מכבי חיפה זכתה היום (רביעי) למנוחה ותחדש מחר את פעילותה לקראת משחק הליגה המסקרן מול בני סכנין באצטדיון בעכו. בחיפה מודעים לכך שרק נקודה מפרידה בין שתי הקבוצות כך שניצחון שני של חיפה יפתח פער משמעותי של ארבע נקודות לטובת הירוקים, מה שייתן שקט להמשך הדרך ובעיקר יאפשר לקבוצה להתכונן בראש שקט למשחק דרבי הגומלין בגביע. אגב, המשפחות של המאמן פרד רוטן, מאמן השוערים ארנו ואן זוואם והמנהל המקצועי מוחמד אלאך הגיעו לארץ והשתכנו בדירות בחיפה. 

עומר דמארי ערך אמש אימון קל ונראה שיחזור מחר להתאמן באופן מלא. על פי כל הערכות החלוץ יהיה כשיר למשחק מול סכנין, בו יתקיימו שניים עד שלושה שינויים נוספים בהרכב. הבלם ההולנדי, אטיין ריינן, שעדיין לא מצוי בכושר משחק מלא, יחליף את אליסון דוס סנטוס המוצהב ועומרי בן הרוש יחליף את יונתן לוי. שינוי נוסף ומתבקש יהיה ככל הנראה בקישור כאשר גל אלברמן יפתח במקומו של גיאורגי קוסטדינוב. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטן: החובה שלי היא שלא נרד ליגה

הירוקים לא מסתירים את הרצון לראות את הקבוצה ממשיכה במומנטום החיובי שיצרה מהמשחק האחרון מול עירוני קריית שמונה. לפי שעה נראה שהזר היחיד שמסומן כמי שימצא את עצמו בחוץ בסיום העונה הוא החלוץ היווני קלאוס, שכבש שער אחד ב-14 משחקי ליגה, ומצא את מקומו ביציע בשני המשחקים האחרונים. על כן, אין כל כוונה להודיע לקלאוס על שחרורו לפני סיום העונה מאחר שגם כך הסגל קצר ויש לו חוזה.

בנוגע לחברו הברזילאי קאיו, שגם אצלו חל פיחות בתקופה האחרונה, בחיפה מקווים שלשחקן תינתן הזדמנות עד סיום העונה להוכיח שהוא מסוגל להרבה יותר: “כל שחקן יודע היטב שחובת ההוכחה עליו אם יש ברצונו להישאר בסגל”, אמרו במכבי חיפה. בקבוצה לא מסתירים את שביעות הרצון מהיכולת של רועי קהת במשחק האחרון בעיקר בחלק האחרון של המשחק: “קהת מוכיח כל פעם מחדש שמדובר בשחקן שנכנס לרחבת היריב ומחפש את השער. קהת עוד יספק מספרים גדולים ברגע שתהיה לנו קבוצה חזקה יותר”, הוסיפו בקבוצה.

רועי קהת. ממשיך להרשים (עמית מצפה)

כפי שפורסם ב-ONE, במכבי חיפה בוחנים את אפשרות חזרתו בשנה הבאה של טאלב טוואטחה לקבוצה. בסביבת השחקן אמרו ל-ONE: “לטאלב יש חוזה בפרנקפורט גם לעונה הבאה וזו שלאחריה. אם מכבי חיפה רוצה אותו היא יודעת שהיא צריכה לפנות קודם כל לפרנקפורט. בכל מקרה לטאלב אין מחשבות לוותר על החלום האירופי והוא ינסה למצות אופציות נוספות מחו"ל. הכל פתוח לגביו”.

טאלב טוואטחה. יחזור לירוק? (טוויטר)

בנוגע לעמית זנטי, שכבר לא מוצא את עצמו בסגל, אין כל חדש ונראה שלא יהיה מנוס ששני הצדדים יפגשו במוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל. למרות האכזבה מהתנהלותו של השחקן שכבר לא נמצא בסגל במכבי, מאפשרים לחלוץ להמשיך ולהתאמן ולקבל את כל התנאים הנדרשים.