מכבי חיפה הגיעה לסמי עופר למשחק שכולו גמר גביע עם לא מעט סימני שאלה לאחר הפגרה הארוכה. הירוקים הגיעו עם המון ציפיות לפתיחת הפלייאוף העליון, הם פתחו בצורה רעה מאוד את המשחק, הקבוצה הייתה רכה, לא אגרסיבית, מבולבלת מאוד ושיחקה אולי את משחקה הגרוע העונה.

מרקו בלבול עלה בהרכב לא טוב, לא נכון ומבולבל, כאשר מעבר ליכולת המקצועית, היה חוסר רצון, חוסר מוטיבציה וטעויות טקטיות של השחקנים. מכבי חיפה הופיעה עם המון חלודה, רז מאיר לא יכול לשחק באגף ימין, רמי גרשון אחרי היעדרות ארוכה לא היה צריך לפתוח כמגן שמאלי, ועפרי ארד הוא לא קשר אחורי. 

רמי גרשון מול מאור בוזגלו (עמרי שטיין)רמי גרשון מול מאור בוזגלו (עמרי שטיין)

בלבול היה צריך להביא את הערך המוסף בתקופה הזו עם הרכב נכון, שיטה, וחילופים נכונים, וזה לא קרה הערב. מכבי חיפה לא נראתה כמו קבוצה שבאה לשחק על אליפות. הפועל ת"א גברה עליה בכל פרמטר במגרש ובהרבה מזל מכבי חיפה ירדה רק עם 1:0 בחצי הראשון ולא ב-3-4 לזכות הקבוצה של ניר קלינגר.

קו ההגנה של מכבי חיפה היה בערב מביך שמתאים לליגות הנמוכות. לדעתי חלק משחקני מכבי חיפה אפילו לא הזיעו במשחק על עונה שלמה. במחצית השנייה המארחת המשיכה את היכולת הרעה שלה ונתנה לשחקני הפועל ת"א לעשות ככל העולה על רוחם במגרש. מנגד, ניר קלינגר עשה את שלו ובגדול. האדומים הגיעו מסודרים, מאורגנים, ומלאי התלהבות לסמי עופר.  

ניר קלינגר (עמרי שטיין)ניר קלינגר (עמרי שטיין)

הפועל ת”א הייתה טובה יותר מהדקה הראשונה כאשר הצעירים שי איזן, דורון ליידנר ועמית מאיר היו יוצאים מן הכלל. ליידנר, בהופעת בכורה, הראה שגדל פה מגן שמאלי ברמה גבוהה מאוד. האיש הטוב במגרש, היה  כובש השער הראשון, מוטי ברשצקי.

מרקו בלבול ומכבי חיפה מסכמים ערב רע מאוד שלהערכתי גמר עונה שלמה. חלום האליפות ספג מכה אנושה. לקראת יום רביעי והמשחק מול מכבי ת"א, בלבול יצטרך לעשות בדק בית, כי הקבוצה לא תוכל להרשות לעצמה שוב להראות כך. אני כבר לא מדבר יותר על משחק של עונה, אלא על כבוד, כי כפי שציינתי להערכתי סיפור האליפות מבחינת מכבי חיפה הסתיים הלילה.

שחקני הפועל ת"א חוגגים בסמי עופר (עמרי שטיין)שחקני הפועל ת"א חוגגים בסמי עופר (עמרי שטיין)