הפועל תל אביב הוציאה היום (רביעי) הודעת מועדון חריגה במיוחד, בה בישרה כי החלוץ פייסל מוליץ’ התבקש להחליף את מספר חולצתו. הסיבה: “לאחר שנודע להנהלת המועדון כי המספר 88 מסמל קודים לשלטון הנאצי "HH" (ראשי התיבות של הקריאה "הייל היטלר") התבקש השחקן לשנות את המספר שעל חולצתו”.

מוליץ' נענה מיד בחיוב לבקשת ההנהלה ואמר: "לא ידעתי שמדובר במספר שמסמל דבר נורא כל כך. אני מצטער אם מישהו נפגע, זו לא הייתה כוונתי. השואה היא חלק כואב ומשמעותי בהיסטוריה של העם היהודי ואני מודע לכך. מעכשיו אלבש את המספר 89".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביחי ידין מצא את השיטה לדייק לחיבורים

כזכור, זו לא הפעם הראשונה שהדבר קורה בכדורגל הישראלי, ובפרט בהפועל ת"א. בעונת 2004/05 הגיע גיא צרפתי למתחם חודורוב ובחר במספר 88 בשל העובדה ש-8 היה תפוס על ידי יוסי אבוקסיס דאז ולאחר מספר משחקים הוא החליף את החולצה לבקשת קהל האוהדים.

גם בהפועל פתח תקווה זה קרה בעונת 2011/12, כאשר פביאן סטולר התבקש להחליף את החולצה 88 לאחר שהפורום נגד אנטישמיות שלח מכתב לראשי המועדון בנוגע לכך. לאחר שהתלבט ולא הסכים תחילה מאחר שהייתה זו שנת הלידה שלו, וגם מספרו של השחקן אותו העריץ, גוקאן אינלר השווייצרי, והוא ביקש להפריד בין המקרים. לאחר לחץ שהופעל עליו בזמנו, הוא החליף למספר 77. גם שוער יובנטוס האגדי, ג'אנלואיג'י בופון, בתחילת הקריירה שלו בפארמה לבש את המספר 88 אך בלחץ הקהילה היהודית נאלץ להחליף את המספר הבעייתי.

בופון. בתחילת דרכו לבש 88 (רויטרס)

 בתוך כך, במתחם חודורוב הוחלט כי לעת עתה לפחות ישמש מאמן הכושר, עופר דורון, גם כעוזר המאמן הזמני של קובי רפואה. כזכור, בתחילת השבוע עזב דורון מוכתרי את תפקידו ודורון, שעמד על הקווים במקומו של רפואה בעת הרחקתו, ישמש כעוזרו עד אשר ימונה עוזר מאמן קבוע, אם כי קיימת אפשרות שלא ימונה עוזר אחר עד לסיום העונה.

בנוסף, לקראת המשחק מול הפועל חדרה ביום שישי, רפואה ייאלץ להסתדר ללא מוטי ברשצקי, שספג חמישה כרטיסים צהובים, כאשר קיימת התלבטות בין ניר לקס לשחר הירש, שאחד מהם אמור להחליפו ב-11.