לפני חודש וחצי הגיע יו"ר מערך הסקאוטינג של מכבי תל אביב, עמיר תורג'מן, בצוותא עם נציג נוסף של הצהובים לביתו של יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס כאשר על הפרק עמדה העברתו של אמיר חלאילה לשורות האלופה. אבו יונס דרש שני מיליון שקלים ובמכבי ת"א הסכימו לשלם את הסכום אך דרשו לפרוס את הסכום מדי שנה כדי לשמור לעצמם את האפשרות לסגת מהסיכום.

בסכנין בחרו להתייעץ ולבסוף בחרו לרדת מהעסקה כאשר הודעה ברוח ההחלטה הועברה לצהובים. אלא שמאז יו"ר המועדון הבין כי נציגים מטעם האלופה לא ויתרו על חלאילה ושמרו איתו על קשר רציף מתוך מטרה לצרפו בתקופה הקרובה.

אמיר חלאילה. הכישרון העולה של בני סכנין (אחמד מוררה)
אמיר חלאילה. הכישרון העולה של בני סכנין (אחמד מוררה)
 

אבו יונס, ששמע על המגעים שמתנהלים מאחורי גבו, זעם: "הכל מגיע לאוזניים שלי. אני יודע שמדברים עם אמיר ומנסים לגרום לו להוציא את הכרטיס מאיתנו. מכבי ת"א מתיימרת להיות קבוצה אירופית ומדברים על כך שהם יותר מדי חכמים. אני מציע למכבי ת"א לא להיכנס דרך החלון אלא דרך הדלת הקדמית. זה לא מכובד שהם מחזרים אחרי חלאילה, עכשיו בעד שום סכום לא אסכים לשחרר אותו והוא יישאר כאן, לא משנה לי כמה מכבי ת"א תשלם. הם כבר הצליחו לפתות שחקן נערים מחונן שלנו, הגיע הזמן שמכבי ת"א ילמדו מאבי לוזון. הוא פנה אלינו לפני חודש ושאל לגבי חלאילה, סירבתי ומאז לוזון ירד מהעניין".

מאז היחסים בין המועדונים הפכו לטעונים. במכבי ת"א סירבו להגיב און-רקורד אך גורמים במועדון אמרו שלא לייחוס: "היחסים בין בני סכנין למכבי ת"א מצויינים אבל אנחנו לא פונים אל שחקנים ישירות אלא אל ה מועדון ובטח שלא מנהלים משא ומתן עם שחקנים".

אמיר חלאילה בועט את הכדור (עמית מצפה)
אמיר חלאילה בועט את הכדור (עמית מצפה)
 

אז איך נער בן 18 גורם לקבוצת המיליונים של מיץ' גולדהאר לחזר בעניין? הסיפור מאחורי החלוץ שמסתמן כדבר הכי קרוב למוחמד גדיר לפניכם.

חלאילה הוא ללא ספק אחד השחקנים המוכשרים ביותר של מחלקת הנוער בסכנין ונחשב לדבר הבא מגיל צעיר. אמיר הוא נצר למשפחת חלאילה הגדולה כאשר הקפטן, חאלד חלאילה הוא קרוב משפחה שלו. "בגיל 13 החלטתי לנסות את מזלי בסכנין. המאמן איימן אבו יונס בחן אותי והציע לי להצטרף. אני זוכר את הרגע הזה כמאושר בחיי", סיפר חלאילה. הקדנציה בקבוצת נערים ג' נפתחה בצורה נהדרת וכבר בעונתו הראשונה הוא הרשית 46 שערים. גם הקפיצה לנערים ב' וא' הותירה טעם לעוד עם 26 שערים בשתי העונות הבאות. 

עבאס סואן, שמנהל את מחלקת הנוער של המועדון, נזכר ומלא במחמאות: "מדובר בחלוץ מהיר, ששולט היטב בשתי הרגליים ומחזיק במשחק ראש טוב. הוא תמיד מסוכן ומגוון, להגנות קשה להתמודד איתו כי מדובר בשחקן לא צפוי. אמיר התפתח בצורה מדהימה מאז שהגיע למחלקה והוא תמיד עבד קשה. מדובר בווינר אמיתי, שהנהיג את הקבוצות הצעירות".  

אמיר חלאילה בנבחרת הצעירה (אחמד מוררה)
אמיר חלאילה בנבחרת הצעירה (אחמד מוררה)
 

על המעקב הצמוד אחריו הוסיף: "אם מכבי ת"א רוצה אותו, סימן שגם היא יודעת כמה הוא מוכשר. זה רק עניין של זמן עד שהוא ישחק באירופה". קפטן העבר של סכנין גם שלח לו עצה: "הוא חייב להישאר בסכנין כי שם הוא יקבל דקות. רק ככה כל הליגה תכיר אותו. קודם שיוכיח את עצמו ואז יחשוב על הדבר הבא".  

עוד לפני הקפיצה לקבוצה הבוגרת, החלוץ החזיר את המועדון לליגה הבכירה לנוער וגרם לעניין רב אצל הצהובים. במשחק השני שלו בליגת העל לנוער חלאילה הרשית מול מכבי ת"א והעניק לסכנין 0:1 יקר. היכולת לא נעלמה מעינייו של מרקו בלבול. המאמן שם לב אל התכשיט, צירף אותו לאימוני הקבוצה הבוגרת ואף דרש מראשי המועדון להחתים אותו לחמש שנים.

עבאס סואן: &qout;אמיר חייב להשאר בסכנין כדי לקבל דקות&qout; (גיא בן זיו)
עבאס סואן: "אמיר חייב להשאר בסכנין כדי לקבל דקות" (גיא בן זיו)
 

"הייתה התעניינות מקבוצות אחרות מאז שאני בסכנין אבל העדפתי להישאר כאן בגלל החברים והלחצים מהמשפחה. אני מודה לאיימן ובטח לא שוכח את ההזדמנות שקיבלתי מאלי כהן", נזכר החלוץ. בינתיים הקדנציה של החלוץ בקבוצה הבוגרת כוללת הופעת בכורה בגיל 17.5 מול הפועל עכו, בה כבש וגם גרם לפנדל ב-2:2 מול החבורה של ירון הוכנבוים.

בסכנין מודעים לנכס שיש להם בידיים ואבו יונס בטוח: "גדלה כאן גרסה משופרת של מוחמד גדיר". גם חאלד חלאילה יודע כי מדובר בעניין של זמן עד שיפרוס כנפיים: "יש לאמיר מבנה גוף אירופי ואין לי ספק שהוא יגיע לאירופה עם עבודה קשה והמשכיות".

חלאילה: &qout;אמיר עוד יגיע לאירופה, אין לי ספק&qout; (עמרי שטיין)
חלאילה: "אמיר עוד יגיע לאירופה, אין לי ספק" (עמרי שטיין)