מאור טיורי סיימה במרתון רוטרדם במקום ה-8 עם שיא אישי של 2:26:39 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי, ובכך למעשה השיגה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפאריס.

טיורי רצה מהר יותר מזמן של שעומד 2:26:50 שעות שמהווה את הקריטריון למשחקים האולימפיים. בעקבות זאת מאור מצטרפת ללונה סלפטר, מה שאומר שלישראל תהיינה שתי נציגות במרתון האולימפי לנשים בפאריס, שינעל את המשחקים ב-11 באוגוסט.

נכון להיום, נבחרת האתלטיקה לפאריס 2024 מונה חמישה נציגים: לונה סלפטר ומאור טיורי, וכן מארו טפרי, גשאו איילה וגירמה אמרה. כולם מרתוניסטים. טיורי עברה בתקופה האחרונה להתאמן תחת דן סלפטר, המאמן הלאומי של נבחרת הריצות הארוכות. זו תהיה ההופעה השלישית של הרצה בת ה-33 במשחקים האולימפיים. כזכור, היא סיימה במקום ה-48 בריצת המרתון בטוקיו 2020 והגיעה למקום ה-90 בריו 2016. 

גודאדאו בלאצ'או קבע את הקריטריון הבין-לאומי למשחקים האולימפיים בפאריס. הרץ סיים במקום ה-7 בזמן של 2:07:45 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:08:10 שעות).

התוצאה שלו מדרגת אותו חמישי בין המרתוניסטים הישראלים - אחרי השלושה שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים, שהם כאמור טפרי, איילה ואמרה, ואיימרו עלמיה שמדורג רביעי וישמש כמחליף במידת הצורך.

מאור טיורי סיכמה: "אני מאוד שמחה שקבעתי את הקריטריון האולימפי הבוקר ברוטרדם ומצטרפת למשלחת הישראלית לפאריס. אחרי שנה מאוד מאתגרת אישית ומקצועית, אני שמחה שהקשבתי ללב שלי ועשיתי את ההחלטות הנכונות לי על מנת להגיע הכי מוכנה שיש ליום התחרות. התנאים לא היו מושלמים אבל באתי מוכנה ובסוף לחצתי חזק ואני שמחה שזה הספיק”.

“עכשיו אקח קצת זמן להתאושש ומיד לאחר מכן מתחילים בהכנות לאירועי הקיץ. אני רוצה להודות לצוות המקצועי שלי, לאיגוד האתלטיקה, לוועד האולימפי בישראל, ליחידה לספורט הישגי ולמשפחה שלי שהאמינו בי לכל אורך הדרך ונתנו לי את הרוח הגבית והאמונה שאני יכולה להצליח. בימים לא פשוטים אלה אני מאוד גאה להמשיך לייצג את מדינת ישראל”. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה