המחזור התשיעי בשלב הבתים של מוקדמות המונדיאל באירופה נמשך הערב (חמישי), כאשר גרמניה אירחה את נמושת בית 10, ליכטנשטיין, וחגגה עליה עם 0:9 מפלצתי הודות לצמדים של סאנה ומולר. פנדל מוצלח של פאבלו סראביה סידר לספרד ניצחון 0:1 קטן על יוון וסלל את דרכה למקום הראשון בבית 2.

יוון – ספרד 1:0

החבורה של לואיס אנריקה עשתה את המוטל עליה עם שער בודד של פבאלו סראביה מפנדל מדויק, ניצחה את היוונים ועלתה למקום הראשון בבית 2 על חשבונה של שבדיה, אותה היא תפגוש במחזור האחרון. בזכות הניצחון, לספרד יש 16 נקודות בבית, בעוד לסגניתה יש 15, כך שכל תוצאה מלבד הפסד לנבחרתו של זלאטן איברהימוביץ’ תוביל את לה רוחה למונדיאל בקטאר. יוון נותרה במקום השלישי עם 9 נקודות.

בדקה ה-25 ספרד עלתה ליתרון 0:1: ספק נגיעת יד ברחבה זיכתה את האורחת בפנדל, אותו פבאלו סראביה כבש ללא בעיה בבעיטה מדויקת לפינה.

שחקני ספרד חוגגים (רויטרס)שחקני ספרד חוגגים (רויטרס)

גרמניה – ליכטנשטיין 0:9

המאנשאפט טיילו מול הנבחרת האומללה מתחתית בית 10, שנותרה בעשרה שחקנים כבר בדקה ה-9. שערים של אילקאי גונדואן (פנדל), עצמי של דניאל קאופמאן, לירוי סאנה (צמד), מרקו רויס, תומאס מולר (צמד), רידל באקו ועצמי של מקסימיליאן גופאל, הובילו את הגרמנים לניצחון מפלצתי. החבורה של האנזי פליק, שהפך למאמן הראשון של גרמניה שניצח את ששת המשחקים הראשונים שלו, הבטיחה את המקום הראשון ואת הכרטיס למונדיאל עוד לפני המשחק, ונמצאת כרגע עם 24 נקודות בפסגת הבית. ליכטנשטיין עדיין אחרונה עם נקודה בודדת לזכותה.

בדקה ה-11 גרמניה עלתה ליתרון 0:1: עבירה נוראית של יינס הופר על לאון גורצקה ברחבה גרמה לפנדל וכרטיס אדום. אילקאי גונדואן לא התבלבל ובעט מדויק את השער הראשון בהתמודדות. ליכטנשטיין נותרה בעשרה שחקנים.

מרקו רויס ואילקאי גונדואן חוגגים (רויטרס)מרקו רויס ואילקאי גונדואן חוגגים (רויטרס)

בדקה ה-20 גרמניה כבשה את השני ועלתה ל-0:2: המאנשאפט המשיכו ללחוץ ואחרי סדרת איום הכדור פגע בדניאל קאופמאן בדרך לשער עצמי.

בדקה ה-22 גרמניה חוגגת עם 0:3: ליכטנשטיין אומללה. לירוי סאנה נהנה מבישול של לאון גורצקה וכבש את השער השלישי של נבחרתו.

שחקני נבחרת גרמניה חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת גרמניה חוגגים (רויטרס)

בדקה ה-23 גרמניה כבר ב-0:4: הנבחרת של האנזי פליק מטיילת. מרקו רויס היה אחראי לשער הרביעי אחרי טעות גדולה בהגנת האורחת.

בדקה ה-49 גרמניה כבשה את החמישי: הקונצרט נמשך, לירוי סאנה השלים צמד וכבש אחרי בישול של מרקו רויס. 

בדקה ה-76 גרמניה עלתה ל-0:6: הפעם זה תומאס מולר הוותיק שהתכבד בשער. פלוריאן נויהאוס בישל את השישי לשחקנה של באיירן מינכן.

בדקה ה-80 גרמניה כבשה את השביעי: רידל באקו המשיך את החגיגה וכבש את השער שקבע 0:7 אדיר אחרי בישול של מרקו רויס.

בדקה ה-86 גרמניה כבשה את השמיני: גם תומאס מולר השלים צמד בדרך לתבוסה מפלצתית של הנבחרת של פליק.

בדקה ה-89 גרמניה עלתה ל-0:9 מטורף: שער עצמי נוסף בהתמודדות, הפעם של מקסימיליאן גופאל, חתם את תוצאת המשחק.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה