זה היה קשה, אך רומא גברה אמש (חמישי) שוב על פיינורד והדיחה אותה ממסגרת אירופית. אחרי שתי תוצאות 1:1 בתום 90 דקות, שתי הקבוצות שנפגשו אתמול במשחק הגומלין באולימפיקו במסגרת פלייאוף הליגה האירופית, הגיעו להארכה ובסיומה לפנדלים. לוקאקו החמיץ, אך למזלו מילה סבילאר הנהדר שמקבל קרדיט מדה רוסי בין הקורות, הציל את רומא עם שתי הצלות מכריעות וזאלווסקי כבש את הפנדל המנצח.

“רומא נועדה לסבול” נכתב ב’קוריירה דלו ספורט’ . “דה רוסי ניצח במשחק שהיה שווה מעבר ל-16 האחרונות במפעל האירופי. מילה סבילאר, הגיבור שלא ציפינו לו עצר שני פנדלים והחיה את האולימפיקו. בכל בעיטה של שחקני רומא היה שקט מוחלט באצטדיון ושריקות מטורפות הושמעו בתורם של ההולנדים”.

ב’גאזטה’ הוסיפו: “רומא ומילאן סבלו יותר מדי, אך איטליה ממריאה, סופר סבילאר הכריע בפנדלים. פלגריני, סבילאר או זאלווסקי, אתם תבחרו מי הגיבור שלכם. הקפטן החזיר את רומא לחיים במשחק תקוע, סבילאר ניקה אחרי ההחמצה של לוקאקו וזאלווסקי היה קר רוח בבעיטה מכריעה מושלמת. דה רוסי הוציא את המירב מהערב האירופי הראשון שלו באולימפיקו, שנגמר בחגיגות תחת אור הזרקורים”.

דניאלה דה רוסי מודה לקהל (רויטרס)דניאלה דה רוסי מודה לקהל (רויטרס)

דניאלה דה רוסי, התראיין ל’סקיי’ ואמר: “בשבילי זה הרגיש כמו ליגת האלופות, זה היה ערב אדיר”, טען מאמן הזאבים הנרגש והוסיף: “לכל משחק יש את ההסבר שלו, אבל זה נכון שאנחנו לא מצליחים לשמור על אותה רמה במשך 90 דקות ונצטרך להבין למה זה קורה. למרות זאת, בסוף המשחק גם אחרי ההחמצה של לוקאקו, השוער שלנו היה מדהים וזה מראה על דלק ורצון להתחרות”.

מילה סבילאר, השוער המצטיין של האיטלקים התרגש בסיום: “לילה מדהים, אין לי מילים. עבדתי בשביל זה כל החיים, האצטדיון הזה, אלוהים אדירים. כל פעם שאני נכנס לכאן, זה מטורף. קור הרוח שלי? ברגעים כאלה אני לא מרגיש את הלחץ כי הוא יותר על הבועטים, הצלתי שתי בעיטות ויכולתי להציל שלוש, כל פעם זינקתי לצד הנכון. האמון של דה רוסי בי הופך להופעות על הדשא ואני מודה לו על כך”.

שחקני רומא חוגגים עם מילה סבילאר (רויטרס)שחקני רומא חוגגים עם מילה סבילאר (רויטרס)

בנוסף, באיטליה התלוננו על השיפוט כשפנדל ברור על סטפן אל שעראווי לא נשרק: “חיל מנזאנו הוא אסון: הפנדל על אל שעראווי שערורייתי!”, נכתב ב’קוריירה דלו ספורט’ בטענות חמורות כלפי שופט המשחק הספרדי. הג’אלורוסי עצמם עקצו את היריבה בסיום כשהעלו פוסט שלהם משנה שעברה עם הכיתוב: “זה מביך…” והוסיפו פוסט שמסמן ניצחון רביעי על ההולנדים.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה