ייצר תקדים להמשך? המשחק במסגרת הליגה הבלגית בין גנק לאנדרלכט, שנגמר בניצחון 1:2 לאחרונה בדצמבר 2023, ישוחק מחדש לאחר טעות של צוות ה-VAR.

המשחק עצמו היה במסגרת המחזור ה-19 של הליגה הבלגית. בדקה ה-23 של אותו המשחק זכתה גנק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים, הבעיטה נעצרה ומהכדור החוזר כבש יירא סור.

למרות השער, השופט החליט לפסול את המהלך ולהעניק כדור חופשי לאנדרלכט על כניסה מוקדמת של כובש השער. בדיקת ה-VAR הייתה צריכה להראות כי שחקן של אנדרלכט נכנס עוד קודם לכן לרחבה ולכן מגיע פנדל חוזר, אך שופטי המסך פספסו את האירוע.

תחילה גנק בחרה לערער על תוצאת המשחק מול איגוד השופטים הבלגי, ולאחר שנדחתה ערערה פעם נוספת מול הוועדה המשמעתית לכדורגל. הערעור השני התקבל וכתוצאה המשחק ישוחק פעם נוספת.

יש לציין כי כל השערים שהכריעו את התוצאה של המשחק נכבשו אחרי האירוע הבעייתי. גנק עוד הספיקה לעלות ליתרון בדקה ה-70, אך איבדה אותו וספגה מהפך משערים בדקות 74 ו-91.

הנימוק להענקת המשחק החוזר הוא לא בגלל העוול שנעשה לקבוצה. בעוד שטעות שיפוט לא מקנה את הזכות לדרוש משחק חוזר, הוועדה העניקה אחד מתוך טענה כי הטעות נבעה מפירוש לא נכון של החוק על ידי צוות השיפוט.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה