במכבי חיפה ניסו לשדר לאורך השבועות האחרונים אופטימיות באשר ליכולת של הקבוצה במחנה האימונים באוסטריה ולאווירה בחדר ההלבשה, אבל מתחת לפני השטח כולם בתוך המועדון ידעו שנכון לנקודת הזמן הזו חיפה של העונה נחלשה לעומת הקבוצה שסיימה את העונה הקודמת.

התוצאה המביכה אמש (חמישי) מול קבוצה אסטונית כמו נומה קאליו (1:1) בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית, יש בה כדי לעורר לא מעט חומר למחשבה עבור מקבלי ההחלטות בתוך המועדון. בקבוצה קיימת ביקורת על ההתנהלות עד כה ועל חוסר היכולת להחתים מגן שמאלי וקשר התקפי שיכלו לעזור לקבוצה לעבור לפחות שלב אחד בליגה האירופית.

פיראס מוגרבי תופס את הראש. מבוכה גדולה (אחמד מוררה)
פיראס מוגרבי תופס את הראש. מבוכה גדולה (אחמד מוררה)
 

התחושה הכללית היא שהמנהל הספורטיבי תור כריסטיאן קרלסן מתקשה לעשות עד כה את השינוי המיוחל. מעבר לכך שבמשך חודשים לא נמצא מגן שמאלי במקומו של טאלב טוואטחה, הנורבגי הנחית לעמדת הקשר האחורי את גארי קגלמאכר, שרחוק מלהתאים לעמדה הזו. הדבר בלט במיוחד במשחק מול האסטונים.

השחקן לא אהב את העובדה שהוחלף במהלך המחצית השנייה, כאשר זרק בכעס בקבוק מתחת לספסל ואמר: "הייתי טוב, למה החליפו אותי?". בקבוצה התייחסו לסוגיה ואמרו: "קגלמאכר לא קשר ובמקרה הטוב מדובר בבלם. הוא סובל כקשר וגם הקבוצה סובלת. ברגע שזר יוצא חילוף ראשון יש בעיה. זה לא התפקיד שלו".

בקבוצה היו מודעים לכך שהיריבה חלשה, אבל בהתחשב בכך שלקבוצה  חסרים לא מעט שחקנים פצועים והסגל מצומצם לא היו ציפיות גדולות לגבי היכולת, אבל אף אחד לא חשב שזו תהיה התוצאה: "אף אחד לא ציפה למשהו אחר. היינו ככה במשחקי האימון באוסטריה. שיחקנו מול קבוצה חלשה מאוד. הגיע הזמן ששחר יתעורר ויביא שחקנים. מה שיש לא יספיק. חייבים מגן שמאלי. דקל קינן וגליינור פלט משמעותיים ורוקאביציה לא חלוץ 9. הגיע הזמן שנתעורר. כמה זמן לוקח להביא שחקנים. על מה הגיע מנהל ספורטיבי? לפחות עכשיו רואים הכל".

גילי ורמוט חוגג. נקודת אור (נעם מורנו)
גילי ורמוט חוגג. נקודת אור (נעם מורנו)
 

"טוב שלא פתחנו אתמול את הליגה. חטפנו סטירה ואולי עכשיו נתעורר. לא ברורה ההתעקשות של רוני לוי להמשיך עם אבו עביד כבלם, בגללו כמעט ספגנו שער שני. חייבים עכשיו לנסוע  ולנצח שם. אין לנו הרבה ברירות. יהיה קשה מאוד והולכת להיות מלחמת עולם. סבלנו מחוסר מזל במשחק. הכנסנו עוד חלוץ כמו שובל וזה נראה טוב יותר. מזל שלא ספגנו עוד אחד. אין מחץ, ומזל שלא שיחקנו מול קבוצה טובה יותר".

נקודות האור היחידות במשחק היו גילי ורמוט שגם כבש את שער השיוויון ואוהד לויטה שהציל שער בטוח ומנע מבוכה גדולה יותר.

בחיפה מודעים לכך שאחרי שהפצועים - גליינור פלט, אלירן עטר ודקל קינן - יחזרו הקבוצה תיראה טוב יותר, אבל למרות זאת הצוות המקצועי ימשיך בניסיונות לצרף מגן שמאלי ועוד שחקן אחד או שניים. במקביל, אחרי שהיה נראה שעסקת העברתו של שלומי אזולאי נסגרה, מכבי ת"א הודיעה שהיא לא מוכנה למכור את השחקן, אלא רק להשאילו .