עומר סמדג’ה, בנו של מאמן נבחרת הג’ודו אורן ולוחם בגדוד 9203 בחטיבת אלכסנדרוני (3), הובא למנוחות היום (שישי) בבית העלמין הצבאי בנתניה, לאחר שנפל בקרב במרכז רצועת עזה כשהוא בן 25, באירוע בו נפל גם רס”ל (מיל’) סעדיה יעקב דרעי ז”ל ונפצעו באורח קשה שלושה לוחמי מילואים.

למעלה מאלף אנשים הגיעו לחלוק כבוד עם בנו של אורן סמדג’ה, מדליסט הארד האולימפי וסגן אלוף העולם, שחגג רק אתמול את יום הולדתו ה-54 ודווקא אז קיבל יחד עם אשתו ליאת את הבשורה הקשה מנשוא. בין הנוכחים שהגיעו לחלוק היו בוני גינצבורג, אריק זאבי, יעל ארד, אורי ששון, גילי לוסטיג, פיטר פלצ’יק

הספורט הישראלי ספד לעומר ז”ל, כשגם איגוד הג’ודו, הוועד האולימפי ואיגוד האתלטיקה הוציאו הודעות רשמיות והבעת תנחומים. המשפחה תשב שבעה ברחוב הבסמת 4, גנות הדר. שעות ניחום אבלים בין 09:00 ל-13:00 ובין 16:00 ל-22:00. עומר ז”ל, במקור מגנות הדר, הותיר אחריו כאמור שני הורים אורן וליאת ואח ואחות רום ורותם. בין מניחי הזרים היו שרת התחבורה מירי רגב וראש עיריית נתניה, מרים פיירברג.

“משפחת סמדג’ה, תהיו גאים בעומר. אנחנו מבקשים לחבק אתכם בכאב הבלתי נתפס. אנחנו מבקשים לזכור ולהזכיר את הדרך של עומר. דרך של ערכים, צחוק ושמחה. לעד תהיו חלק ממשפחת אלכסנדרוני”, נמסר מצבא הגנה לישראל. אביו, אורן, ספד לו: “אני אדבר בקצרה. קיבלנו בבית את המפקדים וראינו מפקד שבור וכאוב. תרימו את הראש. התחלנו חזק, נמשיך ונגביר עד שננצח. זה המסר שלי לצה”ל, עם ישראל חי”. 

עומר סמדג'ה מובא למנוחות

אימו, ליאת, אמרה: “אנחנו לא מאמינים שהלכת, עומר שלנו, בן גיבור, בכור ואהוב. ילד מיוחד עם לב זהב. אמרת שאם לא גולני אתה לא מתגייס. היינו כל כך גאים בך שנלחמת על כך, עמדת על שלך וניצחת. ביום הארור הזה נקראת לצו 8, עלית על מדים ולצפון וחיפשנו נחמה שאתה לא בעזה. ששוב חזרת, הפעם לעזה, הבטן התהפכה. הייתה לי תחושה רעה, כל יום סימסתי לך וחיפשתי אות חיים. אתמול עוד הסתמסנו והספקת לשלוח לאבא ברכת יום הולדת שמח.

“התנדבת במד”א, תרמת מוח עצם. את הלהט שלך לשרת, אף אחד לא יכול היה לעצור. אני מבקשת סליחה ואנחנו מצדיעים לך. מי ייתן ומותך לא יהיה לשווא. חשוב לנו כמשפחה לחבק ולחזק את צה”ל שנלחם במלחמה הכי צודקת. תמשיכו בכל הכוח עד להכרעה מוצדקת. האור חייב לנצח את החושך. היום אנחנו בוכים, אבל עם ישראל חי לנצח. אנחנו משתתפים בצער משפחת החייל הנוסף שגורלו כמו גורלך. ננצח רק שכולנו מאוחדים”.

ליאת, אמו של עומר סמדג'ה (שחר גרוס)ליאת, אמו של עומר סמדג'ה (שחר גרוס)

האחות רותם ספדה: “אחי הבכור, אף אחד לא הכין אותי לנורא מכל, שהכול יתהפך. הילד עם העיניים הירוקות שאף אחד במשפחה לא קיבל כאלו עיניים. האח הבכור שלא בבית, אבל תמיד שומר עלינו. הוקפצת למילואים ונפלת בזמן שהגנת על המשפחה ועל מדינה שלמה. לא ציפינו שתאריך יום ההולדת של אבא ושל מותך יהיו ביחד”. האח רום הוסיף: “הייתי פה לפני חודש בקבר אחר וחודש אחרי אני מול הקבר של אח שלי. הפכתי לאח הבכור. היית אח מושלם, אני אוהב אותך ויודע שגם אתה אותי”.

יעל ארד, נשיאת הוועד האולימפי, ספדה: “אורן, הילה, רום ורותם. הלב מרוסק ואין מילים לעכל את הכאב. גידלתם ילדים לתפארת וביניהם עומר, לוחם קרבי עם אהבת הארץ שנלחם בגבורה. הקרבתם את היקר לכם מכולם והמשפחה האולימפית אתכם. תהיו חזקים, אבל מותר להיות לפעמים גם חלשים”.

פיטר פלצ’יק אמר: “תחושות מאוד קשות, ילד בן 25 קיפח את חייו בהגנה על המדינה. המילים של אורן, איך שהוא חיזק את הצבא ואת המפקדים וביקש בקשה אחת, שהמלחמה לא תהיה לשווא והחיים של עומר ושל כל החיילים שקיפחו את חייהם. זה נשגב מבחינתי כמה כוחות יש לו ולמשפחתו, לא מגיע לאף אחד ולאף הורה לקבור את הילד שלו, כל החיים היו לפניו וזה קשה. אנחנו כמשלחת אולימפית ובנבחרת הג’ודו ומפעל החיים של אור – נלחם עד טיפת הזיעה האחרונה שלו ונדאג שהמוות שלו לא יהיה לשווא, אמן. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים”. 

הלוויתו של עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)הלוויתו של עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)
אורי ששון מחבק את אורן סמדג'ה (שחר גרוס)אורי ששון מחבק את אורן סמדג'ה (שחר גרוס)
שגיא מוקי בהלווית עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)שגיא מוקי בהלווית עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)
אריק זאבי (שחר גרוס)אריק זאבי (שחר גרוס)
יעל ארד בהלווית עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)יעל ארד בהלווית עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)
פיטר פלצ'יק (שחר גרוס)פיטר פלצ'יק (שחר גרוס)
זרי פרחים על קברו של עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)זרי פרחים על קברו של עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)
הלוויתו של עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)הלוויתו של עומר סמדג'ה ז"ל (שחר גרוס)
פיטר פלצ'יק בלווית עומר סמדג'ה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה