אחרי עליית השלב בגביע והניצחון בליגה על הפועל רעננה, מכבי חיפה מתכוננת לדבר האמיתי והיוקרתי באמת. משחק הליגה הקרוב מול מכבי תל אביב (שני, 21:00), בו תנסה להוכיח ששני המשחקים האחרונים לא היו מקריים, ושמשהו חיובי סוף סוף קורה בצד הירוק של הכרמל העונה.

רמי גרשון הוא אחד השחקנים שהגיעו לכרמל בקול תרועה ולפחות עד עכשיו לא ממש מצליח להרשים בכל מה שנוגע ליכולת המקצועית. התחושה הכללית היא שהמצב של הקבוצה השפיע על ביטחונו של הבלם, שבראיון לקראת המשחק דיבר על הקבוצה ומצבה, המטרות והביקורות שספג.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גרשון: באים לנצח את מכבי ת"א

קטעתם מול רעננה חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון, כמה לחץ השתחרר?
"זה רגע שמאוד חיכינו לו. היה עלינו הרבה מאוד לחץ והייתה התפרצות של שמחה גם בגביע וגם מול רעננה, זה מראה את השחרור של הלחץ. אנחנו ניקח את הניצחון הזה כדי לנסות ולשחק יותר משוחרר בהמשך”.

כמות הקהל המועטה נגד רעננה הורידה את הלחץ?
"אני לא חושב. מבחינתנו הרגשנו שיש הרבה קהל והקהל בא בגישה של לעודד ולתמוך וזה מאוד עזר לנו, גם כאשר נתקענו. אני שמח שכבשנו את השער הראשון שהוריד מאיתנו את המשקולות מהרגליים והוכחנו לעצמנו מה אנחנו שווים”.

סינטיהו סלליך וקאיו חוגגים (נעם מורנו)

מכבי חיפה לא כבשה חמש וחצי שעות לפני רעננה. איך אתה מרגיש כשחקן הגנה? "בכדורגל המודרני, ההגנה וההתקפה מוטלת על כולם. זה לא קשור ואנחנו לא צריכים לחלק את הקבוצה לחלקים".

מה ההרגשה לקראת מכבי ת”א והציפייה ממנו להנהיג את הקבוצה?
"באופן אישי, אני מנסה לעשות מקסימום ולקח לי זמן להתאקלם לכדורגל בארץ, לקבוצה ולמצב, אבל אני מלא תקווה שביחד עם החברים נצליח להרים את הקבוצה למקום שהיא צריכה להיות. לגבי מכבי  ת"א, אנחנו מבינים שזה יהיה משחק שונה לגמרי. יש במשחק הזה הרבה מאוד פיקנטריה, אבל הקהל שלנו מאחורינו ואנחנו באים לנצח, אין אופציה אחרת מבחינתנו".

ג'ורדי קרויף (רדאד ג'בארה)

איך התחושות לקראת המשחק, לאחר הבחירה במכבי חיפה למרות שג’ורדי קרויף רדף אחריו בקיץ?
"מבחינתי זה לא היה ככה. אף אחד לא דיבר איתי אלא עם הסוכן שלי, ככה שאני לא יודע כלום. אני לא מתרכז בעצמי אלא בקבוצה וזה חשוב לקבוצה ולקהל שלנו, ככה שזה הדבר היחיד שמעניין אותי. לנצח עבור המועדון והקהל”.

מה השוני בין גיא לוזון לבין הצוות החדש בראשות רוב מאס ואיתי מרדכי?
"לכל אחד יש את הדרך שלנו. לפעמים הולך לאחד ולאחר פחות. אנחנו מאוד אוהבים את גיא ועכשיו גם עם רוב ואיתי מרגישים נוח וצריכים להיות מאוחדים כדי להגיע לתוצאות".

רוב מאס על הספסל (מרטין גוטדאמק)

איך אתה מתמודד עם הביקורות בעקבות היכולת?
"אני לא לוקח שום דבר אישי ולא מניח הנחות. אני מתייחס רק לעצמי ולא מקשיב למה שאומרים עליי, אני לא מקשיב ולא שומע. אחרי כל משחק אני נכנס למחשב ורואה במה טעיתי ומה צריך לשפר. זה קשה להיות במצב שקבוצה לא מצליחה ומצפים ממך, אבל אני יכול להבטיח את המקסימום שלי וביחד עם הקבוצה ננסה להשתפר בהמשך".

אתה חושב על מקום בפלייאוף העליון?
"בשלב זה אנחנו צריכים להסתכל ממשחק למשחק ולא לעשות חישובים ולהסתכל קדימה בצורה זהירה".

רמי גרשון (נעם מורנו)

מה דעתך על מגמת שילוב הצעירים בקבוצה? 
"זה כיף גדול. כאחד שלא גדל במועדון, כיף לראות שחקני בית משחקים בהרכב. יש למכבי חיפה מחלקת נוער נהדרת ומיד שהגעתי אמרתי לעצמי שיש כאן שחקנים צעירים תותחים ואין לי ספק שנוכל ליהנות מהם עוד בעתיד".

אתה מבין את הקהל של מכבי חיפה העונה?
"היה מרגש לראות את הקהל שמח. זה היה כאב לב לראות את הקהל במשחקים רבים מאוכזבים  ועצובים בסיום. זה היה מאוד חשוב לנו לשמח את האוהדים ומבחינתנו זה היה שחרור של לחץ שהיינו בו. כואב לנו בדיוק כמו שכואב לקהל. כיף להיות שמח”.

קהל מכבי חיפה (עמרי שטיין)