רק לפני כמה שבועות היה נראה שעם ההתנהלות האיטית הקיץ מכבי תל אביב בדרך לשום מקום. עידן נחמיאס ואוסמה חלאילה הגיעו, איתן טיבי ואיתי שכטר עזבו להפועל באר שבע, דור פרץ המשיך לחלום הגדול באיטליה ויונתן כהן הלך גם כן לארץ המגף. תחליפים מלבד הבלם והחלוץ מהקבוצות הצפוניות לא הגיעו וזאת בזמן שמכבי חיפה המשיכה להתחמש בשלל עמדות מעלי מוחמד ועד לדין דוד.

לתחילת הקמפיין האירופי עם מפעל הקונפרנס, הבסיס הצהוב שנשמר עוד הספיק, אבל היה ברור שבסגל הזה למחזיקת הגביע יהיה קשה מאוד להתחרות עם הירוקים על האליפות או אפילו עם הפועל באר שבע המתחזקת, שטרם הצליחה להתחבר בינתיים. קולות של הקהל כבר החלו להישמע על חוסר החיזוק, אבל בישורת האחרונה של החלון מכבי הנחיתה שלושה שחקנים שעשויים לעשות את ההבדל בין קבוצה שתסיים גג כסגנית, ובמקרה היותר ריאלי במקומות 4-3, לכזו שיכולה להוות תיגר רציני על התואר.

סטיפה פריצה ודן ביטון (רדאד ג'בארה)סטיפה פריצה ודן ביטון (רדאד ג'בארה)

סטיפה פריצה, ברנדלי קוואס וגבי קניקובסקי הוסיפו הרבה מחץ, יצירתיות ואיכות לחלק הקדמי של הצהובים וההוכחה הגיעה בצורה נחרצת ב-1:2 על מכבי חיפה. החלוץ היה חתום על ביצוע מלוטש ושער הניצחון אחרי בישול יוצא דופן של שרן ייני, קוואס היתל בסאן מנחם פעם אחרי פעם וקניקובסקי הקבוצתי היה פשוט בכל מקום על המגרש, הגנתית והתקפית. הקבוצה מקריית שלום הייתה צמאה לקיצוני עם דריבל איכותי וטוב, מה שלא היה לה בשנים האחרונות, אולי מאז שטל בן חיים היה בשיאו בקדנציה הקודמת.

פריצה ינסה למלא את החלל של אלכסנדר פשיץ’ ובינתיים החלוץ מראה המון סימנים חיוביים וקניקובסקי הוא בעל הבית השקט והמאוד קבוצתי שהיה חסר לצהובים בחלק הקדמי. ועדיין החיזוק הזה לא מבטיח כלום עבור מחזיקת הגביע, שכן הבעיה במרכז ההגנה עדיין קיימת וראו זאת היטב בשני משחקי הליגה הראשונים וגם ב-45 הדקות הראשונות במשחק העונה מול ברק וחניכיו. הפתרונות? אולי כרגיל שרן ייני כרוטציה שם, שיפור התיאום בין נחמיאס ללואיס הרננדס וכמובן גם דן גלזר צריך להיות שוב בשיאו.

גבי קניקובסקי במאבק עם בוגדן פלאניץ' (רדאד ג'בארה)גבי קניקובסקי במאבק עם בוגדן פלאניץ' (רדאד ג'בארה)

למרות הניצחון הגדול על הירוקים, חובת ההוכחה עדיין על גבו של פטריק ואן לוון, שבשנה שעברה הצליח עם קאמבק אדיר להשאיר את מכבי במרוץ, אך הפעם שיש לו הרבה יותר מה להפסיד (בניגוד לפוזיציה שהגיע אחרי דוניס) הוא יצטרך לחבר בצורה טובה את כל החלקים ולנסות להוציא את המקסימום מכלל הסגל, כי להישען במשך עונה שלמה, כולל באירופה במקביל, על שלושה שחקני מפתח התקפיים יהיה קשה מאוד.

הכתוב הוא טור דעה.