ערב שמח וחגיגי עבור הכדורגל הישראלי שאמור לספק לנו חורף חם ואטרקטיבי. מכבי חיפה ומכבי תל אביב הצליחו לעלות הערב לשלב הבתים של הקונפרנס ליג בצורה מעוררת כבוד עבור המועדונים בפרט ועבור הכדורגל הישראלי, שאמור לקבל נקודות זכות יקרות ומשמעותיות בדירוג לקראת העתיד הקרוב במפעלים האירופאים.

הירוקים מחיפה פתחו את העונה האירופית עם תקלה גדולה לאחר שעפו בשלב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות מול קייראט הקזחית, הדחה מפתיעה שגרמה לנזק מקצועי וכלכלי למועדון, ובנוסף לאיבוד נקודות דירוג חשובות מאוד לקראת העתיד עבור הירוקים ועבור הכדורגל הישראלי.

שחקני מכבי חיפה לאחר הניצחון (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה לאחר הניצחון (עמרי שטיין)

יש לציין שהירוקים, ובראשם ברק בכר, התאוששו בזמן וצמצמו את הנזק המקצועי והכלכלי בכך שהעפילו לבתים של הקונפרנס ליג עם הכנסה מובטחת של כ-18 מיליון ש”ח ואפשרות לבונוסים נוספים. מבחינה מקצועית, נראה שהירוקים הגיעו לעונת 2021/22 הכי מוכנים מבחינת סגל השחקנים, ונראים טוב מבחינה התקפית, אך מצד שני עד לרגע זה מכבי חיפה עדיין מגלה חולשה בכל מה שקשור למשחק ההגנה הקבוצתי ורביעייה אחורית מבולבלת וחדירה. אך עם כל זאת, הירוקים יכולים וחייבים להגיע רחוק גם בשלב הבתים כאשר מרבית היריבות שוות ברמתן ואף מול חלק מהן לירוקים יש עדיפות ברורה. 

הערב השמח של הכדורגל הישראלי יכול היה להיות מושלם הערב, אך באר שבע שקיבלה את ההגרלה הקשה ביותר במוקדמות נכנעה לאנורתוזיס על אדמת קפריסין. לאחר מחצית ראשונה טובה, האדומים נותרו עם עשרה שחקנים לאחר כרטיס אדום חסר אחריות של אלטון אקולטסה במחצית הראשונה. 

אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)

זה הפך את הסיכויים של האדומים לנמוכים מאוד לעבור את המכשול הקפריסאי, שניצל את היתרון המספרי עד תום עם נגיעת יד של אבו עביד בדרך לפנדל, שנוצל היטב על ידי הקפריסאים, ומכאן והלאה באר שבע הרימה ידיים ולצערנו היא תצטרך להמתין לעונה הבאה בזירה האירופית, למרות שפתיחת העונה מבחינתה נראית די מבטיחה. 

הצלע השלישית של המשולש הישראלי היא מכבי תל אביב שהעפילה לשלב הבתים של הקונפרנס ליג למרות יכולת בינונית והגרלה נוחה. במקביל לשחרור שחקני מפתח והבאת שחקנים חדשים תוך כדי תנועה, הצהובים השכילו לעמוד במשימה ועכשיו השאלה המרכזית היא האם ואן לוון יצליח לשדרג ולחבר את חניכיו על מנת להפוך לקבוצה הרבה יותר יצירתית ואיכותית, בעיקר בכל מה שקשור ליצירתיות ותעוזה בחלק הקדמי. בנוסף, הצהובים זוכים להכנסה משמעותית מבחינה כלכלית (15 מיליון ש”ח) עם ראייה לעתיד מעבר לשלב הבתים.

פטריק ואן לוון (רדאד ג'בארה)פטריק ואן לוון (רדאד ג'בארה)

גם הירוקים מחיפה וגם הצהובים מתל אביב יצטרכו להיערך בהתאם לשלב הבתים של הקונפרנס ליג במקביל לליגה הישראלית, ואולי לעבות את הסגלים באופן יותר מסיבי בזמן הקצר שנותר עד לתום חלון העברות, אבל הכי חשוב זה שאנחנו לקראת חודשים חמים, אינטנסיביים, מעניינים ואטרקטיביים שיהפכו עבור כולנו את יום חמישי ליום הדגל של הכדורגל הישראלי. אני משוכנע שהנציגות שלנו ייצגו אותנו בכבוד. בהצלחה.