עופר שטרית, נועם שוהם, ערן שייזינגר, ישראל כהן, רענן דרעי, יניב עופרי – מצלצל לכם מוכר לא?

תזכורת: עד לפני לא הרבה שנים אלו היו שמות מוכרים בליגת-העל שלנו, והיום - שחקני קבוצת הפועל מקסים לוד מליגה א' דרום, שהתאגדו למען מטרה ברורה: להחזיר את המועדון לליגה הבכירה.

לצעירים שבכם, העבר של מועדון הכדורגל הפועל לוד ודאי אינו מוכר במיוחד. לכן, נזכיר לכם ולמי שכבר הספיק לשכוח שלוד בעבר התמודדה בליגה הבכירה של ישראל.

רגעי השיא: ב-1982 שבה הפועל לוד לליגה הבכירה בארץ תחת המאמן, דרור קשטן. ב-1984 הוליך קשטן את המועדון להישג השיא שלו: זכייה בגביע המדינה. אז, כיכבה שם שלישיית האחים בנודיס (יעקב, יצחק ואורי). מיקום השיא של הקבוצה בליגה הלאומית (היום ליגת-העל) היה המקום הרביעי ב-1987.

אח"כ באה הנפילה. בשל בעיות תקציביות וחובות, התדרדר המועדון הזה עד לליגה ג'. בשנת 2002 פורק המועדון ו… הוקם מחדש תחת השם הפועל מקסים לוד, ע"ש ראש העיר לשעבר מקסים לוי ז"ל.

מי שהרים את הקבוצה מליגה ג' ועשה עמה דרך לא קלה לליגה א' בה היא מתמודדת כיום הוא מאמנה הנוכחי, אופיר רגב, בנו של ראש עיריית לוד, בני רגב, שלא יכול היה לקבל את העובדה שהמועדון הזה פשוט ייעלם מהמפה.

הנה לכם סיפור קלאסי על אנשים שאוהבים את המשחק הזה באמת. צפו במקסים לוד פוגשים את עירוני בת-ים ומנסים לחדש את ימיהם כקדם.


צפו בקבוצה עם הכי הרבה כוכבי ליגת-העל לשעבר, מקסים לוד


נועם שוהם במדים האדומים (יונתן נאמן)
נועם שוהם במדים האדומים (יונתן נאמן)


ערן שייזינגר משחרר כדור (יונתן נאמן)
ערן שייזינגר משחרר כדור (יונתן נאמן)