חלוץ מכבי חיפה, עומר דמארי, הגיע היום (שני) לאימון הקבוצה אבל לא נטל חלק באימון. בחיפה העדיפו לשלוח את דמארי לבדיקות בעקבות הטענה שהשחקן פצוע בברכו. כזכור, דמארי טען שאינו יכול להיכנס כמחליף במשחק מול הפועל אשקלון בגלל פציעה, דבר שהעלה את חמתו של פרד רוטן שבעט כדור לעבר הספסל וסינן מספר מילים. רוטן שוחח עם השחקנים באסיפה ואמר להם: “אנחנו צריכים להמשיך ולצבור ניצחונות עד סיום העונה. עדיין לא סיימנו את העבודה”.

בחיפה החלו לעבוד באופן רשמי על העונה הבאה ואחד השחקנים שהבטיח את מקומו בסגל הוא הבלם ההולנדי אטיין ריינן שנשמע נלהב ונרגש במיוחד ברגע שקיבל את הטלפון שבישר לו על ההחלטה להחתימו לעונה נוספת.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטן מסביר מדוע זעם ובעט כדור לעבר דמארי

ריינן, ששיחק עד כה ארבעה משחקים בלבד, הוכיח שמדובר בבלם שקט ונינוח שמשחק בעיקר לעומק, להבדיל משני הבלמים רמי גרשון ואליסון דוס סנטוס שנוהגים לשחק יותר לרוחב ומקבלים לא מעט החלטות שגויות שמכניסים את ההגנה לסחרור. מרבית השערים שחיפה ספגה העונה נבעו בעיקר מטעויות בהגנה.

בעקבות ההחלטה להשאיר את ריינן, מי שיבקש הבהרות ממוחמד אלאך לגבי עתידו ומעמדו בקבוצה הוא בלמה המושאל של הקבוצה עאיד חבשי, שאמור לחזור אחרי עונה מצוינת בבני יהודה. חבשי לא מתכוון לנגן כינור שני ואם יבין שתהיה תחרות הוגנת מול הבלמים שישארו בסגל ירצה לחזור ולהיאבק על מקומו.

אחד הסיפורים הפחות נעימים של חיפה העונה הוא בנוגע למה שקורה לרמי גרשון. מי שהגיע בקול תרועה רמה אחרי שנים באירופה, מגלה יכולת חלשה ובחיפה מתקשים להבין מדוע ולמה. גרשון, שספג קריאות בוז במשחק מול הפועל אשקלון בו הוחלף במחצית על ידי ריינן, נחשב לאחת הדמויות הכי מוערכות במועדון.

רמי גרשון (עמרי שטיין)

גרשון מודע לכך שהוא מגלה יכולת חלשה אבל נחוש לחזור לכושר המשחק שהציג בבלגיה. השחקן זכה ללא מעט חיזוקים מאנשי הקבוצה לאחר המשחק. גרשון, שכקפטן דאג בסיום המשחק לנסות ולפתור את מה שקרה עם דמארי בתקרית מול רוטן, אמר לחבריו: "התקופה הזאת רק מחזקת אותי ונותנת לי מוטיבציה לגבי העתיד. אני נחוש מאוד להצליח כאן והדבר יקרה. אני מאד אוהב את המקום ואתן את הכל לטובת המועדון בו אני משחק”.

מי שעלול לשלם את מחיר החתמתו של ריינן לעונה נוספת הוא אליסון דוס סנטוס. בנוגע לרצון לצרף ליגיונר בכיר, הרי שכפי שפורסם ב-ONE בחיפה אין כל כוונה לשלם מיליון יורו דמי העברה עבור אלמוג כהן ושכר של מעל 600 אלף יורו לעונה. מדובר בסכומים שלא נמצאים בלקסיקון של מוחמד אלאך שמתכוון לצרף שחקני רכש במחיר ריאלי יותר ולא כזה שיכניס את המועדון להרפתקאות כלכליות. על פי המסתמן, ארנסט מבוקה ימשיך בהתאם לחוזהו בזמן שעומרי בן הרוש צפוי להיות משוחרר.