אחד הסיפורים הגדולים סביב איגוד השופטים – נסיעות השופטים לחו"ל. בשנים האחרונות כמות המשחקים שהשופטים הישראלים מקבלים בחו"ל עלתה. מאז שיו דאלאס מונה כיועץ מיוחד בלי חוזה כפי שנחשף ב-ONE אנחנו שמים לב שגרף השיפוט בחו"ל, בלי קשר או שאולי עם, נמצא בעלייה.

אופ"א ממנה את השופטים הראשיים במשחקים, אך לגבי הצוותים הנלווים אליהם פריבילגיית השיבוץ היא של איגוד השופטים בראשות המנכ"ל יריב טפר.

יריב טפר (רדאד ג'בארה)

ONE חושף כעת את הרשימה המלאה של השופטים בנסיעות של שנת 2017. כל נסיעה שווה לשופט אלפי יורו ומלבד זאת, בסוף כל עונה כל שופט מקבל "בונוס" מאופ"א על פי כמות המשחקים והדרג שלו. מדובר על עוד כמה אלפי יורו לכל שופט.

עמיחי מוזס – המצטיין

עמיחי מוזס שמשמש כשופט רביעי ועוזר שופט ישפוט היום (חמישי) את משחקו התשיעי העונה באירופה, כאשר ישמש כשופט רביעי לאוראל גרינפלד במשחק בין הופנהיים ללודוגורץ במסגרת הליגה האירופית.

מוזס שימש בשישה משחקים כעוזר שופט, ובעוד שלושה משחקים, כולל השבוע, שימש כשופט רביעי. בעונה שעברה כמעט לא היה פעיל עקב מחלה. השנה הספיק כבר להיות שופט בפינלנד, מונטנגרו, מולדובה, אוסטריה, איטליה, הונגריה וצרפת. ההערכה היא כי קיבל כ-11,000 יורו.

עמיחי מוזס (מתן להב)

רועי ריינשרייבר – שמונה משחקים

ריינשרייבר הצטיין במהלך 2017 וניהל לא פחות משמונה משחקים באירופה. בין השאר זכה לשפוט באיטליה, גרמניה, רוסיה, מונטנגרו, מולדובה, הונגריה, יוון ומקדוניה. בכל מקום באירופה שהיה פרח כשופט ראשי והוצמדו לו שופטים אחרים ברביעייה ובצוות השיפוט בכל פעם. הערכה: הכניס 15,000 יורו.

רועי ריינשרייבר (עמרי שטיין)

אוראל גרינפלד – פורח באירופה

לאוריאל גרינפלד יש עונה בינלאומית פוריה בחו"ל, היום הוא ינהל את משחקו השביעי במשחק בליגה האירופית בין הופנהיים ללודוגורץ. גרינפלד היה פצוע עד יוני ושפט בין השאר בקרואטיה, צרפת, אוסטריה, איטליה, ליטא ושוב בצרפת.

שופט ראשי מקבל כ-2,300 יורו למשחק, פלוס אש”ל של 200 יורו ליום. ההערכה היא כי גרינפלד הכניס השנה כ-20,000 יורו מהשיפוט בחו"ל.

אוראל גרינפלד (רדאד ג'בארה)

לירן ליאני – שישה משחקים

לא מכבר נערכה שיחה קשה בין לירן ליאני למנכ"ל האיגוד יריב טפר. ליאני התלונן כי הוא מרגיש שטפר מקפח אותו מבחינת השיבוצים בחו"ל. ליאני ישפוט הערב את המשחק החמישי כשופט ראשי, הפעם בין ריאל סוסיאדד לזניט סנט פטרסבורג. במשחק נוסף הוא שימש כשופט רביעי. ליאני שפט בין השאר באוקראענה, יוון והולנד. הערכה: ליאני קיבל כ-16,500 יורו.

איתן שמואלביץ’ – שישה משחקים

לאיתן שמואלביץ’ היו ארבעה משחקים כשופט מרכזי, בעוד בשני משחקים שימש כשופט רביעי של גרינפלד. בין השאר שפט באזרבייג’אן, דנמרק, קפריסין, ליטא ואוסטריה. הערכה: הכניס כ-10,000 יורו.

איתן שמואלביץ' (אחמד מוררה)

רועי חסן – שבעה משחקים פלוס טורניר

רועי חסן יסגור השבוע שבעה משחקים כעוזר שופט באירופה השנה, כאשר בשישה משחקים הוא היה עוזרו של אוראל גרינפלד. כמו כן היה לו עוד טורניר בו שפט.

בסך הכל חסן הספיק להיות בפולין, קרואטיה, צרפת, איטליה, אוקראינה, ליטא ושוב צרפת. בתוספת לעוד 13 יום בטורניר בסך הכל ההערכה שהכניס כ-13,500 יורו.

דביר שמעון – הגיע לשבעה משחקים

דביר שמעון ישמש כעוזר ללירן ליאני במשחק בין ריאל סוסיאדד לזניט סנט פטרסבורג במשחק הליגה האירופית. זה יהיה משחקו השביעי בשנה האחרונה. בשני משחקים היה עם שופטים בדרג 2-3 , בעוד בארבעה משחקים היה עוזר לליאני, כאשר השבוע זה יהיה המשחק החמישי שלהם יחד. הערכה: קיבל סך הכל כ-9,500 יורו.

דביר היה בין השאר בלטביה, אוקראינה, יוון, הולנד, הונגריה ושוב באוקראינה. הערכה:הגיע לכ-10,000 יורו.

מנשה משיח – השופט המופרש מגיע לחמש נסיעות

באיגוד השופטים החליטו שמשיח לא טוב להם כשופט, ולכן אמור בסוף דצמבר לפרוש משיפוט. רק בישראל יכול להיות ששופט שלא טוב כביכול יזכה לקבל כל כך הרבה נסיעות לפני עזיבתו. משיח שפט בצורה טובה את הדרבי החיפאי השבוע, כאשר אלמלא הקוון שהכשיל אותו בנבדל שלא היה של ניקיטה רוקאביצה, אז היו זוכרים לו משחק מעולה. לא ברור מדוע שופט שיכול לשפוט בדרבי ובאירופה בכל כך הרבה נסיעות, רוצים אותו לחייב לפרוש באמצע העונה כאשר הוא בשיא הכושר.

מנשה משיח (עמרי שטיין)

משיח ישמש הערב שופט רחבה של ליאני במשחק הליגה האירופית בין ריאל סוסיאדד לזניט סנט פטרסבורג. זו תהיה הנסיעה החמישית השנה של משיח. הוא הספיק כבר להיות בצרפת, אוקראינה, הולנד ושוב בצרפת. הערכה: הכניס כ-7,000 יורו.

דני קרסיקוב – סגן המצטיין

עוזר השופט דני קרסיקוב ירשום השבוע את נסיעתו השמינית ב-2017 . הוא נוסע יחד עם אוראל גרינפלד למשחק בין הופנניים ללודגורץ במסגרת הליגה האירופית. עד כה, קרסיקוב כבר היה עוזר שופט יחד עם גרינפלד, כעת זה יהיה המשחק השישי שלהם השנה. עוד משחק אחד הוא היה יחד עם אלון יפת, ומשחק נוסף יחד עם רועי ריינשרייבר. אגב, קרסיקוב שפט בין השאר בגרמניה, פינלנד, צרפת, אוסטריה, איטליה, ליטה ושוב בצרפת. ההערכה: הכניס עד מעל 10,000 יורו.

עידן ירקוני – שני טורנירים + שלושה משחקים

עידן ירקוני ישמש כשופט רביעי של לירן ליאני במשחק בין ריאל סוסיאדד לזניט סנט פטרסבורג.  הוא הספיק השנה לשפוט בשלושה משחקים באירופה, אחד עוזר שופט, ובעוד שניים כשופט רביעי, בנוסף לשני טורנירים. ההערכה כי רשם הכנסה של כ-10,000 יורו.

מתי יעקובוב – חמישה משחקים + טורניר

שנה אירופית לא רעה רשם גם מתי יעקובוב. היה בחמישה משחקים עוזר שופט, ועוד טורניר של שמונה ימים. היה בין השאר ברוסיה, איטליה, אתונה, צרפת ומקדוניה. הערכה: הכניס כ-8,500 יורו.

אלון יפת – האם דואגים בזכות הנסיעות שיפרוש בסיום העונה?

למרות שהוא בכושר טוב, באיגוד השופטים החליטו להפריש בסיום העונה את אלון יפת. היועץ יו דאלאס דרש שיפת יפסיק לשפוט בחו"ל. יפת שפט השנה במוקדמות המונדיאל בפינלנד, היה שופט רביעי של לירן ליאני באוקראינה, ויהיה היום שופט רחבה של ליאני במשחק בין סוסיאדד לזניט. באיגוד אומרים כי קיבלו מדאלאס אישור לגבי יפת לגבי המשחק היום. האם זו נסיעת סיום מבחינת האיגוד לרצות את יפת? יפת גם נמצא בכושר טוב, ולא ברור כי כאשר הצעירים טועים, מדוע באיגוד לא דואגים להשאיר את יפת לעוד עונה כדי שיהיה מישהו עם ניסיון אדיר כמו שלו?

אלון יפת מורה על הנקודה הלבנה (נעם מורנו)

ומה עם השאר?

עוד שפטו בשנת 2017 בחו"ל עוזר השופט שגיא מצמבר עם ארבעה משחקים (הערכה: הכניס כ-4,500 יורו), זיו אדלר ישמש הערב כשופט רחבה של גרינפלד במשחק בין הופנהיים ללודוגורץ, זה יהיה משחקו השלישי העונה באירופה. הכנסה מוערכת של כ-4,500 יורו, אלי חכמון גם ישמש הערב שופט רחבה של גרינפלד, גם לו זה יהיה המשחק השלישי בשנת 2017 באירופה, הכנסה מוערכת של כ-4,500 יורו, דניאל בר נתן נסע לשלוש נסיעות לחו"ל כשופט רביעי עם הכנסה מוערכת של כ-3,000 יורו.