מדור גליצ׳ים אוהב לפרגן לספורטאים מצליחים גם אם הם פחות באור הזרקורים, והיום נציג בפניכם שניים כאלה שאתם חייבים להכיר, וזה החלק הראשון!

רון דרמון (Scottie T)

נתחיל עם רון דרמון, תריאתלט אולימפי שהשתתף באולימפיאדת ריו 2016 שעבר תאונה קשה במהלך אימון בפארק הירקון כאשר רוכב אופניים חשמליים נכנס בו בחוזקה. התאונה סיימה לו את הקריירה הספורטיבית ובעקבותיה הוא בחר לפנות ללימודים וכיום (כשהוא נשוי עם תינוק) הוא לומד לתואר שני במדעי הנתונים ועובד כדאטה אנליסט בחברת הייטק, אבל הספורט עדיין בדמו.

״גדלתי בישוב להבים שבדרום ומגיל צעיר הייתי אנרגטי (יש שיגידו יותר מדי)״, סיפר לנו רון. ״לכן ההורים שלחו אותי למגוון רחב של חוגים, לבסוף גיליתי שאני לא רע בתחום הטריאתלון ובגיל 17 קיבלתי מלגה לעבור להתאמן באוסטרליה מטעם איגוד הטריאתלון העולמי. אחרי שבע שנים של אימונים ותחרויות בחו"ל הפכתי לישראלי הראשון בהיסטוריה שזוכה להתחרות בתחום הטריאתלון במשחקים האולימפיים בריו 2016. קרוב לשנה לאחר המשחקים האולימפיים קבעתי להיפגש עם חבר לקפה בפארק הירקון לאחר אימון רכיבה, אך רוכב אופניים חשמליים פגע בי וגרם לפגיעת ראש, ועוד הרבה חבלות פיזיות ונפשיות. התאונה הזו אילצה אותי לפרוש מהספורט המקצועני עקב צורך בשיקום פיזי ונפשי״.

מעורר השראה. רון דרמון (שלומי מזרחי)

״כחצי שנה לאחר התאונה כאשר השיקום בעיסוק התחיל להשפיע על בעיות זיכרון, הבנתי שאני צריך ללמוד, אך לא הייתה לי תעודת בגרות או אפילו 12 שנות לימוד, וכאן נכנסה לתמונה האוניברסיטה הפתוחה שאפשרה לי ללמוד במקביל לפיתוח קריירה בתחום שונה מהספורט. היום אני אבא טרי, בוגר תואר ראשון לכלכלה וניהול, במקביל סטודנט לתואר שני במדעי הנתונים (מדעי המחשב) וגם עובד כאנליסט נתונים במשרה מלאה בחברת הגיימינג מון-אקטיב״. מה שנקרא, סיפור מעורר השראה! מוזמנים לחלק השני עם ספורטאית נוספת בגליצ׳ הבא…

רון דרמון מימין (מערכת ONE)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה