הערב בקזחסטן תהינו פעם נוספת איזו מכבי תל אביב נקבל על כר הדשא. את מכבי ת”א התוססת והאיכותית של השנים האחרונות, או את מכבי ת”א של תחילת עונת 2021/22 כאשר הצהובים עדיין מקרטעים ומשעממים מבחינת היכולת, מה שמותיר אותם בשלב זה בסימן שאלה מאוד גדול לקראת המשך העונה הארוכה והמורכבת העומדת בפני המועדון.

הצהובים פגשו בשחטאר קראגנדי, יריבה שעל הנייר נוחה מאוד בדרך לשלב הבתים של הקונפרנס ליג, כפי שההגרלה גם בשני הסיבובים הראשונים הטיבה עם הצהובים. הגעה לבתים תביא עמה הכנסה כלכלית משמעותית פלוס נקודות זכות חשובות עבור הכדורגל הישראלי לקראת העתיד. מכבי ת”א אף קיבלה את היריבה הקזחית במומנטום גרוע מאוד, כאשר קרגאנדי נמצאת במקום ה-12 בטבלה ונאבקת על הישרדותה בליגה הראשונה ונחלשה באופן משמעותי מהעונה הקודמת שבה היא סיימה במקום הרביעי. 

אבי ריקן ואוסאמה חליאילה חוגגים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אבי ריקן ואוסאמה חליאילה חוגגים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

על כר הדשא ראינו כבר מהשנייה הראשונה את פערי האיכות שנוטים באופן ברור לטובת הצהובים, שהחזיקו אמנם בכדור והיו דומיננטיים במרכז המגרש אך מאוד אפורים וחסרי יצירתיות בחלק הקדמי עם פעולות איטיות ושקופות שנוטרלו די בקלות על ידי ההגנה הקזחית. בלי שום אוריינטציה התקפית, ירדנו למחצית די מאוכזבים מהיכולת אך עם ציפייה למחצית שנייה הרבה יותר טובה. 

פתיחת המחצית השניה הייתה מעודדת עם שני מצבי הבקעה לצהובים אבל מלבד זאת לא ממש ראינו שיפור משמעותי על כר הדשא. בנוסף לכך, הקיפאון של פטריק ואן לוון על הקווים עם חילופים מאוחרים של עדן שמיר ומתן חוזז שהיוו את השינוי והיו מעורבים בשני השערים שהצהובים כבשו, כשהם חייבים היו להיכנס כבר קודם לכן בעלייה למחצית השנייה. כמו כן, ללא שינויי תפקוד פנימי ובלי מחשבה יצירתית של המאמן ההולנדי נותרנו עם מכבי ת”א של שלהי חודש אוגוסט - אפורה ומשעממת ללא שום יצירתיות בחלק הקדמי, פרמטר שחוזר על עצמו כבר מספר משחקים ואמור להדאיג מאוד את הצהובים שחייבים לעשות קפיצת מדרגה משמעותית מבחינת היכולת והאיכות. 

פטריק ואן לוון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)פטריק ואן לוון (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

ברור לחלוטין שמבחינת התוצאה הטובה הצהובים יכולים להיות מרוצים והסיכוי שנראה אותם בשלב הבתים גבוה מאוד, אבל ישנו תמרור הזהרה מהבהב בכל הקשור ליכולת בחלק הקדמי. מכבי ת”א חייבת להיות הרבה יותר משכנעת והרבה יותר איכותית ויצירתית באופן כללי.

הצהובים צריכים להיות מאוד ממוקדים מבחינה הגנתית אבל עם פתרונות יצירתיים ורחבים בחלק הקדמי. מה שנכון לפתיחת העונה הזו לא קורא בפועל, הצהובים צריכים להפנים שיריבות חלשות כפי שהן קיבלו במוקדמות הקונפרנס ליג הן אפילו לא יקבלו בליגת העל והגיע הזמן לקפיצת מדרגה משמעותית.