באיירן מינכן ותומאס טוכל הודיעו בימים האחרונים שהצדדים ייפרדו בסיום העונה לאור התוצאות המאכזבות בתקופה האחרונה. היום (שישי) המאמן הגרמני נשאל על הסיבות שהובילו להחלטה במסיבת העיתונאים של האדומים לפני המשחק מול לייפציג.

“שוחחנו ביום שלישי והודענו לקבוצה ברביעי. הסיבה היא שאנחנו לא מרוצים מהאופן שבו אנחנו משחקים ומשלושת ההפסדים האחרונים”, אמר טוכל, “אין אשם אחד, אם רק אני הייתי אשם כבר לא הייתי יושב כאן היום, אבל אני לוקח אחריות”.

על התחושות שלו לסיים את העונה בידיעה שלא ימשיך אמר: “זה קל, אנחנו אוהבים כדורגל ואת מה שאנחנו עושים, זה לא משנה לי אם החוזה שלי הוא לחמש שנים או חמישה שבועות. מה שחשוב זה הכאן והעכשיו. הנסיבות אחרות כעת, אבל זה לא משנה. אני אוהב את העבודה ואמשיך עם אותה האנרגיה”.

תומאס טוכל (רויטרס)תומאס טוכל (רויטרס)

טוכל הוסיף: “עכשיו ברור מה קורה וזה נותן חופש, חופש זה תמיד טוב, גם באימונים וגם במשחקים. ג’ושוע קימיך? הוא שחקן מאוד חשוב ומנהיג, אבל הוא לא היה בכושר מיטבי במשחקים האחרונים. אנחנו נלחמים על אותן המטרות וזה לא ישתנה”.

הגרמני נשאל אם הוא מאוכזב משחקניו: “אני מאוכזב מעצמי ומאיך שאנחנו משחקים, לא מאוכזב אישית מהשחקנים. יש ציפיות גדולות מהם, וכלום עדיין לא גמור. ההחלטה התקבלה לגבי סיום העונה וזה מראה שלא היה קרע עם הקבוצה”.

תומאס טוכל (רויטרס)תומאס טוכל (רויטרס)

המאמן נשאל האם זו הייתה טעות להגיע לבאיירן: “לא הגיוני להסתכל לאחור. החלטתי ב-48 שעות לבוא כי היה לי ביטחון ורציתי לעשות את זה. שברנו מספר שיאים, אבל זה נשכח כי היה חוסר מזל עם הפציעות. באופן כללי לא הצלחנו להרים את הרמה של הקבוצה לאורך זמן וזו הסיבה שניפרד”.

על האפשרות שהוא יאבד מסמכותו בידיעה שהשחקנים כבר מבינים שיעזוב בעוד מספר חודשים: “זה יגיד יותר עליהם מאשר על הסמכות שלי. המצב השתנה עכשיו וההחלטות שלי יתקבלו ביותר חופש, כי אני יודע שאני כבר לא צריך לשקול את ההשפעה ארוכת הטווח של החלטה מסוימת. עכשיו אפשר לאמן בכל המשחקים כמשחקי גביע. אנחנו עדיין מתמודדים על שני תארים, אפילו שכרגע זה לא מרגיש ככה”.

הביאה מזל? האורחת המיוחדת ברחבה של השוער
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה