מגיעה לנו בזמן לאושש את השחקנים לעונה הבאה, אנחנו כל הזמן רוצים להיות יותר טובים אבל לא מתחייבים על שום דבר”.

יוסי אבוקסיס באימון (שחר גרוס)

והמחויבות שלו למועדון: “רוב קריירת האימון שלי היא בבני יהודה, אני מרגיש שהמועדון הזה מאוד קרוב אליי, ככל שעוברת עוד שנה ועוד שנה אני יותר מתחבר למועדון הזה. במיוחד עכשיו שברק הבעלים והוא חבר מאוד קרוב שלי וזאת גם הסיבה שחתמתי לכל כך הרבה שנים, המחויבות שלי הרבה יותר גדולה”.

 
החיבור לקהל: “יש לי יחסים מאוד טובים עם אוהדי בני יהודה, אני רואה את הפרגון וברגע החתימה עכשיו הייתי רוצה שהאוהדים יחזרו. אני יודע שהמושבה זה לא בלומפילד ושכונת התקווה, ואני רואה את זה עם האוהדים של מכבי ת”א בנתניה ועם האוהדים של הפועל ת”א במושבה, כי בלומפילד הפך להיות סוג של בית. אני מאוד רוצה לקרב בין ברק לאוהדים, יש לנו קהל טוב והם צריכים לראות שיש לו כוונות טובות לקבוצה והוא מתכנן להישאר פה הרבה שנים”.

שחקני בני יהודה באימון (שחר גרוס)

המטרות בעתיד: “לדבר הרבה זה לא נותן שום דבר. גם בתחילת השנה כמו בכל שנה, אנחנו נתמקד, נראה את הסגל הסופי ואחרי זה מה שנצליח לעשות אז נדבר על זה גם כן. יש קבוצות טובות עם תקציבים מטורפים, אנחנו נהנו בשנה הזאת ואני יכול להגיד שיש לי הרבה חברים שאוהדים את הקבוצה וחזרו לראות אותה בזכות השחקנים. המטרה שלנו היא להמשיך ליהנות”.