אחרי הניצחון בדרבי, בהפועל חיפה שואפים לשמור על המקום הראשון מתוך ידיעה שמעט מאחור נמצאות הפועל באר שבע ובית"ר ירושלים. האווירה השבוע הייתה מצוינת לקראת המשחק מול מ.ס אשדוד בשבת ב-16:00, אבל לבעלים יואב כץ היה חשוב להחזיר את השחקנים לקרקע. הבלם ניסו קפילוטו יחזור למרכז ההגנה על חשבון גל אראל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קלינגר: "מתעסקים בעצמנו"

קפילוטו, שיחזור מעונש השעיה, סיפר: "היה כיף גדול לראות את החברים שלי בדרבי. הייתי בטוח שהם ילחמו ואני שמח שהתוצאה הייתה לטובתנו. הם נתנו את הנשמה ואת הלב כדי להמשיך בחלום עוד שבוע ועוד שבוע. רציתי לסיים את הקריירה בלי לספוג כרטיס אדום, אבל מכל דבר אני לומד”.

שיתוף הפעולה עם גבריאל תאמאש: “זה כיף גדול. אנחנו בכלל לא צריכים לדבר. אנחנו יודעים ממבט אחד בעיניים לאן כל אחד צריך לרוץ. הוא הבלם הכי טוב ששיחקתי איתו בקריירה, בלי ספק בכלל. אני משתדל לעשות את העבודה שלי ולהשלים אותו. יש פה חדר הלבשה של שחקנים צמאים שרוצים לעשות משהו מיוחד השנה”. 

ניסו קפילוטו וניר קלינגר. רוצים להמשיך את החלום (עמיחי הילמן)

המאמן ניר קלינגר: "אמרנו לפני הדרבי שכל משחק ליגה נותן שלוש נקודות על ניצחון וכמה שהדרבי היה חשוב הוא נתן רק שלוש נקודות ולא יותר. מעבר לזה שאשדוד היא יריבה מהתחתית, אני מתייחס למשחק הזה בשיא הרצינות, אפילו לא נתתי לשחקנים יום חופש. אין שום חשיבות למה שקרה בדרבי. היחס היחיד לדרבי הוא לקחת משם את הלחימה וההשקעה”.

החזרה לאשדוד: "אני לא מתכוון להתייחס לזה, אלא רק להפועל חיפה ולמשחק הקרוב. אני יכול רק להגיד שהייתי שם שנתיים ועכשיו אני נמצא בהפועל חיפה. אני מרוצה פה ורוצה להתעסק רק בקבוצה שלי. מה שחשוב זה הפועל חיפה ולא ניר קלינגר".

פצועים: "ניסו קפילוטו חוזר להרכב. ארנסטס שטקוס נראה טוב ובריא. את ההרכב אפרסם רק בסמוך למשחק. תאמאש עשה אימון מלא, הוא משהו מיוחד. הוא מתגבר על הפציעות שלו בראש. כנ”ל לגבי עדן בן בסט. גם דור מלול בספק ולא התאמן אימון מלא. שאר השחקנים כשירים. נעלה עם ה-11 הכי טובים שאפשר כדי להביא תוצאה טובה”.

ניר קלינגר ומאיר בן מרגי (עמיחי הילמן)

שיטת המשחק מול קבוצת תחתית: "את זה נצטרך לפתור ב-48 השעות הקרובות. ננסה להתאים מערך בעזרת מחלקת הסקאוטינג שלנו. יש לנו תוכנית משחק שאנחנו מאמינים בה וננסה לשחק את המשחק הרגיל שלנו. המשחק הוא בשעה 16:00 בשבת ולא היה לנו זמן מנוחה. ננסה להתאושש בבית מלון כולנו יחד”.

מטרות: "אני חוזר על זה כל שבוע. כל משחק הוא פרויקט נקודתי, אבל כשמסתכלים אחורה כבר נאספו 12 משחקים. אני לא מסתכל על הפועל באר שבע. כבר היינו במקום שלישי אז זה לא כזה חשוב. אמרתי כבר מזמן שזה לא חלום, זו מזמן מציאות. חלומות לא מחזיקים יותר מכמה שעות. אנחנו רוצים להישאר בסיטואציה הזאת, אבל נצטרך להבין שכל משחק הוא מלחמת עולם”.

הניצחון בדרבי: “זה היה יותר קשה משנה שעברה מכל הבחינות, אבל זה היה ניצחון מתוק. זה היה שכר לעמל קשה שהשחקנים השקיעו. מחויבות כזאת אני באמת לא זוכר. אני יודע שהקהל שלנו גודל וצומח בזכות משחקים כאלה ולכן זה היה כל כך חשוב".