המסע של הפועל תל אביב בליגה הלאומית הסתיים אתמול (שני) אחרי עונה אחת בלבד, כשהאדומים ניצחו 0:3 את מכבי אחי נצרת והעפילו רשמית לליגת העל. לאחר הסיכום על המשך דרכו של קובי רפואה כמאמן הקבוצה, ולאחר תקופה ארוכה בה נמנעו מלדבר בריש גלי על העונה הבאה, במתחם חודורוב כבר מתכננים את העונה הבאה ו-ONE מביא לכם את התוכניות הראשוניות של הפועל ת"א לקראת הקיץ.

התקציב, כך מדובר בימים אלו לפי גורמים בסביבת המועדון, צפוי לעמוד על כ-22 מיליון שקלים – תקציב מינימלי, ללא השקעות גדולות מצד הבעלים, זאת על אף כמה הצהרות שהתקציב ינוע באזור ה-30 מיליון - תקציב כזה יועמד רק אם הבעלים יכניסו את היד לכיס בצורה משמעותית. כעת מדובר על 22. כזכור, כפי שפורסם ב-ONE, זאב גרינברג עשוי למכור את חלקו בבעלות לאור העובדה שהוא לא מעוניין להשקיע עוד כספים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רפואה:"עשינו מה שציפו מאיתנו"

מבחינת מענקי עלייה לליגת העל ועובדי מנהלה שקיצצו בשכרם והובטחה להם העלאה אחרי לקראת העונה הבאה, הסכום מוערך בכ-650 אלף שקלים בסך הכל. בשדרה הניהולית אין שינויים כרגע ובצוות המקצועי יצורף עוזר מאמן לרפואה, שבחודשיים האחרונים נעזר בעופר דורון מאמן הכושר, שמילא את מקומו על הקווים העונה. מחנה אימונים בפוזנן, פולין, אמור להיסגר בקרוב באופן סופי.

השחקנים הבכירים ימשיכו להיות אביחי ידין, שהאריך חוזה בעונה, אדי גוטליב שאמור לחתום על חוזה חדש כפי שפורסם לראשונה ב-ONE ואוראל דגני, שעשוי לנסות לצאת לאירופה. לדגני, סעיף יציאה נמוך בדמות 200 אלף יורו לאירופה, כפי שנחשף ב-ONE לאחר שחתם על חוזה חדש, והוא הצהיר כבר כי הוא מעוניין לנסות את מזלו מעבר לים ומאמין כי הדבר אפשרי. כמוהם ימשיכו גם אריק ינקו ודודי אלון כשוערים, כמו גם אמיר עגייב, מוטי ברשצקי, ניר לקס וג'וזף גנדה, שאמור להיות כשיר לקראת פתיחת האימונים בקיץ.

שחקני הפועל ת"א חוגגים עם דגני. ייצא לאירופה? (עמרי שטיין)

בראש מטרות הרכש ניצב עומר דמארי, שחקן הדגל בתוכניות של המועדון, שרוצה לחזור לצמרת הכדורגל הישראלי ומעוניין בבסיס שחקנים ברמה הזאת. חלוץ העבר של הפועל ת"א, שאהוד ביותר על הקהל האדום, הביע את רצונו לשוב והיה מבוקש כבר בחודש ינואר, אולם העסקה הזאת הוגדרה כפנטזיה. לא מעט אנשים בסביבת המועדון טוענים כי ניתן יהיה להגדיר זאת כך גם כעת, אולם במתחם חודורוב נוטים להאמין כי דמארי עשוי בהחלט לשוב.

יש לציין כי מדובר בעסקה מורכבת מאוד. על אף שבהפועל ת"א מוכנים להכניס את היד לכיס ולממן את שכרו של דמארי, שמוערך בכ-250-300 אלף יורו לעונה, בין אם בעזרת מימון חיצוני או לא, החלוץ צריך קודם כל לפתור את עניין שחרורו מרד בול לייפציג. כידוע, לדמארי חוזה המוערך בכמיליון יורו לעונה הבאה, אולם אם לא ישחק, החוזה יעמוד על כ-700 אלף ובתום העונה הבאה הוא יהפוך לשחקן חופשי. בקיץ, תיבחן האפשרות שהחלוץ יקבל פיצוי מהגרמנים על מנת להתיר את חוזהו, כשבסביבתו מדברים על בין 300 ל-400 אלף יורו. רק אז, ניתן יהיה לדבר על המהלך.

שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם פייסל מוליץ'. ארבעה זרים חדשים יחברו אליו (נעם מורנו)

מלבד דמארי, במתחם חודורוב כבר מדברים על הבאה של ארבעה זרים נוספים שיחברו לפייסל מוליץ', עליו תתממש האופציה בקרוב לקראת העונה הבאה לרכישת 50% מכרטיס השחקן שלו מהפועל עכו תמורת 25 אלף יורו, כשהוא מרוויח כ-50 אלף יורו לעונה. אם בהפועל ת"א לא יצליחו להחתים את דמארי, חלוץ זר כנראה יירכש. בכך, ייתכן שבהפועל ת"א ייאלצו להיפרד מדור חוגי או שחר הירש, כשלאדומים ישנה אופציה עליהם לעונה הבאה. בנוסף, מבוקשים גם קשר אחורי זר וקשר קדמי/כנף, כאשר מדובר גם על בלם זר, אם כי כעת מדובר בעדיפות שנייה. ל-ONE נודע כי אחד השחקנים שרפואה יותר מעריך בליגת העל הוא ז'אורז'יניו מבית"ר ירושלים, אבל לו חוזה לעוד שנתיים בבירה. בכל מקרה, ייעשה ניסיון להנחית אותו במתחם חודורוב. 

אם ירדו לבסוף מהאופציה של קשר אחורי זר, מהראן ראדי, שמסיים חוזה בהפועל באר שבע בקיץ, עשוי לבוא בחשבון לאחר שסומן. לגבי מרווין פירסמן קיימת התלבטות, כאשר כעת לפחות, הפועל מחפשת שני קשרים וחלוץ ולוקחת בחשבון את הבלגי-גנאי כחלק מהסגל. את חוליית ההתקפה יחזק כמובן רועי זיקרי, שחתם כבר בחודש ינואר, ואולי גם רמזי ספורי, כאשר למכבי נתניה אופציה לרכישתו תמורת כחצי מיליון יורו. אם היהלומים לא יממשו את האופציה, ספורי יתייצב לפתיחת האימונים במתחם חודורוב, אז תתקבל ההחלטה לגביו, כך גם לגבי מגנה הימני של עכו, המושאל עבאדי פרחאת, שמועמד לחזק את עמדת המגן הימני ולהתמודד מול עידן כהן.

מהראן ראדי עם הכדור. קבלן האליפויות יגיע להפועל ת"א? (איציק בלניצקי)

מי שעוד חוזרים להפועל ת"א בסוף העונה הם פדרו גלבאן, שרוצה לשוב לקבוצה מההשאלה בהפועל מרמורק אבל לא יישאר בסגל ויושאל שוב, איציק שולמייסטר וגיא בדש. כמו אור אוסטוינד, טל בנש, אופיר טקיאר, גם ההחלטה לגביהם תתקבל במהלך הקיץ והם בסימן שאלה. מספר שחקנים צעירים אמורים לצאת להשאלה, כמו עדן הרשקוביץ ורז נחמיאס. שחקני הנוער שיישארו כחלק מסגל הקבוצה הבוגרת הם רז שלמה (חריג גיל בעונה הבאה), שי אליאס, יהונתן לוי ועלי אלעוברה. עמית מלכה מסיים גיל נוער וצפוי להישאר. מי שצפויים לסיים את דרכם במועדון הם דניאל גרץ וישראל ראש.