האם הפעם הקיץ האמיתי של הפועל תל אביב באמת הולך להתרחש בחודשים יוני-אוגוסט? אחרי שבעונה שעברה האדומים תפרו תלאי על תלאי במהלך ההכנה לעונה ומצאו את עצמם עם צורך להחליף חצי קבוצה בינואר, נראה שהעונה הסיפור במתחם וולפסון שונה לחלוטין והניסנובים למדו את לקחי קיץ 2020.

ניר קלינגר היה רחוק לקבל בתחילת העונה שעברה את מה שביקש מקבוצת הבעלים האדומה, שאחרי מספר חודשים הבינה את גודל הטעות ונאלצה להנחית שחקנים בכמות סיטונאית על מנת להציל את העונה ולהימנע ממאבקי התחתית. לידור כהן, שלומי אזולאי, דן איינבינדר, בן ביטון, אופק ביטון ועוד הגיעו כדי לעבות את הסגל, ולמרות הסכנה שבחיבור קבוצה כמעט חדשה באמצע העונה, הקלפים שיחקו לטובתם של האדומים, שגם לא היו רחוקים מזכייה בגביע.

דן איינבינדר (שחר גרוס)דן איינבינדר (שחר גרוס)

תחילת ההכנה של העונה הקרובה נראית כמו הדבר הכי רחוק מהקיץ המתסכל שעבר על קלינגר אשתקד. כספתח, הוא קיבל לחיקו את עידן ורד, שאומנם מגיע אחרי עונה לא משכנעת במיוחד בבית”ר ירושלים, אבל בהחלט יכול לפרוח מחדש בדיוק כמו שעשה דן איינבינדר, שימשיך וישתף איתו פעולה בקישור.

מי שישלים חוליית קישור מרשימה במיוחד הוא שלומי אזולאי, שאחרי שתי עונות נהדרות במ.ס אשדוד יגיע לבלומפילד ונראה בדיוק כמו השחקן שהיה חסר לניר קלינגר בעונה החולפת – הקשר היצירתי שיכול לבנות את משחק ההתקפה, לשחק לעומק ולהזין את החלוצים בכדורים. אם השחקן שחווה עונה נהדרת במדי מ.ס אשדוד יצטרף ולצידו יישאר עומרי אלטמן, יחד עם חלוץ בכיר נוסף, לאוהדים האדומים יש את כל הסיבות לרכוש מנוי.

לצד ההחתמות הנוצצת מהבירה ועיר הנמל, האדומים עיבו את הסגל עם שני שחקנים צעירים מהפועל עכו, רז טוויזר וג’ורג’ דיבה, שלמרות העונה החלשה מבחינה קבוצתית, בהחלט הפגינו לא מעט פוטנציאל אישי. במקרה של טוויזר, מדובר בחלוץ שכבש מספר דו ספרתי של שערים בליגה השנייה בעונה החולפת ולמרות שלא חסרות דוגמאות לחלוצים שהתקשו לבצע את המעבר בין הליגות (מישהו אמר גיל יצחק) יש גם כאלה כמו אנתוני וארן שצצו משום מקום, ובהפועל מקווים שהסיפור במקרה הזה יהיה דומה. דיבה לעומת זאת, צפוי להיות שחקן רוטציה משלים ולעבות את הסגל, במהלך שיחד עם החתמות נוספות אמור לענות על עוד נקודת תורפה של האדומים מהעונה שעברה – הספסל הדל.

עידן ורד (שחר גרוס)עידן ורד (שחר גרוס)

צריך גם לזכור שלצד איינבינדר ממשיך בן ביטון שהצטיין מאז ינואר, כמו גם הבלמים סיאנדה קולו ואדי גוטליב. כך שעם פגיעה בזרים הנוספים, פלייאוף עליון הוא בהחלט המטרה שאותה האדומים צריכים להציב לעצמם, ואם גם יסתדרו העניינים מול אופ”א, אולי ב-2022/2023 נראה את הפועל תל אביב שוב באירופה. 

הכתוב הינו טור דעה