הטור הקודם שלי עורר סערה גדולה. הוא היה 100% טהור–כדורגל וכלל לא חיפשתי לעשות בלגנים. אני עושה את מה שעשיתי כל חיי במסגרת התפקיד שלי כפרשן - מביע את עצמי ואת הידע שיש לי, כאשר גם הפעם התייחסתי למפתחות מבחינת מכבי חיפה לקראת משחק העונה בבלומפילד מול מכבי תל אביב (2:1).

מיד שפורסם הטור הוכנסתי לתוך קבוצות וואטסאפ של הצהובים ותוך עשר דקות בלבד קבלתי הודעות עם נאצות, קללות ואיומים. אני לא מתרגש מכל זה, גם בתקופת ראובן עטר כמאמן מכבי חיפה ספגתי איומים קשים על החיים, וגם בזמנו בגלל דברים שכתבתי על הפועל חיפה ספגתי איומים ברצח ושלא נדע.

סטיפה פריצה חוגג (נעם מורנו)סטיפה פריצה חוגג (נעם מורנו)

הלכתי למשטרה פעמיים, ולא עשו כלום, אז החלטתי גם כן לא לעשות כלום. אגב מנגד, היו גם אוהדי מכבי ת"א שהתקשרו להתנצל, כולל מהנהלת הקבוצה. לצערי במכבי חיפה לא עשו אחוז אחד מכל מה שכתבתי לפני המשחק. היה מאוד מעניין כאשר קיבלתי שיחה מיניב קטן שקרא שוב את הטור שפורסם לפני המשחק ואמר: “איציק הם לא עשו כלום, ואם הם היו עושים רק 10%, הם היו מנצחים את המשחק".

אני עדיין חושב עד הרגע הזה, שבתוך תוכם שחקני מכבי ת"א פחדו מעומר אצילי, כי באופן טבעי עד המשחק הזה באירופה וגם בליגה הוא עשה דברים נהדרים. אגב, בטור שכתבתי התייחסתי רק למכבי חיפה מבחינת המפתחות ולא לגבי מחזיקת הגביע. חיפה לא הצליחה לנצח כבר חמש שנים בליגה את מכבי ת"א, כך שזה לא משנה האם הסגל יותר או פחות טוב, מכבי חיפה מפחדת ממכבי ת"א. כל פעם שהיא רואה אותה ומשחקת מולה, השחקנים שלה עושים במכנסיים. ראו את זה בגולים שהקבוצה ספגה ובעמידה שלה על המגרש בבלומפילד.

עומר אצילי (רדאד ג'בארה)עומר אצילי (רדאד ג'בארה)

אי הניצחון כל כך הרבה שנים מחלחל בקבוצה וצריך להוסיף לזה שהסגל של מכבי חיפה היה במשחק פחות טוב מזה של מכבי ת"א. בנוסף היה את אלמנט ההפתעה של פטריק ואן לוון מבחינת ההרכב - עם מגנים שתוקפים, ההולנדי הפתיע בגדול את ברק בכר. בעבר במשחקים מול הירוקים, מאמן הצהובים היה מאוד מאופק, קפדן ושמרן, כאשר המגנים כמעט לא עברו את קו החצי. הפעם, שני המגנים של המארחת, אנדרה ז’ראלדש ואופיר דוידזאדה, לא הפסיקו לתקוף, כאשר לטעמי המגן השמאלי היה גם השחקן מספר 1 במגרש.

למנצחת היה יתרון מספרי במרכז המגרש והיריבה מהכרמל לא מצאה תשובה לכך, כאשר מכבי חיפה שיחקה ממש לידיים של מכבי ת"א, שלא שמרה קרוב. בנוסף לכך, חוסה רודריגס ברח מהמשחק, כשגם ברק בכר לא חף מטעויות - כל מה שהוא ניסה לעשות במשחק הזה – כשל. אולם כבר היו משחקים גדולים בהם כל מה שמאמן האלופה עשה וזה הצליח לו, זה חלק מהכדורגל. בכר לקח סיכונים בכל הקריירה שלו ולכן הוא הגיע להיכן שהגיע, הפעם זה לא הצליח לו.

סטיפה פריצה ודן ביטון (רדאד ג'בארה)סטיפה פריצה ודן ביטון (רדאד ג'בארה)

למכבי חיפה מתחילת העונה הזו יש בעיה במשחקי החוץ, זו לא אותה קבוצה של משחקי הבית, ובקבוצה יצטרכו לפתור למה זה קורה ומה עושים כדי שהקבוצה תשחק גם בחוץ כמו שהיא משחקת בסמי עופר. לגבי הצהובים - כאשר עושים ניתוח על ההבדל בין הקבוצות, בספסל של הצהובים יש את טל בן חיים, מתן חוזז, אילון אלמוג ואוסאמה חלאילה, ארבעה שחקני התקפה, ומנגד על הספסל של הירוקים יש ארבעה שחקני הגנה. השחקן היחיד שיכול להיכנס מבחינת חיפה הוא רק דין דוד, זה כל הסיפור. לאלופה אין כרגע שחקני התקפה ולכן הקבוצה חייבת להביא שחקן נוסף כמו עמרי אלטמן.

לאור השחקנים שהגיעו למחזיקת הגביע בשבועיים האחרונים ובמקביל עם הפציעות בחיפה, מכבי ת"א היא המועמדת מספר 1 לאליפות, שלא יהיה פה ספק בכך. יש לקבוצה של ואן לוון את הכלים בכל העמדות, כאשר יש תחרות של שני שחקנים על המקום בכל עמדה, מה שאין למכבי חיפה, וזה ההבדל הגדול כיום בין שתי הקבוצות.