מכוניתו של נהג הפורמולה 1 הספרדי פרננדו אלונסו, ה-McLaren Elva 2022, עומדת למכירה פומבית באבו דאבי (שם מתקיים המרוץ האחרון של העונה) וההערכות הן כי היא תימכר בכ-3 מיליון דולר.

מדובר במכונית-על ספורטיבית ללא גג אשר יוצרה במיוחד עבור מי שהיה אלוף הפורמולה 1 פעמיים בעבר, אשר נרכשה על ידו כאמור לפני שנה. הוא כנראה לא “היה בטירוף” בהקשר אותה מכונית, שכן מד הקילומטרז’ עומד על 5 קילומטרים בלבד.

מאידך, ייתכן והמכונית נרכשה לטובת מניעי אספנות בלבד, וכי הקילומטרז’ הנמוך נובע מכך שהוא רק ניסה את המכונית בסביבת ביתו. מכל מקום, כל הדיון הזה לא משנה את העובדה כי מדובר במכונית-על אשר היתה שייכת לאחד מהנהגים הגדולים ביותר של שני העשורים האחרונים.

אם אתם מפקפקים בקביעה הזו, שימו לב לנתונים הבאים: בפעם הראשונה בה זכה אלונסו בפורמולה 1, אי שם ב-2005, הוא היה הצעיר ביותר לעשות זאת אי פעם, שכן הוא היה בן 24 בלבד.

פרננדו אלונסו. אחד מהספורטאים הגדולים של ספרד בעשורים האחרונים (רויטרס)פרננדו אלונסו. אחד מהספורטאים הגדולים של ספרד בעשורים האחרונים (רויטרס)

בנוסף, הוא היה שלוש פעמים סגן אלוף העולם, ועוד פעם אחת סיים במקום השלישי שהוא רחוק רק נקודה מלזכות בתואר של אותה עונה. הוא גם זכה פעמיים ברציפות במרוץ 24 השעות של לה לאן (2018 ו-2019), במרוץ 24 השעות של דייטונה וכן באליפות העולם במרוצי סיבולת של ה-FIA בעונת 2018/19.

בקיצור, מדובר בפיגורה של ממש בעולם המוטורי, ואין זה מפתיע כי המחיר המדובר הוא כה גבוה (מדובר כמובן גם במכונית עוצרת נשימה מבלי קשר לבעלים הפופולארי מהעולם המוטורי).

ואגב אותה מכונית על, כמובן שצריך לתת עליה מילה או שתיים ולא רק על בעליה. מדובר במכונית אשר יוצרו ממנה 149 יחידות בלבד, ומלבד העובדה שהיא ללא גג היא גם ללא שימשה קדמית (בארה”ב היא מחוייבת לשמשה קדמית).

פשוט עוצרת נשימה (מתוך האתר הרשמי)פשוט עוצרת נשימה (מתוך האתר הרשמי)

המהירות המקסימלית שלה עומדת על כ-340 קמ”ש והיא מצוידת במנוע טורבו כפול בנפח 4.0 ליטרים. כמו כן, היא מייצרת 804 כוחות סוס אשר מאפשרות לה להאיץ מ-0 ל-100 קמ”ש ב-2.7 שניות בלבד (אם לא תחבשו קסדה תחטפו לא מעט חרקים לפרצוף).

אחד מדברים היותר מעניינים בהקשר אותה מכונית היא האווירודינמיות שלה, שכן פתחי האוורור בשילוב היעדר השמשה, מעניקים לה חוויית נהיגה שקשה להשוותה למכוניות אחרות (מה שלא עניין כאמור את המחוקק האמריקאי).

היות והמכונית נקנתה ב-1.65 מיליון דולר “בלבד”, מדובר ברווח נאה אם אכן המחיר יעמוד על כ-3 מיליון דולר, אך מכל מקום זה לא ישתווה למכירת ה-Ferrari Enzo של אלונסו מוקדם יותר השנה, שנמכרה תמורת 5.4 מיליון דולר.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ומאז 2019 עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור האזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה