26 מחוקקים צרפתים קראו לוועד האולימפי הבין-לאומי לאסור על ישראל להתחרות במשחקים האולימפיים הקרובים בפאריס על רקע המלחמה ברצועת עזה. 

במכתב שנשלח לנשיא הוועד האולימפי הבין-לאומי, תומאס באך, קראו המחוקקים צרפתים להטיל סנקציות על ישראל ולאסור עליה להתחרות תחת הדגל הישראלי וההמנון הישראלי. מדובר בחברי האופוזיציה שטענו כי ישראל לכאורה “מבצעת פשעי המלחמה חסרי תקדים נגד פלסטינים ברצועת עזה”.

הנציגים הצרפתים, ממפלגות השמאל בצרפת ובראשן המפלגה הצרפתית הקיצונית La France insoumise, קראו להטיל על ספורטאים ישראלים את אותן סנקציות כפי שהוטלו על הרוסים והבלארוסים, כלומר להתחרות באופן ניטרלי ובלי דגל והמנון בפאריס 2024.

מהוועד האולימפי בישראל נמסר בתגובה: “ישראל נמצאת תחת מתקפה של שונאי ישראל בכל העולם ומאז ה-7 באוקטובר ביתר שאת, עת נחשף פרצופו של החמאס ברצח, חטיפה ואונס של נשים, ילדים וגברים חפים מכל פשע. אנו פועלים ושומרים על ייצוג ומעמד הספורט הישראלי ברמות הגבוהות ביותר וכך נמשיך”. 

יעל ארד (באדיבות מטה המשפחות)יעל ארד (באדיבות מטה המשפחות)

עוד הוסיפו בארגון הישראלי: ״חשוב להבין כי במקרה זה מדובר בקבוצה משפטנים קיצוניים הקשורה למפלגת שמאל רדיקלית בצרפת שסירבה לגנות את טבח ה-7 באוקטובר, הינה תומכת חמאס ועמדתה אינה משקפת את עמדת ממשלת צרפת”.

“אנו עומדים בקשר מתמיד עם שגרירות ישראל בצרפת ומתייעצים גם איתם בנושא. משלחת ישראל למשחקים האולימפיים מתכוננת לאירוע הספורט הגדול בעולם, אירוע של מצוינות אנושית, ואנחנו מתרגשים על הזכות להוביל את המשלחת ולייצג את מדינת ישראל”, סיכמו.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה