תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וכעת גם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

בתוכנית הערב שוחחנו על המשך המסע לבחירת יושב הראש החדש להתאחדות לכדורגל, הדחתה המפתיעה של מנצ'סטר יונייטד מליגת האלופות על ידי סביליה, תביעתו של אפרים גבאי נגד הפועל חיפה והמו”מ של אריק בנאדו מול מכבי חיפה.

עידן מימון: “מצב הכדוריד בארץ לא טוב, אין מספיק הישגים”

שוחחנו עם עידן מימון, מאמן הפועל ראשון לציון, שזכה עם קבוצתו בגביע המדינה על חשבונה של היריבה העירונית. אחרי שבשנה שעברה האדומים כשלו במשימה והפסידו למכבי ת”א.

עידן מימון חוגג (שחר גרוס)

האם לדעתך תהיה גם  אליפות בסיום?
”עשינו שינויים משמעותיים ויצרנו סגל הרבה יותר מגובש, אחרי השנה הראשונה בתור מאמן למדתי הרבה. הבאנו שלושה זרים, בתוספת ישראלים מצוינים יש לנו קבוצה טובה. אנחנו נהנים יחד ועובדים קשה, לא חשבתי שיהיה לי כיף, אבל זה אכן קרה”.

אתה נהנה בתור מאמן?
”שנה שעברה היה לי כלל לא קל, בלי תארים למועדון כזה שמתיימר להיות בצמרת, אבל שיניתי אצלי הרבה דברים ויש חומר אנושי מצוין, חדר הלבשה בריא ויש עם מי לעבוד. מתכוונים ללכת על האליפות”.

עידן מימון ונובאק בוסקוביץ' חוגגים (שחר גרוס)

מה דעתך על מצב הכדוריד בארץ?
”מצב הכדוריד בארץ לא טוב, ההישגים לא טובים. שמח שקבוצה כמו ב”ש העפילה לליגה הראשונה, הכדוריד בעיקר בראשון לציון ובתל אביב עם מכבי”.

תום בנדו: “במכבי חיפה צריכים להחזיר סמלים למחלקת הנוער”

שוחחנו עם תום בנדו, הפרשן ואחיו של אריק בנאדו, על המו”מ שמתנהל בין אחיו למכבי חיפה על מינויו לתפקיד מאמן קבוצת הנוער של המועדון הירוק. כמו כן, דנו על המצב במועדון הירוק.

אריק בנאדו (עמית מצפה)

אריק בנאדו חוזר למועדון הירוק?
“מוקדם עוד לדעת מה יהיה, אריק כן הביע רצון לחזור כבר לפני מספר חודשים לתפקיד אימון קבוצת הנוער”.

האם הצדדים במו”מ?
“היה כבר מו”מ לפני מספר חודשים, בשתי הקבוצות הקודמות פחות הצליח, אך הוא הסכים לחזור בגלל האהבה למועדון. פתאום משהו נתקע ולא חזרו אליו, משהו שמאפיין אגב את המועדון”.

מדוע הוא רוצה לחזור לנוער אחרי שכבר אימן בוגרים?
“הוא ירוק בנשמה ואוהב את המועדון, הוא היה בהרבה השתלמויות ויודע מה ואיך אפשר לשפר את מחלקת הנוער. הוא צבר לא מעט ידע והוא רוצה לחזור ולעזור”.

יעקב שחר (נעם מורנו)

מה צריך לעשות במועדון?
?”יש הרבה בלבול במכבי חיפה וחבל שזה על חשבון אריק, צריכים לחזור לסמלים ושמות גדולים. הגיע הזמן להרים את הכפפה, רוצים להביא דמויות שיעזרו לשחקנים הצעירים ויעזרו להם להגיע למנטליות הנכונה. יש הרבה שחקני עבר גדולים, שיכולים לעזור למועדון להשתפר ולהשתדרג”.

סילבן שלום: “השינוי בכדורגל הישראלי צריך להתחיל כבר מגיל צעיר”

שוחחנו עם סילבן שלום, השר לשעבר, על כך שדחה הצעה לשמש כיו”ר ההתאחדות לכדורגל. כמו כן, דנו עמו על שיפור הכדורגל הישראלי ותפקודה של מירי רגב כשרת התרבות והספורט.

סילבן שלום (חגי ניזרי)

ערב טוב סילבן שלום, מדוע סירבת לתפקיד יו”ר ההתאחדות לכדורגל?
“צריך להקדיש לזה הרבה מאוד זמן, לכן חשבתי שאני לא יכול למלא את התפקיד כראוי”.

מי הציעו לך את התפקיד?
“פנו אליי 5-6 אנשים בכירים מקבוצות הספורט, עצם שמחפשים אנשים זה דבר חיובי, רוצים לרענן את השורות”.

אתה חושב שיו”ר ההתאחדות צריך לקבל כסף על התפקיד?
“יכול להיות שכן, אך זה לא העניין היחיד. צריך לחשוב על מסלול נכון עבור הנבחרות הצעירות. מגיל ילדים, צריך לשנות משהו. למה שיעורי חינוך גופני לא מגיעים למיצוי הפוטנציאל הטמון בנוער. הכל צריך להתחיל מגיל הילדים, האנשים המוכשרים ביותר היו וגם לא הגענו. השינוי צריך להתחיל מהיסודות. תמיד אפשר לשנות דברים, גם את התקנון של ההתאחדות צריכים אדם שמבין בספורט ומבין את הדברים. צריכים לחשוב איך מדינות כמו סרביה וקרואטיה מצליחות להגיע לטורנירים גדולים ואנחנו עם תשעה מיליון לא מצליחים להתקרב אפילו”.

מירי רגב (נעם מורנו)

מה דעתך על תפקודה של מירי רגב כשרת התרבות והספורט?
“כל אחד עושה מה שהוא יכול והיא לדעתי עושה ככל יכולתה, לא חייב להיות רופא בשביל שר הבריאות לדוגמה. מבחינת פעולותיה אני כן רואה שיש גדילה בסכומים שמגיעים לספורט”.

אז מה צריך לעשות? איך אפשר להשתפר?
”צריך להמשיך ולשפר את המתקנים שיהיו ברמה גבוהה עם מורים ומאמנים טובים ואז גם תהיה הצלחה בנבחרת. צריך לעבור למצב ניהול שונה לחלוטין, נבחרת לא יכולה להתכנס רק יומיים לפני משחק. בהחלט אשמח שיהיו אנשים שיבואו מהכדורגל לתפקיד, צריך כישורים ניהוליים לתפקיד גם, כי צריך מנהל טוב לכל הסוגיות”.

איזה השלכות יש לספורט על ישראל?
“שישראל משחקת בקפריסין זה הנזק הכי גדול שיש למדינת ישראל, לכן אשמח לעזור בתחום. כשהייתי שר האוצר פעלתי שכל נושא השיטור יהיה על חשבון המדינה ולא הקבוצות”.