בית"ר ירושלים, לדעתי, לא מספיק בשלה לאליפות גם אחרי הניצחון 2:3 שלה הערב (שני) על מכבי תל אביב. הקבוצה של בני זקן הייתה חסרת יציבות ובנויה בעיקר על הברקות של שחקן כזה או אחר, כמו עידן ורד, חן עזרא, יקוב סילבסטר ובתחילת העונה איתי שכטר.

הירושלמים לא משחקים באופן מאורגן להבדיל מהפועל באר שבע, שמשחקת מסודר ולכן הקבוצה של בן זקן לא בשלה מספיק לקחת את האליפות. לעומתה, הדרומיים בנויים על משחק קבוצתי ובתוכו מביאים את היכולות האישיות של השחקנים.

פריירה, עזרא וסילבסטר חוגגים (אורן בן חקון)

ראינו שהשער של חן עזרא הגיע מהברקה, קלאודמיר פריירה הוא בועט בעיטות העונשין הכי טוב בארץ. בנוגע למשחק קבוצתי מסודר, רק השער השלישי הגיע ממשחק מסודר. במחצית השנייה הקבוצה של ג'ורדי קרויף הייתה הרבה יותר טובה ולחצה על בית"ר כאשר המקומיים ניסו לצאת למתפרצות.

בנוגע לאיתי שכטר, אני לא מבין את ההתעקשות של אלי טביב לגביו. שכטר תרם רבות לבית"ר ירושלים במובן המקצועי, אבל בגלל שיש פערים כספיים צריך לספסל אותו ולא לתת לו אפילו דקה? גם כאשר בית"ר מנצחת, שכטר הוא החלוץ הכי טוב, יחד עם סילבסטר. שניהם שחקנים מהירים מאוד שיכולים להביך כל הגנה בליגת העל. חבל שזו ההתנהלות של הבעלים הירושלמי. החלוץ ראוי ליחס יותר מכובד מצד ההנהלה. לסיכום, בית"ר ירושלים תמשיך לדגדג את הפועל ב"ש, אבל זה לא יספיק לה לאליפות.

שכטר מתחמם (אורן בן חקון)

לגבי מכבי ת"א. כבר לפני חודש היא עשתה טעות עם מסיבת העיתונאים בה נמסר כי ג'ורדי קרויף לא ימשיך בעונה הבאה. זו הייתה טעות איומה של מועדון מפואר שמתנהל במקצוענות מהפרט הקטן עד הגדול. מאותה נקודה יש לקבוצה של מיץ' גולדהאר כבר ארבעה הפסדים רצופים בפלייאוף.

שוב, אני לא מבין את קרויף. עד שעומר אצילי סוף סוף נכנס למשחק, הוא מוציא אותו בדקה ה-69 והכניס את אלירן עטר, למה? אצילי צריך לשחק 90 דקות כדי להיכנס לכושר. הכניסה של עטר הייתה צריכה להיות על חשבון שחקן הגנתי ולנסות ללכת על כל הקופה. למרות איך שהצהובים נראים, צריך לתת לקרויף את הכבוד לסיים את העונה, לא צריך להחליף אותו, כי הוא עשה דברים יפים כמנהל מקצועי, כמאמן ובכל מקרה יש לו הרבה לאן להתקדם.

ג'ורדי קרויף אובד עצות (רדאד ג'בארה)

משחקה הבא של מכבי ת"א הוא מול בני יהודה, שהיא קבוצה טקטית וטובה. אם קרויף רוצה להתחיל לקחת נקודות בפלייאוף, הוא חייב להפסיק עם הרוטציות. מול בית”ר דור מיכה היה על הספסל, אבי ריקן לא שיחק ועטר לא פתח. אף אחד מהשחקנים לא יודע מי משחק, כך אי אפשר להגיע הישגים. ההולנדי עשה במהלך העונה יותר מדי רוטציות, יש יותר מדי תנודות בהרכב, דברים לא מובנים קרו וזה פגע בקבוצה.

כדי לסיים את העונה כמו שצריך, על ההולנדי לתת להרכב אחד לרוץ בכל המשחקים שנותרו ולהפסיק את המהפכות הללו, כי בסופו של דבר הן פוגעות בקבוצה ובעיקר בו. אם ימשיך כך הוא לא יצליח לקחת נקודות בפלייאוף.