איגוד השופטים לא שקט, אבל הפעם אנו חושפים שיחה שהייתה בין שופט כדורגל למבקר השופטים, פואד שאמי (ידוע בכינויו “מלמיליאן”) באותו משחק, אשר נשמעת לכאורה מאוד בעייתית ואף נראה שמצריכה חקירה לאור הדברים של השופט לאותו מבקר.

כעת המבקר החליט לפוצץ את אותה שיחה ב-ONE, אחרי שלטענתו הוא העביר את הדברים לאיגוד השופטים, ושם לא נעשה מאז כלום. מדובר בצעד ראוי של המבקר שבחר לדווח על הנושא ולא להעלים עין, וגם בשיחה שאנו חופשים הוא נשמע כמי שהתנהל בצורה תקינה. 

מדובר במשחק שנערך בליגה א’ צפון בחודש ספטמבר האחרון. המשחק הסתיים בתוצאה 0:2. המבקר מספר כי הוא נכנס לחדר ההלבשה ואמר לאותו שופט לדבריו "היה לך משחק לא טוב, היית צריך לשרוק פנדל לזכות הקבוצה שהפסידה".

לאחר זמן קצר, הטלפון של המבקר, אחד מהוותיקים באיגוד השופטים, צלצל ועל הקו היה אותו שופט. אותה שיחת טלפון הוקלטה ע"י המבקר. השופט אומר לו בראשית השיחה: “כפרה עליך, יש לי וידאו של המקרה שאתה טוען לפנדל".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האזינו: שופט מציע "פיצוי" למבקר שופטים

המבקר עונה לו: "תשלח לי לפני שאמסור את הציון".

השופט למבקר: "אני יכול לשלוח לך את תמונות, המאמן שלהם נכנס אליי אחרי המשחק ואמר באור שאני רואה, חלאס צדקת, הייתי חייב להפעיל עליך לחץ".

עוד אומר השופט: “תשמע שנייה, זה משחק הכי חשוב שלי, אם אני מקבל פה ציון טוב יש לי בשבוע הבא ליגה לאומית. הייתי צריך כמעט לעלות ליגה בשנה שעברה, העלו את כל המטומטמים שלהם" .

השופט ממשיך ואומר למבקר: "אני מבטיח לך, אני מפצה אותך, אתה מקבל  ממני פיצוי שלא תקבל בחיים, עליי". 

המבקר נשמע נסער: "על מה פיצוי, על מה אתה מדבר?".

השופט: "נשבע לך שלא טעיתי".

המבקר ממשיך ועונה לו על ההצעה: "מה נפצה אותך, נפצה אותי, מה אנחנו פה? מה קרה לך? תשלח לי את התמונות, אם אתה צודק אין לי בעיה, אם אתה לא צודק גם אין לי בעיה. מה יש לי משהו נגדך? חבל לך על הזמן, יש לי עוד רבע שעה לשלוח את הציון".

השופט מסכם את השיחה: "אוהב אותך , שולח לך עכשיו בוואטסאפ".

עוזי יצחקי. מה יעשה יו"ר איגוד השופטים? (רדאד ג'בארה)

המבקר פואד שאמי טוען בשיחה עם ONE כי "נתתי לו ציון 7.9, העברתי את מה שקרה לאחראי מבקרים והוא אמר לי שהעביר לאלי ווהבי האחראי על ליגה א' מטעם האיגוד. אני רואה שהוא ממשיך לשפוט ולא עשו כלום".

דיברת עם אלי ווהבי עצמו?
"כן, ב-18.12 ".

מה אמר לך?
"אנחנו נטפל בעניין. מאותו יום לא חזרו ולא שום דבר מה הם עשו עם זה".

איך אתה רואה את מה שקרה?
"אולי גם ביקש מאחריו, זה חמור".

מה הרגשת בשיחה איתו?
"הוא רוצה לפצות אותי, הוא ניסה מבחינתי לשחד אותי".

המבקר כועס על האיגוד: "לא שמעתי מהם כלום, זה יותר חמור ממה שהציע לי לפצות. מה שנראה כל האיגוד, מי שיש לו פרוטקציה מקבל דחיפה קדימה. זה חמור מאוד מה שקרה".

תגובת ההתאחדות לכדורגל: “הדברים המיוחסים לכאורה לשופט אינם הולמים ובוודאי שאינם ראויים. מנכ״ל האיגוד, מיד עם קבלת המידע, הורה לקיים בדיקה מקיפה של כל המעורבים בסיומה יוחלט כיצד לנהוג. האיגוד מקפיד ויקפיד על יחסים מקצועיים ונטולי פניות בין המבקרים למבוקרים, כפי שנהוג לאורך שנים״.

תגובתו של השופט לא התקבלה עד לשעה זו.