מכבי חיפה ערכה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול הפועל אשקלון בשבת ב-18:15. מאוחר יותר, באימון שערכה הקבוצה, בסביבות 30 אוהדים הגיעו למתחם האימונים בכפר גלים ומחו נגד יכולתה של הקבוצה ונגד המאמן גיא לוזון.

האוהדים הירוקים דרשו מלוזון להתפטר מתפקידו נוכח כישלונה של הקבוצה לעמוד בציפיות ולהתברג בצמרת, וכמו כן, צעקו אל עבר השחקנים: “ביישתם אותנו”. במועדון מבינים את הכעס והעובדה שהתוצאות האחרונות, בעיקר ההפסד 1:0 בדרבי להפועל חיפה, עשו את שלהם וגרמו לתסיסה בקרב הקהל נגד המאמן והשחקנים. שחקן בקבוצה אמר לאחר התקרית: "ראו את הכאב בעיניים שלהם. אפשר להבין אותם".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: "כשנשחק כדורגל טוב, נשיג נקודות"

בתוך כך, לאחר דרישתה של ההתאחדות לכדורגל מניקיטה רוקאביצה להתנצל על אמירותיו בפוסט באינסטגרם נגד השיפוט בדרבי החיפאי, חלוץ מכבי חיפה נעתר לבקשה ושלח מכתב התנצלות. “אני רוצה להבהיר”, כתב רוקאביצה והוסיף: “לא הייתה בדבריי כל כוונה לפגוע בשופטי המשחק או כל גוף אחר הקשור להתאחדות הכדורגל הישראלית, זה נכתב בלהט הרגע והתנצלתי על המילים בהן השתמשתי. הסרתי את הפוסט מהאינסטגרם כמה רגעים אחרי פרסומו. הבנתי שהשפה בה השתמשתי לא הייתה ראויה ואני מצטער על כך”.

הירוקים יגיעו להתמודדות אחרי ההפסד בדרבי להפועל חיפה ואיבוד ההגמוניה, כאשר הפסד נוסף ידרדר אותם עוד יותר בטבלה. כמו כן, גיא לוזון יודע שהפסד לקבוצה הדרומית עלול לסיים את דרכו במועדון הירוק.

“התוצאות הן הכל. זה הדבר הכי חשוב. מצד שני, אם היית אומר לי שאשחק בצורה כזו כמו נגד הפועל חיפה בכל המשחק, הייתי קונה את זה בשתי הידיים. 20 בעיטות לכיוון היריבה בד”כ מביא ניצחון, אפילו של כמה שערים. יש אכזבה ותסכול שלא לקחנו נקודות בדרבי”, אמר בפתח דבריו גיא לוזון.

“אנחנו מרימים את הקבוצה מבחינת רמת הכדורגל. בחודש האחרון אנחנו משחקים יותר טוב. אנחנו שולטים, אבל לא כובשים. גם נגד בית”ר היינו יותר טובים. אני רק רוצה לחזק את הביטחון של השחקנים, לא לתת להם להוריד את הראש. עוד משחק טוב ועוד אחד בסוף יביא את התוצאות. אנחנו צריכים לבוא לשחק כדורגל נגד אשקלון, להיות דומיננטיים, לשלוט, לבעוט 20 פעם מול היריבה ולהבקיע 4-5 שערים. אני עדיין מאמין שיש לנו שחקנים וסגל מצוין. כמו שהפסדנו חמישה משחקים, יש לנו את היכולת לנצח חמישה משחקים ברצף, במיוחד אחרי המשחק האחרון. יש לנו את היכולת והכישרון לשחק טוב וגם להביא תוצאות”, הוסיף לוזון.

גיא לוזון וסינטיהו סלליך במסיבת העיתונאים (נעם מורנו)

עוד אמר המאמן: “שום שיחה שלי עם אף שחקן ועם אף איש מועדון, בכל מועדון שהייתי, מעולם לא תצא לתקשורת. זה תמיד ביני לבין אותו אדם שדיברתי איתו. זה לא רציני שאגיד מה ההרכב לקראת אשקלון בשבת. רק השחקנים ידעו לפני כולם”.

ההגעה של מו אלאך והמשך העונה: “הרצון של שנינו הוא לשחק כדורגל טוב ולנצח. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא. במטרה להיות דומיננטיים ולשלוט כמה שיותר ולסכן את היריבה”.

מוחמד אלאך (עמרי שטיין)

“כששיחקנו רע נגד מכבי ת”א הביקורות היו על הסגנון שלנו ועל הדרך. אם היינו מנצחים כמו שהפועל חיפה ניצחו, כשהם בקושי עברו את החצי, גם היו מבקרים אותי. התפקיד שלנו זה להמשיך לשחק כדורגל טוב. אני מאמין שכשנשחק כדורגל טוב, התוצאות יגיעו”, הוסיף המאמן. “לאורך זמן לשחק טוב כמו ששיחקנו יביא תוצאות”.

ההגעה של רוב מאס עוזר המאמן: “עדיין לא נפגשתי עם רוב, כשאפגש איתו נראה ונתקדם. לא יודע אם הוא יישב על הספסל”.

רוב מאס (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

סיכום הסיבוב הראשון: “אמרתי שאנחנו מאוכזבים ומתוסכלים מהתוצאות. אנחנו צריכים לשחק טוב, להיות דומיננטיים, ליצור מצבים, לכבוש ולנצח”.

סינטיהו סלליך: “זה לא היה בתכנון שלי לחזור לארץ, אבל ברגע שהגעתי למכבי חיפה, לא היה לי ספק שאני חוזר לבית. זו קבוצה שהייתי בה שלוש שנים עם ליגת אלופות, אני שמח לחזור”.

סינטיהו סלליך (נעם מורנו)

“התוצאות לא טובות, אי אפשר לברוח מזה. בחודש האחרון אנחנו מתקדמים ממשחק למשחק, מגיעים למצבים, אבל בסופו של דבר צריך גם לנצל מצבים ולקחת מתנות שמקבלים. אם היינו מנצלים מצבים, אז התוצאות היו הרבה יותר טובות. שחקנים נותנים הכל על המגרש, כולם רואים שהתוצאות לא טובות. בחדר הלבשה יש תסכול מהתוצאות. אני מקווה שנמשיך את היכולת הטובה יותר בתקופה האחרונה. חסר לנו השער הזה שיפרוץ את הסכר, מקווה שנעשה את זה מול אשקלון”, אמר סלליך.

עוד אמר הקשר: “אנחנו לא מפחדים לאבד את הקהל אם לא ננצח את אשקלון. אנחנו מכוונים רק לניצחון בכל משחק. אנחנו מאוד מעריכים את התמיכה של הקהל, הם הכוח שלנו במגרש. כשהם איתנו אנחנו הרבה יותר טובים וחזקים. מקווה שנשמח את הקהל. מכבי חיפה יכולה וצריכה להיות בצמרת. נעשה הכל כדי להתקדם ולשחק את הכדורגל שמכבי חיפה צריכה לשחק, אנחנו עובדים קשה באימונים, משתפרים ממשחק למשחק ונביא את התוצאות”.

סינטיהו סלליך (נעם מורנו)

חוסר הפרגון בדרבי: “אולי אם שחקן היה מכניס את הבעיטה שאמרו שהיה צריך למסור, אז היו מדברים אחרת. זה כדורגל, הכל זה אינסטינקט. אין בעיית פרגון, אנחנו מגיעים להרבה מצבים ואני מקווה שנגיע בכל משחק לכמות המצבים שהגענו בדרבי”.

מה חסר למכבי חיפה: “חסרות התוצאות. כרגע התוצאות לא טובות. אני חושב שבתחילת העונה היו ביקורות על הכדורגל שלנו ושאנחנו לא מגיעים למצבים, וזה השתנה לאחרונה. זה אומר שאנחנו מתקדמים, אנחנו רוצים להיות קבוצה שכיף לראות אותה, שמגיעה למצבים וכובשת. כשאתה שולט ומגיע להרבה מצבים, אז בסוף גם התוצאות אמורות להגיע”.

המחאה של הקהל: “אני מבין אותם, את התסכול שלהם, גם אנחנו השחקנים מאוכזבים כשלא מנצחים. הם באים לכל מגרש בארץ בכמויות גדולות ואנחנו משתדלים לעשות הכל כדי לגרום להם לשמוח. אני חושב שהקהל לא טיפש, הוא רואה שהשחקנים מחויבים, נותנים הכל על המגרש. בגלל זה הם גם מגיעים לכל מגרש. אני מקווה שימשיכו להגיע כי אנחנו צריכים אותם איתנו”.