הישג מכובד מאוד לענף הסייף הישראלי. ורה קנבסקי זכתה הערב (שלישי) במדליית זהב באליפות אירופה עד גיל 20 בדגם הדקר האולימפי שנערכה בפלובדיב שבבולגריה ובכך הוכתרה לראשונה בקריירה שלה כאלופת אירופה.

קנבסקי ניצחה בגמר בתוצאה של 15:13 את אינה בוברקו האוקראינית. מוקדם יותר, בחצי הגמר היא גברה על קמילי לבט הצרפתייה באותה התוצאה במסגרת בתחרות. בכלל, היה זה ביום נהדר לנבחרת דקר הנשים לאחר ששלוש סייפות העפילו אל שלב הגמר הכולל את שמונה הראשונות ביבשת.

יאנה בוטווינק והמאמן דורון לויט (אוגוסטו ביצי) יאנה בוטווינק והמאמן דורון לויט (אוגוסטו ביצי)

פרט לקנבסקי, ניקול גברילקו דורגה במקום השישי בסיום ויאנה בוטוויניק דורגה במקום השמיני בבית הגמר. בעקבות זאת, מדובר באחת מהתחרויות המוצלחות בענף הדקר הנשי בישראל.

במקום חגיגות, באיגוד הסייף הכריזו על מצב חירום כאשר המאמנים הלאומיים יזומנו לשימוע להמשך תנאי העסקתם. הקרב על הזהב התנהל במהלך ישיבת חירום של הנהלת האיגוד שדנה בירידה של כ-40 אחוז מתקציב האיגוד ובקיצוץ שכרם של המאמנים האולימפיים.

במהלך הישיבה הודיעו חברי ההנהלה כי אם לא יוענק סיוע מידי לאיגוד, חלקם יפסיקו את חברותם בהנהלה. כצעד אחרון, על מנת למנוע זאת, יו"ר האיגוד אורי חרל"פ פנה לראש מינהל הספורט בנושא והכריז כי מדובר בענף במצוקה.