כמו שאמרנו בגליצ׳ הקודם, המדור שלנו אוהב לפרגן לספורטאים מצליחים גם לכאלה שפחות באור הזרקורים, והיום נציג בפניכם שניים כאלה. את רון הכרתם בגליצ׳ הקודם ועכשיו תורה של ספורטאית נוספת…

ירדן מאירסון (בני דויטש, איגוד הג'ודו בישראל)

אז הכירו את ירדן מאירסון, ג׳ודאית צעירה שהשתתפה בתחרויות באירופה ובעולם, אך במקביל לקריירת הספורט היא התחילה ללמוד תואר בהנדסה במשך שמונה שנים! בנוסף, בכל זמן פנוי שהיה לה בין לימודים לתחרויות ואימונים, היא אימנה קבוצות ילדים עיוורים ולקויי ראייה וכיום היא מדריכה ילדים בג׳ודו ועובדת עם קבוצות ילדים עם הפרעות קשב וריכוז במרכז טופ קיד.

ירדן מאירסון בפעולה (בני דויטש, איגוד הג'ודו בישראל)

״בגיל שלוש כשצפיתי בטלוויזיה החלטתי שאני רוצה להיות כמו צבי הנינג'ה״, סיפרה לנו ירדן. ״לא ויתרתי ושיגעתי את אימי, עד שהיא מצאה לי חוג שיסכים לקבל אותי בגיל כזה צעיר. החוג הזה היה ג'ודו. מהר מאוד נדבקתי בחיידק - המזרון הוא מקום שניתן לפרוק בו אנרגיה ולהשתולל, ובאותה נשימה ללמוד ערכים בנושא משמעת, כבוד והתמדה. בגיל 16 השלמתי קורס מדריכים ומיד התאהבתי ברעיון שאני יכולה לחזק, להעצים ולהקנות כלים לילדים, להעביר הלאה לדור הצעיר את מה שעולם הג'ודו נתן לי. בשנות התיכון המאוחרות הוכתרתי לאלופת ישראל מספר פעמים, וזכיתי במדליות בתחרויות בחו"ל. בשלב זה החלטתי לבחור בקריירת ג'ודו והתגייסתי לצבא בתור ספורטאית מצטיינת״. 

בחורה הישגית. ירדן מאירסון (עודד קרני)

״לקראת סוף השירות הצבאי ובמקביל להצלחות והישגים בג'ודו הבנתי שאני כאן כדי להישאר, אבל היה לי ברור שכמו בכל ענף ספורט, הקריירה לא יכולה להימשך לנצח. שגרת האימונים האינטנסיבית, התחרויות, מחנות האימונים והטיסות חיזקו אצלי את ההבנה שעל מנת שאוכל לשלב לימודים מבלי לפגוע בקריירת הג'ודו, אצטרך למצוא מסגרת גמישה שתענה על כל הצרכים שלי, לכן נרשמתי לאוניברסיטה הפתוחה. תואר בהנדסת תעשיה וניהול הוא תואר קשה, ובמהלך הלימודים נתקלתי בהרבה אתגרים לאורך הדרך. למרות זאת, בעזרת השיעורים המוקלטים, חומרי הלימוד וצוות הוראה שרוצה בטובתי, הצלחתי לשלב תוך כדי הקריירה כג׳ודאית את התואר, ואני גם גאה לספר שהשלמתי אותו בהצטיינות.

היום אני מנהלת מוצר ב-3dsignal חברת סטארט אפ ובנוסף לקריירת הג׳ודו שילבתי עם הלימודים גם את אחת האהבות הגדולות שלי - אימון ילדים. בעשר השנים האחרונות אימנתי מאות ילדים, ולפני כארבע שנים פתחתי קבוצה של ג׳ודו עבור ילדים לקויי ראיה ועיוורים. הקבוצה הוקמה ופועלת בשיתוף פעולה עם ההתאחדות הישראלית לספורט נכים והאימונים מתקיימים במרכז טופ קיד באבן יהודה. לאמן ילדים לקויי ראיה ועיוורים זו גם שליחות וגם זכות גדולה. כל אימון אני לומדת על העולם מנקודת המבט שלהם ואני אסירת תודה שיש לי את הדרך הטובה ביותר להעביר את הידע שלי ולתת לילדים כלים להתגבר על קשיים במזרון ומחוצה לו. החלום שלי בתור מאמנת ג׳ודו הוא שאחד החניכים שלי יקבע קריטריון פראלימפי ויזכה בפעם הראשונה בהיסטוריה של ישראל במדליה בענף הג׳ודו פראלימפי״. ומילה מאיתנו - הלוואי!

ירדן מאירסון בפעולה. מגיע לה כל הכבוד (בני דויטש, איגוד הג'ודו בישראל)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה