מדינת ישראל נמצאת כבר מספר שבועות במצב של מערכה נרחבת, דבר אשר הוביל לכך שלא מעט משפחות מהדרום ומהצפון נאלצו לעבור למתחמים שונים ברחבי הארץ. מעבר לעזיבת הסביבה המוכרת שלהם, אותן משפחות גם יצאו משגרת הספורט שלהן, החשובה הן בפן הפיזי והן בפן בנפשי.

בדיוק בשל כך, מקים הטוטו במהלך השבועות הקרובים בכ-14 אתרי אירוח של משפחות מהדרום והצפון, שנאלצו להתפנות מבתיהם, מתחמי ספורט ייעודיים לפעילות ספורט חווייתית המותאמת למבוגרים וילדים כאחד. מתחמי הספורט כוללים פעילויות מגוונות ובהן: מגרשי קט רגל, מגרשי כדורסל, מגרשי כדורשת, מתחם כושר ויוגה, ועוד.

אווירה של כיף ואנרגיות חיוביות בכפר המכביה

 לצד פעילויות הספורט השונות, המשפחות נהנו מעמדת די ג’יי, עמדת חלוקת מדליות וכן מתחם הדפסת חולצות הילדים. בנוסף היה גם מתחם מנוחה להורים, עמדת שתיה קלה ופירות, עמדת צילום ועוד שלל אטרקציות שהופקו לטובת המשפחות.

מתחם הספורט של הטוטו בכפר המכביה (ניב שאול)מתחם הספורט של הטוטו בכפר המכביה (ניב שאול)

ניתן היה לראות כי הילדים של משפחות המפונים והוריהם קיבלו לפתע אנרגיות אחרות, וכי התחושה הכללית היתה שונה לחלוטין מזו אשר ליוותה אותה בשבעות האחרונות. בנוסף, הילדים יכלו להיפגש עם הספורטאים/משפיענים אותם הם מעריצים, לקיים עימם פעילויות שונות, וכמובן להצטלם איתם (כפי שתראו בהמשך). הכול כדי לתת להם מעט חיוך בתקופה הכה מורכבת עבורם.

האירוע הראשון התקיים ביום שישי האחרון ה-17 בנובמבר, בכפר המכביה ברמת גן. במקום יש מאות מפונים אשר הגיעו מיישובי העוטף, וציפתה להם פעילות שהעלתה לא מעט חיוכים, בעיקר אצל הילדים, אשר היו צמאים כל כך לכל מה שיגרום להם לזוז.

פעילות הטוטו למשפחות המפונים בכפר המכביה

מי שהגיעו ללוות את הילדים הם המדליסטיים האולימפיים שלנו ירדן ג’רבי ואורי ששון, וכן מאמני הכושר אירה דולפין ועמית פורטל. כפי שתוכלו לראות בווידאו, כלל המשפחות זכו ליום ספורט יוצא דופן, שנתן להם כמה רגעים של אווירה ספורטיבית ושמחה.

גם המדליסטים האולימפיים ומאמני הכושר היו שם

מאמנת הכושר אירה דולפין אמרה באירוע: “במסגרת מתחמי פעילויות הספורט למען המפונים בחסות הטוטו, נגיע ל-14 מתחמים בכל רחבי הארץ. המתחמים כוללים את כל פעילויות הכושר האפשריות – כל מה שאפשר לעשות למען הילדים, לעודד אותם, לשמח אותם, לחזק אותם, וכמובן גם עבור ההורים – בשביל זה אנחנו פה. הפעילות הראשונה היא כאמור כאן בכפר המכביה”.

דולפין גם ראיינה את המדליסטית האולימפית שלנו, הג’ודוקא ירדן ג’רבי, שהגיעה להתנדב ולהעביר פעילויות לילדים: “הספורט שלנו זה האוויר שלנו לנשום, זה ממלא אותנו בכוח. אפילו מדיטציה שמאפשרת להתנתק יכולה לעזור. באתי להתחזק ויצאתי מחוזקת. פגשתי את המשפחות וגיליתי אנשים עם אורך רוח ואופטימיות”. 

ירדן ג'רבי והילדים (ניב שאול)ירדן ג'רבי והילדים (ניב שאול)

גם המדליסט האולימפי אורי ששון היה שם: “המקום הזה, כפר המכביה, יקר ללבי, חוויתי כאן לא מעט רגעים. היוזמה הזו היא דבר מבורך עבור משפחות המפונים מכל הארץ. אפשר לשכוח לרגע אחד מכל המציאות הזאת, לזוז קצת, להיות בתנועה. גם לי זה היה כיף אדיר. אני בכלל מאמין בפעילות גופנית כדבר מרפא”.

כאמור, גם מאמן הכושר עמית פורטל היה במתחם הספורט של הטוטו בכפר המכביה, ואם הילדים חשבו שהוא ייתן להם רגע של מנוחה, אז כמובן שלא כך היה הדבר. פורטל הפעיל אותם בכלל פעילויות המתאימות לילדים, והמביטים מהצד הבינו במהרה כמה שהם היו צריכים את זה...

הילה בז'ז'ינסקי, סמנכ”לית השיווק של הטוטו, הסבירה על המיזם: “אנחנו בטוטו, מאז ומתמיד חרתנו על דגלנו – למען הספורט בישראל. ועכשיו בתקופה המאוד מאתגרת הזו, שמאז אירועי השבעה באוקטובר כל כך הרבה אנשים פונו מבתיהם, רצינו להביא את הספורט אל משפחות המפונים. להביא את החוויה הזו שהיא משחררת ומאפשרת לאנשים להתפרק, לצאת מהשגרה שלהם ולהזיז את הגוף. זה רק עושה טוב לגוף ולנפש”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה